Vanilijeva torta-malo pomoči

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

tema odprta - 24. avg 2006 18:57 | ogledi: 10.902 | odgovori: 11

dobila sem željo za vanilijevo torto. Pa sem malo razmišljala, kako bi jo naredila...in sicer mam tak plan, ve pa pokumentirajte.

Spekla bi navaden biskvit za torto ki nikoli ne pade dol-iz baze, ki bi mu dodala, vanilij sladkor, sredico vanilijevega stoka ter eno (ali pol ? ) stekleničke vanilijeve esence. Za kremo bi uprabila temno modro rastlinsko smetano ki pride lahko zelooo trda ki bi ji dodala: en po receptu skuhan vanilijev puding, sredico vanilijevega stroka, en vanilji sladkor ter eno (ali pol?) stekleničke vanilijeve esence.

kaj mislite? bi šlo? ne vem ravno kako je z vanilijevim strokom-nikoli ga še nisem uporabljala, ter z esenco-če vem prav da esenca pravzaprav samo vonj....

lucijana

Temo je spremenil(a) lucijana dne 24. avg 2006 18:58:06

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. avg 2006 19:52

Esenca da razen prijetne arome oziroma vonja tudi nekaj malega okusa. Ga malce okrepi, bi rekla, po moje pa je cela steklenička zelo zelo preveč, ker so te arome izreno močni koncentrati. Pudung za kremo skuhaj z manj mleka kot je v navodilu, namesto pol l na vrečko daj največ tri dl ali celo samo 2,5. Tako zmanjšaš tveganje, da bo krema preveč redka, če ne boš dodajala želatine. Vanilijev strok - ozoroma izpraskano sredico - pa daj v mleko za puding, se bo krema še najbolj navzela arome. Pa pazi, da bo puding hladen, ko boš v kremo dodala stepeno sladko smetano. Takole na pamet težko rečem, ali bo krema uspela ali ne, recepti za vanilijevo kremo, ki jih imam sama, in po katerih pretežno delam, so malce drugačni. KAr pa ne pomeni, da ne velja poskusit. Pa sporoči, prosim, kako bo uspelo. Mamamia mamamia

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

24. avg 2006 20:00

ja, no danes sem delala vanilijev liker iz baze ki vsebuje celo stekleničko esence in je bilo vredu. Bi bilo potem bolje da dam pol stekleničke v biskvit pol pa v kremo. Glede kreme me ne skrbi preveč, ker je ta rastlinska smetana-sej verjetno jo poznaš, taka temno modra doza, pride zeloo trda in verjetno bi jo pudinga malo zmehčal,?... kaj pa meniš za vanilijev strok? preveč, premalo? nikoli ga še nisem uporabljala. Rada bi pač da bi bilo čimveč po vanilijevem, pa čim laže(brez kake želatine in teh reči-teh resnično nisem vešča še).... lucijana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. avg 2006 20:05

Vanilijev strok uporabi kar cel, brez skrbi,. Z esenci bi pa ravnala, kot si rekla - pol v biskvit, pol v kremo. Tista smeatna je pa super za kreme, tudi sama jo uporabljam. Mamamia mamamia

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

24. avg 2006 20:11

Zdajle sem se spomnila, da je moja sestra enkrat, ko je popolnoma improvizirala s torto, za kremo uporabila tak ... prašek se mi zdi. Ne vem, pomoje da je bil prav prašek za vanilijevo kremo. Ali pa je bil vanilijev puding, ki ga ni treba kuhati. Pismo, zdaj pa ne vem. Lucijana, če imate čas oz. če boste šli še kaj v trgovino, si malo poglejte med temi tortnimi stvarmi (tam nekje med vanilijem pa pecilnim). Ampak lahko da se motim, to je bilo že dolgo časa nazaj. Vso srečo pri torti, zanič ne bo! Muffsy

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

24. avg 2006 20:12

no mene je bolj skrbelo za strok-sj pravim ga še nikoli nisem uporabljala in nimam nič izkušenj z njim. Ja za smetano sem se zato odločila za tisto ker postane zelo trda in če dodam puding zraven predvidevam da bi prišla lepo bolj mehka, bolj kremasta, ker če tisto do konca stepeš ni najbolj kremasta. aja še nekaj kakšno razmerje mi priporočaš-1 liter smetane na en puding(pri katerem bi uporabila 3dl mleka) ali pol litra smetane in en puding? misliš da bi prišla takšna zadeva precej "vailijeva" oz. dovolj, ker bi pač rada da je čimbolj.... lucijana

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

24. avg 2006 20:17

am muffsy kot prvo ne me vikat, sem še zelooo premlada zato kot drugo hvala za nasvet bom pogledala. lucijana

Catty  

član od: 20.8.2012

sporočila: 4

21. avg 2012 15:26

Meni je pa najbolj všeč maslena vanilijeva krema, kjer kremo skuhaš na sopari, ko se ohladi pa dodaš še maslo. res dobro, samo malo več časa vzame, ampak spet ne pretirano. Jaz sem jo delala po tem receptu za vanilijevo torto in je zelo dobra.

Catty

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

21. avg 2012 20:00

Nekaj podobnega, biskvit iz dveh velikih jajc, gor pa kremo iz domačega pudinga (0.7 litra mleka in 8 vanilijevih sladkorjev in nekaj žlic likerja) in 4 dl smetane sem že delala. Vmes sem dala še nekaj rdečega ribeza, bi bilo sicer presladko. Naredila sem pa zelo zelo gost puding, tko da lelatina ni bila potrebna. biskvit sem navlažila z mlekom kateremu sem dodala par vanilijevih cukrov. Žal nimam fotke, jo je prej zmankalo ;)

OlivaB

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. avg 2012 20:47

Catty je napisal/a:

Meni je pa najbolj všeč maslena vanilijeva krema, kjer kremo skuhaš na sopari, ko se ohladi pa dodaš še maslo. res dobro, samo malo več časa vzame, ampak spet ne pretirano. Jaz sem jo delala po tem receptu za vanilijevo torto in je zelo dobra.



Catty

 

Omenjnei reept ima po mojem eno napako: pri kremi piše 500 g vanilijevega ekstrakta???

 

 

 

mamamia

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

22. avg 2012 7:28

Jaz delam vanilijevo torto tako, mda spečem navaden biskvit, ki mu namesto dela moke dodam vrečko vanilijevega pudinga (prahu) in izpraskano sredico polovice vanilijevega stroka. Posamezne plasti biskvita navlažim z mešanico sirupa iz vode, sladkorja in lupine vanilijevega stroka (prekuham) ter vanilijevega likerja. Kremo naredim pa po principu ledene torte; 3 rumenjake in 2 celi jajci, 100g sladkorja, izpraskana sredica enega in pol vanilijevega stroka, 60g masla stepam nad soparo, da se zgosti in masa podvoji. V ohlajeno zamešam cca pol litra z 1 vrečico in pol želatinafixa stepene sladke smetane (navadne) ter 2 žlici vanilijevega likerja. Torto sestavim v obodu, ker je krema od začetka bolj tekoča, vendar se v hladilniku super strdi. Moji to tortico obožujejo, ker je zelo rahla in penasta. Obliješ jo lahko z belo čokolado (vsaj po vrhu), ki po mojem mnenju še poudari okus vanilije.

 

Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti