Jusne kroglice

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 24. avg 2006 18:47 | ogledi: 6.988 | odgovori: 6

Zdravo vsem kuharjem Kulinarike

imam eno vprašanje ali kdo ve kako se naredijo jušne kroglice iz kakšnega testa so ...namreč zelo rada jih uporabljam pri kremnih juhah ki si jih naredim....

vegeterianka

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

24. avg 2006 19:37

Ne vem točno kako in iz česa. Jaz imam prastar recept, ki pa ga le redko uporabljam zaradi nepotrebne packarije. Tem kroglicam se v mojem receptu reče ocvrti grah. Naredi se tekoče testo iz moke, jajca in vode, zelo blago posoljeno (samo za povohot soli). Potem pa se to ocvre v zelo vročem olju tako, da maso počasi vlivamo skozi zelo redko cedilo in s penovko hitro pobiramo ven pečeno, da se nam ne prismodi. To potem postaviš na spet drugo cedilo,ki ga obložiš s papirjem in pustiš, da se ti grahki odtečejo in posušijo. Sicer "domače", ampak...... Jaz raje posušim stare rezine kruha (dan, dva), potem pa te rezine narežem na kocke in to je to. Lahko imaš bele kocke, manj bele, rjavkaste, skorajda črne...pri semenskih kruhih z dodatki semen......skratka meni bolj okusno in privlačno na pogled, pa tudi zelo dolgo trajno, če je vsa zadeva res dobro posušena, predno jo shranimo. Če uporabljaš zlate kroglice (ki so polne maščobe), potem te kocke kruha lahko tudi opečeš na maslu, olivnem olju ali kaki drugi maščobi...odvisno pač od hrane in okusa. Pozdravček Marika

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

24. avg 2006 19:43

Marika hvala za recept ...pravzaprav jih uporabljam zeloo redko na leto ....ker se bolj držim zdrave prehrane.....dejansko me je zanimalo, če se to sploh da narediti doma in kakšna je dejanska sestava....vedela pa sem, da je zadeva kalorična bomba .....vendar včasih moramo malo grešiti .... lep pozdrav vegeterianka

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

24. avg 2006 19:46

Seveda vegeterianka...se mi zdi, da ravno grehi delajo življenje tako zelo začinjeno. Vsaj meni. Nisem jaz tista "od panike". Mojim otrokom vedno postavim na mizo dva 1,5 literska kozarca: z kroglicami in suhim kruhom. Pa vzamejo kar jim trenutno odgovarja. Pozdravček Marika

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

25. avg 2006 8:16

"Grahke", ki smo jih delali tako, kot pravi Marika, smo v mojem otroštvu vedno dajali v grahovo juho, da so bili poleg pravih v njej še ocvrti. Še zdaj imam okus po njej! teta torta

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

25. avg 2006 9:20

Superca, Loni. Je že sprintano in gre jutri v uporabo. Lp Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti