Lovke hobotnice

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

tema odprta - 24. avg 2006 11:56 | ogledi: 4.861 | odgovori: 6

Ojla punce in fantje! Spet imam eno veliko prošnjo! V Sparu sem kupila lovke orjaške sipe, pa bi jih rada spekla na žaru, pa malo vinske omake zraven. Jedla sem lovke v Grčiji - pečene na žaru. Bile so fenomenalne, so se kar topile v ustih. Sprašujem, kako naj jih pripravim. Že v naprej srčno hvala. Želim si, da bi še sin probal to božansko jed.

Ajd zdravo! Majda

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

24. avg 2006 12:02

Cisto preprosto- lovke skuhas z jusno zelenjavo do mehkega. odcedis. premazes z olivnim oljem in na zelo vrocem zaru popeces, da postanejo hrustljave. fresh

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

24. avg 2006 12:12

http://kulinarika.net/nasveti/hobotnicanazaru.asp Ko kuhaš hobotnico ponavadi ne diši preveč. Si me pa spmnila, da ima Spar ta teden lovke v akciji in jih bom probala doma scmarit. Joj se že veselim vonjav. Aja, ste že slišale za rek "kjer ne smrdi ne diši"? Moj skoraj štiriletnik jih ima zeloooo rad, ima pa rad tako ali tako same dobre stvari. jass Sporočilo je spremenil(a) jass dne 24. avg 2006 12:13:55

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

24. avg 2006 13:01

Evo, to bo to, pa spet nekej več vem. Kako sem vam hvaležna. Bom probala, pa poročam (upam, da bo vsaj malo lepega vremena, da bi na oglju malo popekli) Še enkrat hvala. Majda.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. avg 2006 21:23

Jaz se samo bojim, da ta orjaškost lovk (česa - hobotnice,kot v naslovu teme, ali sipe, kot v tekstu? - pa saj je vseeno) ne bo ravno pripomogla k sočnosti oziroma mehkobi jedi? Kaj pa če narediš v solati? Kuhane lovke narežeš na kocke in premešaš s še toplim krompirjem,kuhanim v majhnih kockah, pa dodaš tisto klasiko za morske solate kot so olivno olje, česen, peteršilj, limonin sok, sol, poper, pa še žlička vina zraven? Mamamia mamamia

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

28. avg 2006 6:59

ojla! Skuhala z jušno zelenjavo,olupila, premazala z olivnim oljem, mož na hitro popekel na žaru, zraven pa tržaška omaka, ni bilo časa delat vinske omake. Dobro, zello dobro- vsi zadovoljni odšli od mize. Hvala za čisto preprost recept. Majda

ZZVONE  

član od: 29.8.2005

sporočila: 76

28. avg 2006 17:21

majdka je napisal/a:
ojla! Skuhala z jušno zelenjavo,olupila, premazala z olivnim oljem, mož na hitro popekel na žaru, zraven pa tržaška omaka, ni bilo časa delat vinske omake. Dobro, zello dobro- vsi zadovoljni odšli od mize. Hvala za čisto preprost recept. Majda
Hobotnice in podobne živali se ne lupijo- vržeš proč tisto, kar je najbolj dobro. lp ZVONE

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti