Nujno - vložene kisle bučke

neznan uporabnik

tema odprta - 23. avg 2006 14:31 | ogledi: 11.687 | odgovori: 7

Imam velikoooo prošnjo, če mi lahko napišete kakšen dober recept za VLOŽENE KISLE BUČKE.

Pa če je mogoče, da je tudi že preverjen oz. preizkušen.

Lp, Zoja

zoja1

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. avg 2006 14:53

jaz jih vlagam kot paprike, če so cukete, jih narežem na kolobarčke in nič ne pokuham, samo zalijem z vročim kisom in oljem, ta velike, jedilne buče pa narežem na kocke, zavrem in shranim v kozarce. (aha, vode in kisa za vlaganje dam 2:1). Je preverjeno in preizkušeno, mojim je zelo všeč. LP cervus

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. avg 2006 14:54

Ravokar sem jih vložila. Sem pa imela tiste velike zelene buče. Skratka buče sem olupila, odstranila seme in jih grobo naribala (kot repo). Potem sem jih nasolila in pustila kake tri ure, da so spustile vodo. Med tem sem skuhala mešanico kisa in vode brez dodatkov (razmerje po okusu, npr. 2:3 ali 2:4). V vrelo mešanico po porcijah daješ ožete buče in jih pustiš vreti 5 minut, nato jih s penovko pobereš ven in kuhaš naslednje. Buče nato še po okusu dosoliš, dodaš nekaj zrn popra in malo cele kumine (če jo imate radi, sicer je ok tudi brez). Naložiš v pogrete kozarce (ne smeš jih natlačit, jaz samo malo kozarec potresem, da se lepo "vsedejo") in zaliješ z vrelim kisom. Če ti ga premalo ostane, skuhaš ponovno. Malo si pomagaš z ročajem dolge žličke, da gre zrak ven in pride kis do dna kozarca. Vroče kozarce takoj zapreš in pokriješ, da se počasi ohladi. Shranek je dolgo obstojen. Mi to jemo kot solato ali prilogo k pečenemu mesu ali mesu na žaru. Jaz to delam vsako leto, ker imam full buč in ne vem kam z njimi, zamrzovalnik je pa premajhen za vse. Julija Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 23. avg 2006 14:55:29 Bi pa po istem receptu vložila tudi cukete, s tem da bi jih narezala na kockice in krajši čas pokuhala. Morda samo dobro prevrela. Bi bilo sigurno ok. Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 23. avg 2006 14:56:57

neznan uporabnik

24. avg 2006 15:31

Za Loni ki naj sporoči, kako so uspele bučke - čakam namreč, ne bom se učila na lastnih napakah (šalim se) Res, prosim da napišeš, ali so ti bile všeč. Hvala Lp, Zoja zoja1

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

24. avg 2006 23:10

Jaz sem jih delala po tem receptu. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1867 Sem pa v drugi rundi malo zmanjšala količino sladkorja in currya. Je imelo premočan okus. Drugič je bil uspeh popolnejši in nam je tudi bolj všeč. Je pa res, da mi je plastična skleda, v kateri sem pacala bučke še 1 teden smrdela po čebuli in curryu. Šele večkratno pomivanje v pomivalnem stroju jo je rešilo obupnega vonja. Me pa zanima, če katera iz izkušenj lahko pove, koliko časa je zadeva obstojna?? lp Julija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. avg 2006 7:19

zoja1, včeraj sem jih dala v kozarce, uporabila sem 2 kilograma bučk. Zgledajo lepo, curry prašek jim da lepo rumeno barvo, okusne so bile tudi. Pri nas imamo radi bolj pikantne jedi. Trenutno se nahajajo pod odejo. Pacala sem jih kar v tisti veliki beli tupperware posodi (ki ima noter soparnik), zaudarjala ni nič, je malce rumena. pa tudi hladilnika nisem usmradila, ker sem dala čez pokrov za vsak slučaj še elastike.. Loni Makaroni

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. avg 2012 7:10

živijo. poskusila bom narediti curryjeve bučke, pa me zanima, zakaj povsod piše da morajo biti bučke mlade. moje so pa dosti prerasle sedaj ko sem iz morja. So še vedno okej za vlaganje?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti