Prstavac

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. avg 2006 20:59

Imaš prav, Mamamia, res so zelo redke. Živijo le na globini 0,5 - 3m,in to samo tam, kjer se morje meša s kako sladko vodo. Pogoste so bile pred ustjem reke Cetine, vendar so tam skoraj izginile zaradi onesnaženosti. V Jadranu jih lahko najdemo vzhodno od Splita (kjer se v morje izliva Žrnovnica), na nekaterih predelih zahodne Istre in na otokih Rab ter Vergad. Načrtno ga skoraj ne lovijo, če ga pa že, ga pa redno odkupujejo restavracije. Jaz hodim v puljsko ribarnico že 22 let, pa jih nisem še nikoli zasledila, hehe. (AJa, povzeto po istem viru, kot je naveden zgoraj). LP cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. avg 2006 21:56

Veš kaj, elaphus, da se nisva morda že kdaj srečala na puljski tržnici oziroma v ribarnici, pa še veva ne? Leto sem bila v Premanturi natanko 27.leto zapored.... In sem torej imela srečo s temi školjkami, verjetno so se kakemu lovilcu naključno zapletle v mrežo.... Pozdrav, Mamamia mamamia

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

24. avg 2006 23:38

http://www.solaster-mb.org/mb/images/dyrynda-wale če je to to potem sem jih jaz pekla na žaru in kuhala v morski rižoti , nabirala sem jih pa sama blizu umaga nekje med 5-10 metrov globoko v morju , seveda pod peskom , tako da se kar namatraš preden kaj najdeš, se jih pa lažje najde tako da jih iščeš tam kjer so na površju samo še lušine školjke

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti