Paradižnik takšen in drugačen

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. avg 2006 12:34

Kaj je že to paradižnikov koncentrat???? Malo heca. Vedno uporabljam ali svež paradižnik, ali pa konzerviran v različnih oblikah (kockice, pelati, mali paradižnički, kaše) vse brez kakršnih koli dodatkov. Tako se mi zdi najbolj naravno in okusno. Včaih, ko ni bilo take izbire je bil pa koncentrat prva izbira. Ampak časi se spreminjajo in mi z njim. Da ne bo pomote, tudi v mojem hladilniku je tuba paradižnikovega koncentrata, ampak običajno kar obleži tam, se zasuši tam okrog pokrovčka in gre potem enkrat v kanto. Julija

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

23. avg 2006 12:39

Koncentrata tudi jaz ne uporabljam. Razen, če ne kuham pri mami, ali kje na vikendu, tam je pač vseeno kaj je, važno, da je nekaj...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. avg 2006 13:53

Jaz podobne sestavine kot mamamia pečem v ognjevarni pečici 90 minut na 140 stopinj in na koncu vse skupaj premešam s paličnim mešalnikom. No, ja, lahko je tudi kakšna minuta več - namreč, ko očistim kuhinjo in dam zadevo v pečico, je čas za kakšne DVD in ko se film izteče je stvar ravno prav pečena. Vendelina jr.

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

19. avg 2010 8:39

Ravno danes nameravam shraniti zreli paradižnik za zimo in brskam po receptih na naši Kulinariki. Preiskusila bom recept od Jade, dopolnjen z načinom kuhanja od Vendeline jr. Upam, da bom uspešna.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. avg 2010 10:26

vikica je napisal/a:
Ravno danes nameravam shraniti zreli paradižnik za zimo in brskam po receptih na naši Kulinariki.Preiskusila bom recept od Jade, dopolnjen z načinom kuhanja od Vendeline jr. Upam, da bom uspešna.

 

Popravek, recept je od mamamie, jade ga je samo prilepila gor. Jaz sem si ga tudi že dala na stran, pride naslednji teden na vrsto.

Loni Makaroni

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

19. avg 2010 11:09

Jaz uporabljam paradižnikovo kašo (pasiran paradižnik) največkrat za pizzo ter pri raznih omakah - za špagete, lazanje, omako za polnjeno papriko, paradižnikova omaka za čufte, .... pa še bi se kaj našlo. Lakica

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

19. avg 2010 19:23

Naj vprašam, kako prepasirate doma narejen ketchup - skozi cedilo, s pasirko ali kako drugače? Hvala in Lp Barbra

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

20. avg 2010 6:01

S pasirko, pa na najmanjše možne luknjice. l.p. tedyka

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

26. avg 2010 15:42

Mamamia še en hvaležen kulinarik, ki je danes ob dveh zjutraj napolnil še zadnji glažek po tvojem receptu. Omaka je res dobra. Nakladam, več kot dobra Barba jaz uporabljam "pol-krogelno" žično cedilo, maso pa iztisnem s hrbtom žlice ali zajemalke, ki se takemu cedilu odlično prilega. Zadeva je bistveno bolj učinkovita, kot predpotopna pasirka, ki jo je svoj čas imela moja mama. lp Vlado

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. avg 2010 8:30

Vlado je napisal/a:
Barba jaz uporabljam "pol-krogelno" žično cedilo, maso pa iztisnem s hrbtom žlice ali zajemalke, ki se takemu cedilu odlično prilega. Zadeva je bistveno bolj učinkovita, kot predpotopna pasirka, ki jo je svoj čas imela moja mama.

Namesto žlice ali zajemalke: mnogi ročni mešalniki (mikserji na 2 metlici) imajo dodano pasirko. Zelo uporabno in učinkovito.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti