Pralni stroj - polnjenje z vrha

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

tema odprta - 22. avg 2006 19:19 | ogledi: 4.591 | odgovori: 11

Ne vem ali je že bilo govora o tem, če ja, se opravičujem.

Doma kupujemo nov pralni stroj, pa me zanima ali ima kdo izkušnje(in kakšne) s tistim, ki se polni z vrha. Videli smo namreč enega takega po ugodni ceni in z željenimi lastnostmi a ne vemo kaj narediti, ker s tem nimamo nikakršnih izkušenj, zato se mi zdi najbolj pametno tu vprašati...

Lepo lepo prosim za nasvete.

Hvala že vnaprej,

Lp

teya84

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. avg 2006 19:47

Jaz imam takega znamke Brandt, pralno-susilnega, sem zelo zadovoljna, res pa je, da iz pranja in susenja nikoli nisem delala kaksne posebne znanosti. Ce ne pogresas pogleda na zehto, ki se obraca v stroju, po mojem ni nobene res bistvene razlike :)) Jaz ga imam iz prostorskih razlogov, ker lahko samo takega postavim v kopalnico. V Italiji so tovrstni modeli zelo pogosti, pri nas se pa se niso dobro prijeli. lp, proxima

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

22. avg 2006 20:38

Mi imamo Whirlpoolovega in sem z njim zadovoljna. Kaj točno te zanima oz. katera znamka ti je všeč? Lp, Asja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. avg 2006 21:10

En moj, Gorenjev, po eni licenci, je že nekaj let blagopokojni, se je super obnesel, bil je tak majhen. Mama ima Whirlpoolovega in je z njim (jaz pa tudi, kadar perem v njem) zelo zadovoljna. Njena hrbtenica pa še bolj. Obrate centrifuge laho izbiraš med 200 in 900 se mi zdi, zato zelo dobro ožame, perilo pride iz stroja skoraj suho (malo pretiravam), fino pa je, ker lahko občutljivejše stvari centrifugiraš na manj obratih. Skratka, priporočam, o firrmi se odloči pa sama. Pa še manj prostora zavzame, vanj pa gre enako ali skoraj enako perila. rimljanka

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

22. avg 2006 23:34

Punce, hvala za odgovore. Mislim, da sva z mamo gledali ravno Whirlpoolovega, nisem pa 100%, ker je bil to danes "prvi vsesplošni ogled". Zato tudi zaenkrat kakšnih konkretnih vprašanj še nimam, želela sem vedeti tako, na splošno, ali so izkušnje bolj + ali - , ker znanci imajo vsi "klasične" in nismo o tem tipu pralnih strojev še nič slišali (kar se izkušenj tiče). Vsekakor se mi zdi velik +, da zavzame bistveno manj prostora. Bom pa verjetno imela konkretnejša vprašanja prav kmalu, ker naš pralni stroj že pošteno cvili in se bojimo da bo vsak čas počilo...(v zadnjem letu je bil vsaj 2x popravljen). Se še kaj oglasim, če ima pa še kdo izkušnje s tem, kar z besedo na plan. Lp teya84

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

24. avg 2006 13:13

Meni je naš super, ker radovedni otroški prstki ne morejo do tipk , ker je ozek ampak gre vanj vseeno 5 kg in ker ne more puščat iz vrat (no, vsaj cel boben vode ne more ven stečt). Ostale funkcije pa so najbrž podobne kot pri ostalih navadnih pralnih strojih, vključno z zamikom vklopa in programom za lažje likanje. Lp, Asja Sporočilo je spremenil(a) Asja dne 24. avg 2006 13:38:18

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. avg 2006 13:21

Edini minus, ki se ga jaz spomnim je ta, da če imaš dojenčka in nimaš ne vem kako ogromne kopalnice, da lahko imaš notri pult za previjanje, moraš podlogo za previjanje, (ki je narejena tako, da jo daš na pralni stroj) non stop dajati gor in dol s stroja. jade

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

24. avg 2006 13:37

Mi smo ta minus popravili tako, da smo zraven pralnega stroja postavili sušilec na katerem je previjalna podloga in s tem ubili dve muhi na en mah. Pralni stroj pa je odlagalno mesto. Seveda pa moraš imet za to prostor. Pri nas je šlo glih za glih. Lp, Asja Sporočilo je spremenil(a) Asja dne 24. avg 2006 13:39:30

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

24. avg 2006 14:04

Jaz imam enga in druzga ,pa se mi zdi veliko bolj funkcionalen,ta ki se polni z vrha(znamke je Candy) val

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

24. avg 2006 14:27

No, jaz sem očitno edina, ki sem bila izredno nezadovoljna z mojim pralnim strojem (Candy). Sedaj imam navadnega (Gorenje) in čeprav sta oba za 5kg perila, v prejšnjem, ki se je odpiral od zgoraj, nikoli nisem hkrati oprala toliko perila kot zdaj. Enostavno motor ni obrnil bobna. Ne vem, morda je bil motor "švoh". lp Alenka

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

5. sep 2006 21:14

Mi imamo zaradi prostorske stiske v kopalnici tudi pralni stroj, ki se polni od zgoraj. Imamo Candijevega in sem blazno zadovoljna. Dejansko ne zaostaja za standardnimi pralnimi stroji. Kvečjemu ima še prednost. Ker se polni na vrhu ne potrebuje gume na vratih in tako ni straha, da ko bo guma pač preparela, vsa voda ven iztekla. Res je, da se ti ni treba sklanjati. V naš pralni stroj gre prav kato 5 do 6 kilogramou umazanega perila. Manjša pomankljivost moje pralnega stroja je v dorinici. Po mojem mnenju je malo nerodno narejene, ker mi gre ponavadi pri doziranju pralnega praška, kar nekja praška direktno na boben. Levinjav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti