Leče! kdaj so primerne?

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

9. dec 2008 20:21

Kam pa to hodiš na preglede, da si morala plačati? Jaz še nikdar nisem plačala okulističnega pregleda, pa imam leče od leta 1986, očala pa sem seveda nosila že prej in tudi zdaj jih kak dan ali dva  v tednu. 

Ognjič

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

9. dec 2008 21:28

Rečeno mi je bilo,da je pregled za leče samoplačniški in tudi večina s katerimi sem govorila so rekli,da so plačali okrog 20€... Hodim pa že 4 leta k doktor Zagernikovi na Metelkovi... Roncolino

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

9. dec 2008 21:52

Zgleda, da so pri nas na kmetih manj pogoltni dohtarji...in superca, da imajo primerne leče zate! Leče so zakon!

Ognjič

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

15. jan 2009 12:54

No moram rečet da sem noro navdušena nad lečami :).Nobenih problemov,nič učke ne pečejo,se ne solzijo,niso izušene...res sem vesela :) Je pa najbolj hecno to,da so mi prej vsi govoril "joooooj pa tako čudna boš brez očal,smo se te tako navadili" a zdaj nobeden sploh ne opazi,da imam leče namesto očal :) Roncolino

vizi123  

član od: 14.9.2008

sporočila: 14

24. jan 2009 15:24

jz tudi hodim k dr. Zagernikovi. to je samoplačniška kolikor jaz vem, tudi jaz sem plačala za uvajanje leč. imam poltrde leče že 6 mesecev, pa jih šezmeraj čutim in se mi oči solzijo. res nevem kaj naj naredim. je zelo zoprno in jih zato nemaram nositi, vendar se silim. želim se navaditi, vendar mi ne uspeva. mi lahko kdo pomaga.? vizi123

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

24. jan 2009 16:02

vizi123, jaz ti priporočam da greš nazaj k svoji zdravnici. Tudi meni so leče nagajale, pa sva jih z zdravnico tolikokrat zamenjale, da sva našle prave. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

24. jan 2009 16:13

No, naj še jaz povem svojo zgodbo: sedaj, ko jih štejem petdeset in še nekaj, me je prijelo, da bi nosila leče, saj mi gredo ta očala vedno bolj na živce. Kot veste, se v teh letih ali pa mogoče še prej začenjajo tudi težave z branjem drobnega tiska in je to še ena dodatna ovira pri odločitvi za leče. No pa to se v bistvu vse da urediti s takoimenovanimi progresivnimi lečami, ki menda stanejo vsaj še enkrat toliko kot običajne (kratkovidnost, daljnovidnost in astigmatizem). Ker sem se ob vsem tem še vedno nagibala k temu, da mogoče bi pa le... je bil podan še en argument proti - suhe oči oziroma pomanjkanje solza...

Tako sem sedaj misel na leče dokončno opustila in si omislila ena "fensi" očala

rrr

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

24. jan 2009 17:29

ribaracarak je napisal/a:

No, naj še jaz povem svojo zgodbo: sedaj, ko jih štejem petdeset in še nekaj, me je prijelo, da bi nosila leče, saj mi gredo ta očala vedno bolj na živce. Kot veste, se v teh letih ali pa mogoče še prej začenjajo tudi težave z branjem drobnega tiska in je to še ena dodatna ovira pri odločitvi za leče. No pa to se v bistvu vse da urediti s takoimenovanimi progresivnimi lečami, ki menda stanejo vsaj še enkrat toliko kot običajne (kratkovidnost, daljnovidnost in astigmatizem). Ker sem se ob vsem tem še vedno nagibala k temu, da mogoče bi pa le[joj]... je bil podan še en argument proti - suhe oči oziroma pomanjkanje solza...

Tako sem sedaj misel na leče dokončno opustila in si omislila ena "fensi" očala[grin]

rrr
koza cela, volk sit femica

čbelca*  

član od: 12.7.2010

sporočila: 3

12. jul 2010 17:04

Živjo!! Stara sem 15 pa sem pred nekaj dnevi začela nost poltrde leče. Za enkrat jih nosm vsak dan eno uro dlje, zato da se navadm. Me pa zanima če kdo od vas tut nosi poltrde leče in če se jih kdaj čisto navadiš?? tako da jih ne čutiš več?? Pa še to...levo lečko imam manjšo od desne...ko sem jo prvič dala v uč mi je kar nekejkrat padla vn tko d smo mogl naročit novo k je bla mal bl strma. In problem je, d se zj skos bojim da mi bo še ta padla vn.. ker dons mi je enkrat..ampak je zdravnik rekel da je čist zadost strma..sj poj ko je naravnost na očesu je dobr..aja drugač pa očala nosim že od drugega leta. Dioptrijo imam pa nekej več kot 8, samo ne enek na obeh očesih. Pa še to - ko se mažeš po očeh - z barvico ali maskaro..kaj narediš ko si že namazan pa moreš dat leče ven?? a si najprej odstraniš ličila pa daš poj leče ven? Če kako? kej naj si jih ne bi zmočil kej takoj ven padejo. Prosim in hvala za odgovore!! Lp <3 čbelca*

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

12. jul 2010 21:53

Poltrde leče imam že približno 15 let (prej sem 9 let imela tiste trde) in nisem imela od prvega dne nobenega problema z njimi - to pomeni, da jih že od začetka nosim približno 15 ur na dan. Jaz sem se jih definitivno navadila in jih nikoli nisem čutila kot tujek v očesu (no, samo nekajkrat, ko sem imela visoko temperaturo). Drugače pa sem velikokrat zaspala z njimi, ker sem enostavno pozabila, da jih sploh imam. Vem pa, da se nekateri ne morejo navaditi na leče, tako da ti želim, da ti ne bi bila v tej skupini, ker so leče res zelo praktična zadeva, še posebno za nas, ki imamo poleg kratkovidnosti tudi astigmatizem. Ker se nikoli ne ličim, ti žal ne znam svetovat glede tega - vendar ti vsekakor svetujem, da si nabaviš posebne protialergijske in v vodi netopne barvice in maskare, ki so namenjene prav uporabnicam leč. Srečno! Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti