Leče! kdaj so primerne?

vizi123  

član od: 14.9.2008

sporočila: 14

15. sep 2008 14:46

Hvala za pohvalo Anka!! vizi123

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

15. sep 2008 21:07

Pa ne vem, kletka, če imaš prav. Moj okulist je istočasno tudi moj zelo dober znanec in ne verjamem, da bi želel "imeti nekaj od tega" ravno pri meni. Pod lažje rokovanje jaz razumem to, da jih lažje vstavljam, ker so konkretnejše, saj brez njih (preden si jih vstavim), na blizu skoraj nič ne vidim (sem daljnovidna, kot že rečeno). Te posebne tekočine se pa dobijo povsod, tudi v lekarni, so pač primerne za nego dolgotrajnejših leč, tako da ne morem vzeti kar vsake. Jaz sem z lečami zadovoljna in nimam pripomb. Bele pikice se pojavijo pri meni šele po več kot enem letu in pol - to so beljakovinske usedline, ki se sčasoma naberejo in takrat jih pač zamenjaš. Barbra

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

15. sep 2008 22:35

Barbra, kot že rečeno, seveda upam, da ti okulist ni tega priporočal zaradi kakih lastnih interesov. Tudi sama sem pred tem nosila letne leče in ne morem reči, da je kaka razlika pri vstavljanju mehkih letnih ali mesečnih. Ampak najbolj pomembno je to, da si ti zadovoljna in da je vse ok, zame so leče itak izum stoletja in verjetno bi se z mano še marsikdo strinjal, saj so res "komot". kletka

vizi123  

član od: 14.9.2008

sporočila: 14

28. sep 2008 17:28

nisem se še navadila leč(poltrdih) pa je od mojega zadnjega sporočila pretkel skoraj mesec dni:( kaj naj naredim? leče nosim po povprečno 4ure na dan; včasih tudi sedem, osem ur, včasih pa po dve tri ure ali sploh ne. pomagajte vizi123

vizi123  

član od: 14.9.2008

sporočila: 14

28. sep 2008 17:29

ubistvu 15 dni** vizi123

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

28. sep 2008 17:31

Pojdi do okulista in mu razloži situacijo. Več ti ne morem pomagat. Urša

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

29. sep 2008 8:40

Vrste leč so v veliki meri odvisne od tvoje dpt in oblike zenice. Če sem prav razumela imaš dpt okoli 3,00 plus cyl.Če je cyl visok , nad 1,75, ti lahko zdravnik predpiše poltrde leče. Najboljše leče so mehke iz hidrogela ali njemu podobnih materialov. Menjaš jih pogosteje, le te prevajajo dovolj kisika in vode da oko lahko neovirano diha. Vsakič znova vzameš iz škatlice sterilno kar je bolje za oko. Obstajajo dnevne , 14 dnevne , mesečne in letne . Zdravniki danes redko predpisujeju poltrde leč zaradi neudobnosti in materialov. Tehnologija je šla naprej. 14 dnevne obstajajo z astigmatizmom, kar pomeni da so primerne tudi za tiste kateri imajo dpt s cylindrom. V primeru, da ti predpisane leče ne odgovarjajo, pojdi takoj k oftamologu in ga vprašaj kaj meni o le teh. Ali so primerne kakšne druge zate glede na dpt? Poišči drugo mnenje? Če mi napišeš točno dpt leč in točno dpt očal, ti mogoče lahko pomagam. Obstajajo testne katere nosiš in hitro ugotoviš ali so primerne zate. barbyslo

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

3. dec 2008 21:43

Punce,v torek imam pregled za leče in se veselim kot najbolj srečen otrok :).Ampak me zelo muči dejstvo,da imam na obeh učkah cilindre,dioptrijo pa -3 in -3,5... Mi lahko prosim katera razloži kakšne znajo biti komplikacije leče+cilindri.Ker si leče res močno želim ... Roncolino

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. dec 2008 23:33

Tudi take leče so za nas, ki imamo cilindre. Kakšne ti bo strokovnjak predpisal in kako jih boš prenašala boš pa ugotovila v torek. Le korajžno. lp Vesna

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

4. dec 2008 8:17

Jaz imam cilindre 3, pa se take leče ne dajo dobiti, ker je previsok cilinder. Ko sem jih pred dvema letoma imela, so mi naredili s cilindrom 2, vendar mi niso ustrezale. Oči so se mi ves čas solzile in imela sem čisto rdeče. Če imaš manjši cilinder, bo pa šlo.

lp Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti