Leče! kdaj so primerne?

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

14. sep 2008 20:16

Barbra, katere mehke leče pa uporabljaš? Meni je optik rekel, da ne obstajajo letne mehke leče. No, priznam, da bom vseeno raje uporabljala štirinajstdnevne - imam srečo, da imam dioptrijo na obeh očesih ( tudi hčera ) enako in tako kupim na enkrat le eno škatlico s tremi pari in jo imam skoraj za dva meseca. Baje so take kvalitetne, da tistih 14dni kamot malo podaljšaš. Se mi zdi, da še vedno pridem dosti ceneje skozi in ker jih nosiva obe s hčero je prihranek res občuten. Mislim, glede na tvoje, ki praviš, da so dražje od 200€. lp, vanjatajnsek

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

14. sep 2008 20:52

vizi123: mogoče se jih nikoli ne navadiš. Ena moja kolegica je imela poltrde leče zaradi visoke dioptrije, pa se jih nikakor ni mogla navadit. Res ne vem zakaj so ti dali poltrde, razen če imaš visoko dioptrijo. Če imaš možnost bi bilo res bolje, da bi imela mehke. Jaz leč tudi ne prenašam dobro in da bi jih nosila vsak dan bi znorela. Zato jih imam takrat, ko jih potrebujem. Imam pa enodnevne, ker je najmanj dela z njimi. Zjutraj not, zvečer ven in v smeti. Urša

vizi123  

član od: 14.9.2008

sporočila: 14

14. sep 2008 21:11

Hm.. upam da se jih navadim.! drugače mam pa tko: na desnem očesu 3.00 na levem pa 2.75 lp vizi123

vizi123  

član od: 14.9.2008

sporočila: 14

14. sep 2008 21:12

in na obeh imam plus vizi123

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

14. sep 2008 21:27

Vanjatajnsek, letne mehke leče gotovo obstajajo, saj sem jih tudi jaz nosila. Sčasoma so se na njih naredile bele pikice. Meni so vseeno boljše mesečne. kletka

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

14. sep 2008 22:22

Moj okulist mi vztrajno priporoča letne leče, trdi, da so kvalitetnejše in lažje za rokovanje. Glede na mesečne aki dnevne so res malo kompaktnejše. Je pa potrebno malo več pazljivosti pri higieni - obstajajo posebne tekočine za nego dolgotrajnejših leč. Optik jih naroči v Franciji in ponavadi čakam nanje kakšna dva tedna. Proizvajalca se pa ne spomnem. Barbra

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

15. sep 2008 8:44

Pozdravljene, jaz bi najprej zapisala tole opombo - glede na leta tamaleurse in vizi123 bi jih pohvalila v zvezi z zapisovanjem postov. S tem želim povedati to, da po forumih danes zaslediš raznorazna "moderna" izražanja in nepovezane stavke, brez ločil, zato tudi težko berljive. Tu pa je zgodba drugačna in vse pohvale. Sama nosim očala od 9. leta starosti. Ko sem jih dobila, so se nekateri norčevali ... "špeglarka", ampak so mi drugi potem povedali - ti imaš pač svoj modni dodatek. In glej ga zlomka, danes nekateri ljudje nosijo očala pač - le zaradi modnega dodatka. To verjento ni ravno najkoristneje, pa vseeno se poslužijo tega. Zato, če bi slučajno imela probleme z lečami, sploh ni problem, ker je danes toliko raznoraznik oblik in barv očal, da so ti lahko "kot ulite". Sem se pa v času srednje šole odločila za leče in se takoj navadila nanje, ampak se je žal pojavil tudi sledeči problem:
mimika je napisal/a:
Kariero z lečami sem nastopila na začetku 20 in jo po nekaj mesecih tudi zaključila. Sluznica se mi je tako sušila, da sem videla meglo (ker je bila leča suha) in ven so mi padale, ko sem pomežiknila.
Sluznico imam presuho in po npr. 4 urah nošenja je leča dobesedno odstopila od očesa, videla sem megleno in ob mižikanju lečo skoraj izgubila. Ni mi bilo več prijetno leče jemati ven, spotoma paziti na čistočo rok in do konca dneva uporabljati očala, zato sem jih povsem opustila in ostala na očalih. Malo je verjento res problem z zagotavljanjem čistoče rok, ko leče vstavljaš in vzemaš ven, pa še, če jih daš enkrat dol in v tekočino, jih ne moreš dati več nazaj (to npr. v primerih, ko jih moraš dati zaradi kakšne rekreacije iz oči - kopane, tudi vožnja s kolesom lahko jh odpihne menda), celo pri joku ne vem, kako se kaj obdržijo v očeh). Če pa ne boš imela problemov, pa super, upam, da boš zadovoljna z njimi in jih dolgo uporabljala. anka

kastrolca  

član od: 8.4.2007

sporočila: 82

15. sep 2008 9:49

Z lečami imam izkušnje skoraj 24 let. Takrat smo ponje romali v Zagreb, v Ljubljani se jih je dalo kupiti le na črno za šilinge, pa še dražje so bile. Uffff, to so bili časi:) Začela sem z letnimi mehkimi, sedaj pa kupujem kar enkratne. Kot so moji predhodniki napisali, pomemba je higiena in tudi da oči pustimo počivati s kombiniranjem očal. Skratka... res priporočam! izkušena;) kastrolca Sporočilo je spremenil(a) kastrolca dne 15. sep 2008 14:43:15

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

15. sep 2008 10:43

Barbra, meni tole diši po tem, da ima tvoj okulist nekaj od tega in zato tako zagovarja letne leče. Upam, da se motim. Ker če pomisliš realno, kaj je bolj higienično - neka stvar, ki se uporabi 365-krat, ali tista, ki se samo 30-krat? Tudi ne vem, zakaj bi bile lažje za rokovanje, kvečjemu imaš z njimi več dela in stroškov, če ti mora naročati še neko posebno tekočino. Meni se zdijo te njegove izjave malce za lase privlečene, vendar upam, da se motim. kletka

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

15. sep 2008 14:20

Anka hvala za pohvale glede pisanja :).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti