Leče! kdaj so primerne?

pina colada  

član od: 8.9.2005

sporočila: 52

22. avg 2006 21:34

Živjo Tamalaurša ! Sem opaz"la zanimivo tematiko pa sem se odločla, da še jaz delim svoje izkušnje z lečami s tabo in seveda z vsemi prisotnimi bralci te teme. Sama imam sicer bolj kot ne malo dioptrijo (-1.25), a že od vsega začetka,to je že kakih pet, šest let, nosim mehke kontaktne leče. Očala imam za skrajno silo in jih nataknem samo na vsake par mesecev. Nikoli nisem imela nobenih problemov, razen enkrat eno manjše, nedolžno vnetje, ki ga pa ne pripisujem lečam.Leče nosim od zgodnjega jutra pa do večera, se z njimi celo potapljam z jeklenko, študiram vedno z njimi, z njimi je preprosto pri športu...kjerkoli...včasih je zoprno v zelo zakajenih prostorih, ampak temu se že zaradi nekadilske narave bolj ali manj izogibam. Skratka, leče so edinstven izzum in brez njih bi meni trda predla. Glede na to pa, da si ti še zelo mlada ti priporočam še vzporedno nošenje očal. Saj ni treba, da jih imaš v šolo,za v kino...imej jih doma, ko gledaš televizijo... V primeru, da se odločiš za leče ti želim prijetno nošenje in čimmanj zapletov. P.S. Najlažja pot za naročanje leč-na dom, brez poštnine,pa še drage niso-je 08015323. Na internetu 080-1-leče. Lep pozdrav, Nina pina colada

menci  

član od: 26.2.2006

sporočila: 84

23. avg 2006 21:40

Že nekaj let nosim mesečne mehke leče C.Zeiss, sem zelo zadovoljna. V optiki sever stane pregled za očala in lečke 4500,pri pregledu dobiš tudi en par testnih leč. cena za en paket lečk (6 kom.) pa je 7900 sit. Enake lečke, le z večjo dioptrijo nosi tudi hčerka, pa je tudi zadovoljna. Veliko sreče in lep pozdrav menci

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

23. avg 2006 23:26

Tamalaursa, vse najboljše za rojstni dan, veliko uspehov v novi šoli in dobro kuho ter peko ti želim Lp iz Mb riba-ribica

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

24. avg 2006 9:08

Tamalaursa, sicer pozno, pa vseeno iz srca, vse najboljše! O lečah pa nimam pojma, ker nosim očala, pa še ta sem dobila "na stara" leta lp Nena Nena-morje

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

24. avg 2006 12:46

Mislim, da je stvar glede cene pregleda taka: če ima optik sam licenco, da opravlja preglede je tak pregled ponavadi zastonj, če pa tega nima in ima okulista - zdravnika, ki pride v njegovo trgovino in opravi pregled pa je to seveda treba plačat. Vsaj tako je na celjskem koncu. lp, vanjatajnsek

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

24. avg 2006 13:22

Jaz imam leče dobro leto in sem z njimi zelo zadovoljna, ker veliko bolj praktične kot očala. Pri nas na Ptuju je tako, da imaš pregled v optiki zastonj, ampak potem pač tam naročiš leče. LP sonchek

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

24. avg 2006 18:30

Zdiš se mi malce premlada, za nošenje leč. Zakaj pa se ne bi odločila raje za očala? Meni so ženske z očali tako lepe. Ko sem bila stara toliko kot ti, sem imela prijateljico, ki je nosila očala. Veliko krat sem mamo spraševala, zakaj jih tudi jaz ne nosim. Ko sem pred deseti leti dobila očala, sem bila tako važna, da še hoditi nisem znala. Ni kaj, želja iz mladosti. Starejši sin uporablja mehke mesečne leče, znamke Focus. Nosi jih maksimalno 16 ur dnevno. Čez noč pa jih shrani v H2O2 - vodikov peroksid. Pri njemu pač ni šlo drugače, ker ima -6 na eno oko, -1 pa na drugo, če je taka razlika v dioptriji, ne moraš nositi očal, sicer pa z lečami nima težav, kar dobro jih prenaša. Tamalaursa, svetujem ti, da še malo premisliš, za kaj se boš odločila. Ostani tako srčece kot si Pozdrav Anamarija

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

24. avg 2006 21:59

Ena zgodbica, ki sicer nima veze je pa zabavna. Moj fant si je v otroštvu zaželel očala, ker so se mu zdela strašno imenitna in lepa. Mami se je zlagal, da vidi slabo in so šli k zrdavniku. Tudi tam se pretvarjal in dobil očala. Ampak hudič je bil, ker doma ni bilo tako veliko denarja in je dobil tista ta debela plastična očala, ki sploh niso bila podobna tistim, ki si jih je zamislila otroška glavica. Še večji problem pa je bil, da čez njih ni nič videl, ker si je pri okulistu izbral kar veliko dioptrijo. In potem je mami moral povedat, da si je vse to izmislil le zato, da bi dobil očala. To je bilo potem kričanja pri hiši. Očal pa še danes ne nosi... Urša vse najboljše za rojstni dan in veliko sreče z lečami. magnolija

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

23. sep 2006 13:26

No sedaj jih pa imam že dober teden in sem se že v dveh dneh navadila nanje in moram reči tudi za druge ki si jih milslijo nabavit naj si jih saj je sprememba očistna in to v pozitivnem smislu. Ne priporočam pa jih tistik ki se jim gnusi dotikati očesa. Imam pa mehke leče tamalaursa

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

23. sep 2006 14:01

Živjo! Med počitnicami sem delala v optiki. Mislim, da problemov ne bi smelo biti, vendar je odvisno od tvojih oči. Najbolje da stopiš do kakšne optike in ti bodo oni najbolje svetovali, katere leče bi bile primerne zate in katera tekočina. Bernarda85

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti