Leče! kdaj so primerne?

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

13. jul 2010 14:36

Čbelca - Nosim sicer mehke leče. Ličila si odstranim z navlaženo vatirano blazinico. Lahk drgnem tud po vekah, leče mi še nikoli niso ven padle. Sem pa jih že tudi ven jemala, ne da bi odstranila ličila, ampak sem pazila, da nisem nič leče potegnila po ličilih (fejst razpreš oko, in jo lepo primeš s prsti - jaz čisto brez problema). Lakica

čbelca*  

član od: 12.7.2010

sporočila: 3

13. jul 2010 15:24

Mojca in Lakica hvala za nasvet!! Bom enkrat poskusla al se bom pa še kje pozanimala.. lep dan še naprej!! =) čbelca*

čbelca*  

član od: 12.7.2010

sporočila: 3

14. jul 2010 9:24

Živjo! Še nekej....A če z lečam gledaš tv al pa greš npr. v kino, a si stem kej oči pokvariš a lahko navadn gledaš kot prej z očali? čbelca*

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. jul 2010 9:42

Lahko normalno gledaš. Srečno! RadaJem

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jul 2010 9:49

čbelca* je napisal/a:
Živjo! Še nekej....A če z lečam gledaš tv al pa greš npr. v kino, a si stem kej oči pokvariš a lahko navadn gledaš kot prej z očali? čbelca*
Edino, kar si človek pri tem lahko pokvari, je glava, če gleda bedast film. Ključni besedi pri lečah sta higiena in disciplina. V smislu to, da se s čistimi rokami jemljejo leče iz oči in da se leča dobro očisti, preden se da v posodico. Tega se pa človek itak navadi. Ker, če ni dobro očistil leče, je itak motna in jo je treba dodatno očistiti. Mejkap ni problem. Bolje je vzeti leče ven in si mejakp očistiti takrat, ko so leče že zunaj. Ko dobiš ta pravi občutek za jemanje leč ven se itak s prsti praviloma ne dotakneš veke. Jaz imam veliko ogledalo, ki ga položim na mizo, se nagnem nad ogledalo (najhujši del je gledati sebe v razdalji 5 centi od ogledala, pa gre), v roki imam del papirnega robčka in potem s prstom v papirnem robčku (podoben prijem kot ga ima kozmetičarka) pritisnem na kožo na sencah, potegnem kožo v smer proti lasišču in istočasno malo zatrepetam veke in leča pade ven. Potem jo pa očistim. Če ta manever ne uspe v prvem poskusu, kanem nekaj kapljic tekočine za shranjevanje v oko in potem gre leča lepo ven. Tako že 27 let, mejkapiram se pa tudi približno toliko časa. Upam, da tole pomaga Vendelina jr.

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

14. jul 2010 10:32

Čbelca, jaz sem pred mesecem in pol preklopila z mehkih na poltrde leče, ker v mojem primeru zagotavljajo neprimerno boljši vid.

V prvih dneh sem čisto razjarjena  hodila naokoli. Leče sem zelo čutila, oči so se mi solzile, razlika z mehkimi lečami je bila več kot očitna. Po nekaj dneh sem se vrnila k okulistu in potarnala, da me leče motijo in da jih ne morem nositi več kot nekaj ur, pa še takrat je izgledalo, kot da nenehno jočem. Vrhunski optik me je v svojem umirjenem, profesionalnem tonu prepričal, da oko potrebuje približno mesec dni, da se ustrezno "nastavi" na poltrdo lečo. Potem bo pa vse ok. In res je tako. Takole se ti bo verjetno zgodilo: da, na začetku jih čutiš in te motijo. Ampak motile te bodo čedalje manj, ko pa se navadiš, jih pa ne čutiš in občutek ni moteč.

Pozabiš, nanje, brez skrbi.

 

 

Košuta

Sporočilo je spremenil(a) Košuta dne 14. 2010 13:23

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. jul 2010 11:10

Mogoče boste pa tudi meni lahko svetovale.

Petdest let nosim očala, nimam kakšne hude dioptrije, ampak astigmatizem.

Očala me ne motijo, sem navajena na njih kot na spodnje hlače, ampak me dela nervožasto količina očal ki jih (za daleč, za blizu, za sonce itd) moram nositi po žepih.

In tudi stekelca so presneto draga, jaz običajno zaspim z očali na nosu (imam potem zelo razločne sanje) in jih polomim vsaj en par na mesec.

Kar me zanima je pa to: ali nosite leče brez dioptrije ampak s cilindrom in potem pač uporabljate  plus ali minus očala po potrebi).

In ja, sem o tem že govorila s svojim okulistom, on je tudi proti kopanju v morju v nepoletnih mesecih.

Zanima me kakšna praktična izkušnja, pa hvala če se boste potrudile in mi odgovorile.

 

 

nola

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

14. jul 2010 11:38

Nola, ne vem, če ti bo kaj pomagalo, ampak tole je moja izkušnja. Imela sem nekaj dipotrije in astigmatizem. Z lečami sem v razmiku nekaj let poskušala dvakrat, obakrat neuspešno. Težava ni bila toliko v tem, da bi me leče motile, ampak sem z njimi zelo slabo videla. Zjutraj je bilo kar ok, ko pa sem popoldne šla iz službe domov, sem videla tako zanič, da sem bila na cesti prav nevarna. Moja okulistka se je zelo trudila, zamenjala sem kar nekaj vrst leč, pa ni bilo nič bolje. Problem je bil menda prav moj astigmatizem. Potem sem čez nekaj let zbrala pogum in denar za lasersko operacijo in to zdaj je... Amerika (skoraj do tja vidim brez problema )! borka7

anchyb  

član od: 12.7.2010

sporočila: 1

16. jul 2010 17:03

Roncolino je napisal/a:
Punce,v torek imam pregled za leče in se veselim kot najbolj srečen otrok :).Ampak me zelo muči dejstvo,da imam na obeh učkah cilindre,dioptrijo pa -3 in -3,5... Mi lahko prosim katera razloži kakšne znajo biti komplikacije leče+cilindri.Ker si leče res močno želim ... Roncolino
komplikacij s cilindri je kar nekaj, saj v slovniji na žalost nimamo ponudnika cooper vision al neki tazga(podobnega), ki pokriva vse cilindre. V sloveniji imamo samo določene cilindre, zato morajo nekateri kupovat v tujini oziroma ne morejo imeti leč. nekaj primerov leč s kontaktnimi lečami imaš tukaj seveda tudi torične leče http://moje-lece.si/?dir=002&func=list-to anchyb

cocky  

član od: 30.3.2008

sporočila: 23

18. jul 2010 10:09

Sama nosim mehke leče že več kot 10 let. Glede na to, da imam visoko dioptrijo, sem z njimi zelo zadovoljna. Z očali sem imela namreč kar precej težav (od slabšega vida, rosenje, pa pazit, da se nisem po možnosti usedla nanje ipd.). Pred nekaj leti sem tudi sama imela dilemo zaradi cilindov in visoke dioptrije - kako dobiti ustrezne leče. Ponudnikov z lečami je sicer danes veliko, a moraš najti ustrezne in predvsem kakovostne, da ne prihaja do poškodb in vnetij oči. Saj si v nasprotnem primeru nakoplješ dodatne težave. Nola, glede tvoje težave, bi ti svetovala sledeče. v kolikor si želiš leče, pojdi do svojega okulista oz. v kolikor ga še nimaš, čim prej opravi zdravniški pregled pri ustreznem okulistu. Taa ti bo glede na tvojo dioptrijo in astigmatizma svetoval naustreznejšo rešitev. Sama sem podobno težavo rešila tako, da nosim leče, dodatno pa imam očala samo s cilindri. Drugače pa se malo pozanimaj pri dobaviteljih in uvoznikih kontaktnih leč, kakšno imajo ponudbo leč s cilindri. Ponudba je sicer slaba, a mogoče ti uspe najti ustrezne leče. Če rabiš še kako info, sporoči. lp cocky

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti