Leče! kdaj so primerne?

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

22. avg 2006 12:19

tamalaursa, tudi sama že več kot leto nosim mehke mesečne leče in sem zadovoljna. Tako kot pravita Ognjič in Aisha, tudi jaz za vikend leč praviloma ne nosim, tudi ko pridem iz službe, jih dam kmalu ven, da oči počijejo in se nazaj navlažijo. Vedno imam s seboj tiste kapljice, ki jih lahko kaneš v oko tudi, ko so leče v očesu, tako da če se mi začne megliti, jih uporabim, pa je bolje. Pri optiku sem tudi dobila majhno stekleničko tekočine, tako da jo imam za rezervo vedno s seboj skupaj s posodico za leče, če se kaj pripeti, jih vzamem ven in si nadenem očala. Nekaterim se zdi to vse zakomplicirano, vendar če si sam s seboj bolj zadovoljen z lečami kot z očali, je vredno truda. Res je fino za šport, sama tečem in hodim na aerobiko, z očali je to težje. Zdaj tudi lahko nosim normalna sončna očala, prej sem vedno menjavala navadna korekcijska očala s sončnimi očali z dioptrijo. Skratka, z lečami sem zadovoljna, poskusi.

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

22. avg 2006 12:29

Urši vse naj naj za rojstni dan. Tudi moja hčera nosi kontaktne leče. Nabavlja jih v optiki Glasmaher. LP Matjaž

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

22. avg 2006 12:40

Tamalaursa, sama nosim leče že 10 let in nimam z njimi nobenih težav. Nič ne kombiniram z očali, zvečer jih temeljito očistim, zjutraj pa nazaj v oči do večera. Je pa vsakomesečni strošek-tekočine za čiščenje. Sama jih kupujem v Avstriji v DM, so super, cenovno pa dosti ugodnejše. Pa še to-nosim mesečne leče, pri okulistu pa je pregled brezplačen in brez napotnice-vsaj pri mojem. monro

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

22. avg 2006 12:51

Moja hčerka tudi nosi mehke leče in je zelo zadovoljna z njimi. Ima pa dioptrijo -4. Nekaj dni nazaj sem gledala oddajo na HTV, v kateri so govorili o nočnih lečah, s katerimi si lahko popraviš dioptrijo. Ali je že mogoče kdo kaj slišal o teh lečah. Na internetu sem poskušala najti podatke o njih, pa žal neuspešno. Ja pa seveda, Tamalaursa vse najboljše in uživaj v svoji mladosti in kuhanju. Gobica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

22. avg 2006 13:02

monro je napisal/a:
Tamalaursa, sama nosim leče že 10 let in nimam z njimi nobenih težav. Nič ne kombiniram z očali, zvečer jih temeljito očistim, zjutraj pa nazaj v oči do večera. Je pa vsakomesečni strošek-tekočine za čiščenje. Sama jih kupujem v Avstriji v DM, so super, cenovno pa dosti ugodnejše. Pa še to-nosim mesečne leče, pri okulistu pa je pregled brezplačen in brez napotnice-vsaj pri mojem. monro
monro, če te prav razumem, v Avstriji v DM kupuješ tekočino za leče. A njihovo blagovno znamko al kako brandname? In koliko je cena, pri nas so namreč kar drage, vsaj OptiFree Express, ki ga jaz uporabljam, se je v zadnjem letu konkretno podražil. Lp, tjas

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. avg 2006 13:16

Tamalaursa! Vse najnajnajnaj.....boljše! Pa uspešen začetek v novi šoli, dobro začni, še boljše nadaljuj, pa boš najbolje končala. Še prehitro bo minilo. Pa veliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiko veselja pri kuhanju in peki slaščic! O lečah pa so ti dosti povedali že drugi (jaz imam očala, pa me ne motijo). Pa lepo praznuj! rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. avg 2006 13:34

15 jurjev sem plačala na zadnjem pregledu (nekaj let nazaj), s tem, da sem prišla na vrsto takoj in da sem opravila kompleten pregled oči (dioptrija, prekrvavitev, solzenje, pritisk, mrežnica....) - skratka, aparatov je bilo kar nekaj, več kot jih je na pregledu pri optiku. Vendelina jr.

atilem  

član od: 26.5.2006

sporočila: 109

22. avg 2006 13:53

Urša vse naj, naj in uspešen začetek v novi šoli in novem okolju , ter veliko užitkov pri ustvarjanju kuharskih mojstrovin. Glede leč pa kar pogumno, jaz sem imela očala 15 let. Lansko leto pa sem se odločila za leče. Meni osebno je razlika 100:1 v korist leč. Čeprav sem imela težave z vstavljanjem so same leče res super. Še najboljše pa je na morju, ko greš brez problema v vodo (pa vidiš...) in tudi strošek dodatnih sončnih očal odpade, tako,da kr pogumno k zdravniku , da ti določi dioptrijo in nato v nakup leč. Lep dan in veselo praznovanje atilem

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

22. avg 2006 14:17

No pa še jaz. Sej ti pravzaprav nimam kaj veliko dodat, ker je že vse napisano. Leče imam že 7 let. Najprej sem imela take, da sem jih menjavala na leto in pol, potem sem se pa raje za mesečne odločla. Če se zelo obremenjuješ z očali in z videzom, potem ti bodo leče res pripomogle k samozavesti. Edino kar je slabega je določena disciplina s čiščenjem ( kar pa ti preide v navado, kot npr. čiščenje zob) pa kakšne nerodnosti, ko ti pred blagajno pade trepalnica direkt na lečo pa se je ne moreš znebit pa jočeš pa ne moreš gledat... Aja pa poceni tudi ni najbolj. Leče pa tekočina za umivat. Je pa res od učke odvisno al bo sprejela tujek al ne. Jz nisem nikoli mela nekih hudih problemov medtem, ko je sošolka zmeraj rdeče gledala in jih je tud opustila čez pol leta. Jz sem se že malo naveličala vsega tega cirkusa, zato bom šla verjetno na lasersko operacijo čez dve leti. Bo treba še mal našparat! Držim pesti, da se ti bojo obnesle! vanya

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

22. avg 2006 14:35

Samozavest nima nobene veze z lečami, če je seveda v glavi vse "poštimano". Jaz nimam s samozavestjo nobenih problemov, imam jih z očmi, ker ne vidijo dobro! Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti