Lunin setveni koledar

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

24. avg 2006 17:01

rdkapica, zvezde sem že vidu podnev (enkrat ko sem iz grušta telebnu) lune pa še ne.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

24. avg 2006 21:38

Ognjič

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

29. jan 2008 15:05

Kmalu bo cas za setev paradiznika -ce ni ze,pa me zanima, ce upostevate nasvete, oz. ali je katera-(i) naredila kaksen poskus in sejal ob predvidenem dnevu npr. za plod,nato pa se enkrat, npr za list, pa je potem primerjal rezultate? Velikokrat sem bila prica raznim debatam-tudi med strokovnjaki-,pa vidim,da so menja zelo razlicna.Morda vase izkusnje? Hvala. lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 29. jan 2008 15:06:15

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

29. jan 2008 19:27

Kar na hitro v zemljo z paradižnikovimi in papričnimi semeni. 15 aprila, ko pri nas presajamo flance paradižnika na vrt, le te že cvetijo ali imajo plodove že zavezane. 2-3 tedne prej začne paradižnik zoreti, če se držiš tega. Luna me pri tem nič ne ovira ali pomaga, zato se po njej ne ravnam. Pri takšnem režimu sajenja je treba vzeti v zakup, da vsakih 5 let flance malo pomrznejo.Paradižnik se od rahle zmrzali solidno opomore, paprika pa ne in jo je bolje presajati po ledenih možeh. Glede luninega setvenega koledarja sem mnenja, da ni ravno tako hudo uspešen, kakor propagirajo. ati zlati

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

29. jan 2008 20:26

Veliko sejem, presajam ......, nikoli ne gledam na nobeno stvar, vsak prosti trenutek, porabim za delo z rastlinami. Vse delam z veseljem in mi vse tudi lepo uspeva že dolgo vrsto let. Menim, da je velikega pomena uspešnosti tako pri kuhi, kakor pri delu z rastlinami veselje do opravila, ki ga trenutno optavljaš. Lp Nasha

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

29. jan 2008 22:12

Tudi jaz z neizmernim veseljem obdelujem moj vrtiček in rožni vrt. Nikakor pa mi ne rata, da bi se ravnala po luninem koledarju, ker vedno nekaj vmes pride( regrat borovnice, gobe itd). Verjamem pa, da položaj lunce le nekaj pomeni (plima, oseka). No nabavila sem že zgodnji semenski krompir in ptujski česen, potem pa še na Gregorjev sejem po kakšna semena. Ste si naredili vrt, ker veste, da boste srečni vse življenje? Tudi jaz. lepo pozdravljeni. fuksija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti