Kateri wok?

Češpov njok  

član od: 21.8.2006

sporočila: 9

tema odprta - 22. avg 2006 9:01 | ogledi: 6.758 | odgovori: 14

Že nekaj časa kupujem wok, pa kar cincam in cincam. Mi zna kdo priporočiti katerega?

Sašo://

---

http://cespov-njok.blogspot.com/

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. avg 2006 9:33

Odvisno, kaj rabiš. Oziroma kak štedilnik imaš - steklokeramiko, plin... Jaz imam ogledanega takega za indukcijsko ploščo, notranjost pa je prevlečena s teflonom. Loni Makaroni

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

22. avg 2006 10:12

Če imaš zadosti močan plinski gorilnik in ga misliš dosti rabiti, potem tistega tankega iz tolčenega železa (dobiš pri Kitajcih, pred tem ga moraš nekajkrat zapeči z oljnatim premazom, da se čez naredi črna patina). Sicer pa litoželeznega brez raznih premazo, sploh teflonskih, ker boš ta teflon slej ko prej pojedel. Jaz sem si najprej omislila litoželeznega, ampak kmalu pride na vrsto tudi oni drugi. strelka

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

22. avg 2006 11:44

Proizvajalca se ne spomnim več, kupila pa sem ga v trgovini Jablana v BTC. Je kot rečeno litoželezen, ki se zoža v ravno dno. Ravno dno ni idealno, vendar je dovolj dober približek, predvsem pa ga rabim tudi za kuhanje še drugih stvari kot so mehiški nadevi, paella itd. Moji prijatelji nasprotno prisegajo izključno na tolčeno železo, ker so perfekcionisti glede hrustljavosti:) strelka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

22. avg 2006 12:38

kje pri nas pa ga dobiš iz tolčenega železa?? jaz ga namreč iščem že par let pa ga še nisem našel... LP Drejček

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

22. avg 2006 13:39

a obstaja WOK za steklokeramiko iz tolčenega železa? Kje kupiti, cena? escada

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

22. avg 2006 13:44

Iz tolčenega železa jih kot že rečeno dobiš pri Kitajcih, vsaj v Šiški so jih svoje čase imeli. Izgledajo precej neugledno, ampak naj te videz ne zavede, itak ga je treba še preparirati. Ti voki so spodaj okrogli, zraven dobiš nastavek oz. okroglo stojalo (odstraniš rešetke na štedilniku in ga položiš okoli plinskega grelca). Dvomim pa, da obstaja takšen vok za steklokeramiko, ker steklokeramika nikoli ne premore toliko toplote kot plin (mimogrede, znancu plinski štedilnik ni zadostoval, zato si je za vok kupil poseben plinski grelnik). strelka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

22. avg 2006 14:01

strelka, a lahko bolj točno: kje pri Kitajcih? brez skrbi, videz me ne bo zavedel... LP Drejček

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1565

22. avg 2006 14:08

Prodajajo vok za steklokeramiko, ker je povpraševanje po takih vokih. Pač, če si nekdo zaželi vok za steklokeramiko, zakaj mu ga ne bi prodali in to za velike denarje, ker je tak vok redkost. Uporabnost, to je pa druga zgodba. Da ne tvezim predolgo, v kolikor imaš steklokeramiko, si kupi katero koli drugo posodo in bo zelo verjetno (razen če imaš veliko smolo) vsaj tako dobra, kot vok za steklokeramiko. To je mišljeno dobronamerno. Tisti, ki pozna pravi vok, bo ta komentar razumel. Tisti, ki pa ne pozna bistva voka, pa mu je težko razložiti, zakaj je prava kombinacija le plin in vok iz tankega materiala. Mogoče je najenostavnejša razlaga ta, ker tak vok uporabljajo Kitajci (seveda v kombinaciji z močnim plinom) in če se želiš približati kitajskim mojstrovinam, potem jih vsaj v osnovi posnemaj.

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

22. avg 2006 14:45

V trgovinah s kitajsko robo. V Šiški sem jih pred časom videla v Kitajskem zmaju (vsaj mislim, da se tako reče trgovini). Drugače pa v tujini, recimo London je raj za take zadeve. strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti