Mehki goveji zrezki

olivia  

član od: 4.8.2003

sporočila: 25

tema odprta - 20. avg 2006 22:31 | ogledi: 40.470 | odgovori: 19

Zakaj in zakaj mi nikoli ne uspejo?

Slišala sem že vrsto stvari - solit na koncu, obvezno potolči, česen,... :(

KAJ MI SVETUJETE?!

A je obvezno, da se morajo kuhati v kakšni omaki, se dušiti, na hitro popeči?

Karkoli! In že zdaj najlepša hvala za vse (koristne) napotke!

Bodite izčrpni in .... z nasveti na dan ;)

Črna Oliva

Temo je spremenil(a) olivia dne 20. avg 2006 22:32:26

Temo je spremenil(a) olivia dne 20. avg 2006 22:32:46

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

20. avg 2006 23:46

En skromen nasvet. Sam govedino pred uporabo najmanj tri do štiri dni pustim v hladilniku, brez vseh začimb in nesoljeno, da zori, če je sveža, lahko še kakšen dan več. Potem jo posolim, popram, dodam dva ali tri lovorove liste (moja priljubljena začimba) in pečem, kuham... Je pa seveda veliko odvisno od izvora in starosti zaklane živali. as1

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

21. avg 2006 0:05

Olivia, vse je odvisno od tega, kakšen kos mesa imaš! Preverjeno! Goveje zrezke pa je potrebno potolči, jaz jih sicer vedno solim takoj, ko jih potolčem in sperem pod toplo vodo, pa popram, posipam z vegeto, natrem s česnom, dušim pa jih na čebuli, po potrebi dolivam vodo, na koncu naredim omako, s tem, da včasih naložim na zrezke tudi zrezano zelenjavo (papriko, paradižnik, korenje, koren zelene.....), kar imate pač radi. Zrezki so vedno mehki, včasih, če nisem pozorna, kar razpadejo, ha,ha! Enkrat ti bo uspelo, verjemi! LP! Galja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

21. avg 2006 0:08

Veliko govora je že bilo o govejih zrezkih, malo poišči po "Iskanje"... Skratka, zrezke obreži od kožice, žilice... na rahlo potolči, namaži z oljem in gorčico... nasloži enega na drugega, pokrij in daj v hladilnik. Jutri na hitro prepeči z ene in druge strani, malo podlij z vodo ter pokrij s pokrovom. Vsakih toliko podlij in obrni... Zrezki naj bi se bolj dušili. Pozdravček!

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

21. avg 2006 0:15

Stegno je zelo lep kos mesa za pogledat, zrezki bodo pa trdi, vsaj moje izkušnje so take. Najbolj sigurno mehki bodo zrezki , če kupiš pljučno pečenko. Zelo radi pa postanejo zrezki trdi če jih zalivaš z mrzlo vodo. Zalivaj jih z vročo vodo, če pa že z mrzlo, pa jo dodajaj po malem. Aki

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

21. avg 2006 7:58

čao, ja, večinoma pomaga, če meso narežeš (ali ti ga mesar) na željene kose, ga potolčeš, premažeš z oljem in pustiš čez noč ležati na hladnem. Pri pripravi pa ga najprej zelo na hitro popečeš na vročem, potem šele zašneš dušiti, dodajati ostalo zelenjavo..... Lep pozdravček, S.

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

21. avg 2006 8:00

Za zrezke vedno kupim roast beef, prosim mesarja, da mi zrezke tanko nareže. Doma jih očistim morebitnih kožic in maščob, ki so še ostale, potolčem in naoljim z olivnim oljem, zaprem v vakumsko skledo in jih pustim v hladilniku najmanj 2, še boljše 3 dni. Potem je delo z govejimi zrezki poezija. Seveda pa mora biti govedina dokaj mlada, stare ne boste pripravili v užitno obliko na noben način. lep pozdrav, Alenka alenka5

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

21. avg 2006 9:03

Olivia, drži, kar sta rekli že Galja in Aki: bistveno je, od katerega kosa mesa je zrezek. Ni nujno, da je pljučna pečenka (te ne bi dušila, ampak bi naredila biftke - ki tudi niso vedno mehki, razen v gostilni pri Čadu!), težko pa bodo dobri zrezki iz "krasnega, rdečega, nemastnega" stegna. No, še vedno pa je rešitev: ekonom lonec! V njem postanejo mehki vsaki zrezki, "žagovinasti" strukturi zrezkov iz stegna pa seveda ne more pomagati. A kakšna dobra omaka (z veliko zelenjave in morda še malo kisle smetane) reši zadevo. Goveje zrezke (razen biftkov) delam vedno v omaki. Niso moja najljubša hrana, a so zelo praktični, ker jih lahko pripraviš dan prej, daš v zamrzovalnik ipd. teta torta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. avg 2006 10:07

Sama meso - pa naj bo govedina, svinjina, perutnina... vedno, ampak vedno pustim vsaj dve uri v marinadi - in še nikoli nisem naredili nič trdega in žilavega... Pri marinadi kombiniram tisto, kar pač trenutno imam na zalogi in pacam in pazim, da ne dam preveč in ne premalo - iz marinade se potem naredi lepa omaka. Seznam recentnih kombinacij: - sojino olje, mleti madlji, limetin sok - oljčno olje, med, suhe slive in gorčica (gre super na teletino) - balzamični kis in gorčica - gorčica, limonin sok, kajenski poper - pesto (kupljen), balzamični kis - curry, rdeča paprika, pusušene marelice, gorčica (za kaj vzhodnoazijskega z belim mesom) Mesa ne solim, ker je zadosti soli že v naštetih sestavinah. Vendelina jr.

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

21. avg 2006 11:36

Tudi jaz meso vedno pustim vsaj dve uri v marinadi, najbolje čez noč, in meso ni bilo še nikoli trdo. Če doma niste ljubitelji marinad, pa je dovolj tudi, če meso premažeš z oljem, potem pa navrh soliš in začiniš po okusu. In pustiš stati vsaj dve uri, najbolje pa čez noč. Baje ima olje tiste sestavine, zaradi katerih meso potem ni trdo. P.S. Moja mama ima pa neke vrste "sol za mehčanje mesa" (se kupi v trgovini), katero preprosto potrosi po mesu in tudi ni nikoli trdo. Anja

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

21. avg 2006 14:38

Ja kljub soli za mehčanje mesa, mora biti meso prej v marinadi. Odvisno pa je od vrste kosa mesa. Jaz imam zrezke vedno čez noč v marinadi in so potem zelo mehki in slastni. Poizkusi in potem poročaj. LP! fakin712

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti