Mehki goveji zrezki

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

21. avg 2006 21:00

Mal hecno ,a ni nihče pomislil da je tud starost goveda odvisna od mehkosti meska! Če jih kopujete v mesnici pol mesarju recite naj vam ji spusti skoz steaker,pa bodo veliko preej mehki ,ker bo sloj vlaken po vrhu drobno nasekljan! val

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

21. avg 2006 21:04

Spusti skoz kaj? Še nikoli nisem čula, da imajo to pri mesarju? vanjatajnsek

olivia  

član od: 4.8.2003

sporočila: 25

21. avg 2006 21:31

Uu, super odziv. Hvala za nasvete! Danes sem jih dala v hladilnik, jutr jih bom pa naredila. Glede mesarja vem, da je odličen, saj smo v prijateljskih "mesarskih" odnosih :) @Vanjatanjsek - da, povprašam mesarja. Skorda vsak ima to napravo. Še enkrat hvala za odziv! Črna Oliva

rega  

član od: 21.6.2005

sporočila: 20

21. avg 2006 23:35

Za kuhanje večinoma uporabljam starejšo govedino - do pet let, ker imam mesarja, ki jo ima, res redkokdaj mlado. Tako staro kot tudi mlado meso, pa naj si boodo to zrezki, koščki za makaronovo meso ali rižoto, golaž ...., vedno vsaj en dan mariniram z oljem in česnom, (včasih, odvinso od namena tudi vinom) v hladilniku. Ko govedno prirpavljam najprej zrezke kos za kosom, najprej hitro popečem v posodikjer se ne prijema, na obeh straneh in jih dajem na toplo. Ko vse popečem jiih dam v ekonom kjer prej dodam malo juhe, dušeno čebulo, če pripravljam bržole, začinim s poprom itd....in 15 do 20 min.kuham . Meso je krasno mehko.(imam te italijanske ekonome"lagostini". Tako pripravljam govedino že več kot 15 let.. Ekonom ohladim pod mrzlo vodo, da lahko takoj odprem in da se meso ne kuha več. Po tem zgotovim omako, oz. dodam kar je pač potrebno po receptu za posamezno jed. Vse skupaj običajno ne treja več kot pol ure. Meso ni nikoli trdo. Več prijateljic dela na ta način. Pri zrezkih kje je majn tekočine včasih lonec malo potresem, da se ne prime na dnu, kuham pa tudi pri nižji temperaturi. Za kuho vedno uporabljam starejšo govedino, ke je veliko boljšega okusa.Je pa to res stvar osebnega okusa. Večina pravi, da je jed z govedino zelo okusna, ko pa povem, da je to starejša gpovedina, pa ne morejo verjeti, daje tako mehka, da se "kar topi". Mogoče vam bo kaj pomagalo. Želim veliko užitka. rega

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. avg 2006 22:07

Steaker je posebna naprava, ki jo imajo mnogi mesarji, in skoznjo spustijo zrezek. Ga ni treba potem nič tolči. Naprava je kot nekakšen valj z zobci, ki "obdela" zrezek. Sama sicer zrezkov nikdarne tolčem (gre preveč soka ven), ampka prisegam na marinade. Kot je rekla vendelina jr., spacam, kar jepri roki (sojina omaka je pri nasvedno doma, olje tudi pakakšna začimba, le domišljija včasih peša...) Mamamia mamamia

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

23. avg 2006 0:02

Čisto vseeno je, ali zrezke potolčeš ali ne, ali jih soliš na začetku ali ne, ali zalivaš z vročo ali hladno vodo ali stojijo kak dan ali ne... Zrezki bodo zagotovo mehki, če se bodo kuhali vsaj 2 uri! Pri nas so vedno zrezki tako mehki, da ne rabimo niti nožev. Taia

majdapog  

član od: 29.5.2006

sporočila: 23

23. avg 2006 9:19

danes bom delala gov.zreske za kosilo in jih v pol.vrečki malo potolčem dam v skledo ,nato jih malo popram malo oliv.olja - vse skupaj prelijem z mlekom in pustim približno 2 uri počivat nato dam zreske na cedilo da se odteče odvečna tekočina in jih dam na pretenstano čebulo in dušim .da so mehki in sočni je bistvo mleko .Ko sem prvič to videla sem bila malo skeptična o načinu obdelave ,ko pa probaš je pa sočno in okusno. pozravček majdapog

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

23. avg 2006 10:00

Običajno jih kar dolgo dušim. Če sem pa v stiski s časom, kupim mlado govedino in so tik tak narejeni, brez dodatnih proipomočkov. lp

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. avg 2006 12:20

Jaz govejih zrezkov, oziroma zrezkov na sploh NIKOLI ne potolčem iz razloga, kot ga je že navedla mamamia. Jih pa dam v olje v plitvo posodo, tako da ležijo drug poleg drugega in jih postavim v hladilnik za najmanj 1 dan, raje več. Vmes jih parkrat obrnem. Marinirane odcedim odvečnega olja in jih dam v zelo vročo ponev, da zakrknejo in se malo popečejo. Nato jih odvzamem in dodam malo nateklega olja, na katerem prepražim zmleto mešanico čebule, korenja, gomolja zelene in korenine peteršilja. To potem zalijem z vrelo vodo ali juho, solim, dodam lovor in še kakšno začimbo in v to vložim popečene zrezke, ki jih nato dušim do mehkega. Po potrebi vedno dolivam VRELO vodo ali juho. Taki zrezki so fino mehki in sočni. Se mi je že zgodilo, da so bili tako mehki, da tudi noža nismo potrebovali. ) Celo goveje stegno je pripravljeno na tak način, zelo dobro. Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti