Žajbljev limončelo - usedlina

Pina S  

član od: 5.7.2005

sporočila: 6

tema odprta - 20. avg 2006 15:07 | ogledi: 3.532 | odgovori: 3

Po receptu sem naredila žajbljev limončelo. Okus je odličen, koliko je zdravilen bomo videli. Moti me, ker se je naredila usedlina ( kar precej), ki se je ne da odstraniti s precejanjem skozi gazo. Kaj zdaj? Je samo moteča ali tudi pomeni pokvarjeno pijačo? Kako jo odstranit?

Pina S

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. avg 2006 7:48

Če si uporabila med, potem je razumljivo, da je veliko usedline. Samo enkrat sem ga uporabila pri svojih alko napitkih, saj sem imela taisti problem. Usedline je vedno nekaj (vsaj pri nekaterih likerjih), tudi če uporabljaš sladkor. To ni nič narobe. Ko nalivaš, pazi, da vsega ne premešaš, daj je usedlina vedno na dnu. Če te zelo moti, potem kupi tiste papirčke za filter kavo in precedi. mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 21. avg 2006 11:17:07

Pina S  

član od: 5.7.2005

sporočila: 6

21. avg 2006 10:03

Mimika, hvala! Pina S

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

21. avg 2006 14:03

ja, ne vem, če se takšna pijača cedi. Pri nas zadevo pred postrežbo prekonkljamo, to je vse. se še ni nihče nikdar pritožil nad usedlino ali pa svetoval, da bi pijačo zaradi usedline precedili. Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti