Kaj za nedeljsko kosilo

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

tema odprta - 20. avg 2006 9:51 | ogledi: 31.222 | odgovori: 8

vedno imamo za nedeljsko kosilo pražen krompir, govedino, govejo juho in puding. seveda kakšna solatica ne manjka.

torej, teh kosil sem že sita! ima morda kdo kakšno dobro idejo za drugačno nedeljsko kosilo!

hvala za morebitne odgovore

rolada

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

20. avg 2006 10:40

Rolada, tu na kulinariki pa ja lahko dobiš nešteto idej za kosilo - nedeljsko ali pa čisto običajno. Si pogledala pod rubriko: Kaj danes za kosilo? Časa, da skuhaš današnje nedeljsko kosilo, nimaš ravno veliko - juha se najbrž že kuha, torej boš za danes lahko kvečjemu namesto krompirja lahko ponudila kaj drugega - npr. široke rezance s kakršnokoli omako (recimo sirova oz. gorgonzolna), ali pa narediš za prilogo zelenjavno rižoto ali sirove torteline ali njoke ali..... Če imaš doma mlade bučke ali melancane, jih lahko nadevaš s kuhano govedino(ki jo zmelješ ali narežeš na manjše koščke, nato pa z njo ustvarjaš tako kot z mletim mesom). Časa sa sladico res nimaš veliko, ti pa predlagam jogurtno pecivo, ki ga postrežeš s kepico sladoleda. Če hočeš svoje drage še bolj razveseliti, vzameš npr. breskve, jih narežeš na koščke, z malo sladkorja in cimeta malo podušiš in s to sadno omakco preliješ poljubno pecivo ali sladoled. Uporabi predvsem veeeeeliko domišljije pri kuhi - pa dober tek!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

20. avg 2006 11:30

V nedeljo pač mora biti tako kosilo - po tradiciji. In v ponedeljek govedina v grahovi omaki ali pa pozimi gonač - če seveda spodaj podpisana ne zmaže preostalo govedino v solati - z jajčkom, korenčkom, kolerabo iz juhe in bučnim oljem. Očitno bo jutri kaj drugega, ker že zdaj vem, kaj se bo z preostalo govedino danes zgodilo. Lumpica

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

20. avg 2006 12:08

Če že vprašate: za predjed kos lubenice, za glavno jed skleda radiča z nekaj naribanega svežega zelja in koščki avokada, za sladico nekaj orehovih jedrc. Saj vem, da me boste zbrcali, je pa to med najbolj zdravimi nedeljskimi kosili. Prijetno nedeljo vam želim! Boris booris

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

20. avg 2006 12:41

Booris, saj imaš mogoče prav, samo če bi jaz to mojim dala za nedeljsko kosilo, bi verjetno oni mene zbrcali! Pa dober tek! Nena

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

20. avg 2006 12:53

Jaz ne brcam. hi, hi... Se mi zdi to čist uredu, ampak, v neki knjigi sem prebrala, da naj bi bili lubenica in melona samostojni obrok, zaradi prebavljanja, al neki takega. katti

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

20. avg 2006 14:08

klinc pa tradicija, moj jedilnik je čez cel teden uravnovešen in se mi zaradi tega, ker naj bi bla nedelja kobajaki nevemzakaj posebna, ne zdi vredno delat cirkusa. kar je, pač je. S spoštovanjem do vseh tradicionalistov in tudi ostalih, Drejček

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

20. avg 2006 16:07

Katti, jedilnik je čisto resen in vsebuje vse za človeka potrebne elemente od vitaminov, maščob do beljakovin. Lubenico prebavimo najhitreje in je zato prva na vrsti, orehe prebavljamo najdlje in so zato zadnji na vrsti. S tem jedilnikom ne bo nihče imel težav s spahovanjem. Vem pa, da je ta jedilnik malo (precej) drugačen ob običajnega nedeljskega pri nas. Morda pa bi ga kdaj poskusili med tednom, za poskus ali za hec. Človek se počuti bolj lahkega. Lep pozdrav! Boris booris

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

20. avg 2006 17:01

Tudi jaz nisem pristaš tradicionalnega nedeljskega kosila (z vsem spoštovanjem to tistih ki so). Doma skuhamo kar se nam zljubi, včasih je tudi kaj "taricionalnega", ampak to ni pravilo. In se nihče prav nič ne pritožuje, če na nedeljo ni goveje juhice pa to... Sploh mi je "čudno", ko greš na nedeljo po ljubljanskih in okoliških restavracijah na kosilo in imaš na izbiro samo "ned. kosilo". Pri nas (Primorska) pač to ni zasidrana navada in imajo restavracije tudi ob nedeljah a la card ponudbo (vsaj kamor ponavadi zahajamo)... Eno nedeljo sem zaradi faxa ostala v Lj. in naju je s fantom prišel obiskat prijatelj iz Italije da gremo skupaj na kosilo v restavracijo, ki je baje znana po divjačini. Kakšno razočaranje, še posebno zanj, ko so nam povedali, da je na razpolago samo nedeljski meni, v katerem ni bilo ne duha ne sluha o divjačini. Opa, sem se pa kar razpisala... Rolada, mislim, da ne bo tvojim prav nič manjkalo, če boš kdaj za nedeljsko kosilo pripravila kaj "ne-nedeljskega". Če brez juhice ne gre, pa naredi za glavno jed npr. kak zelenjavni krožnik ali ribe ali kaj na žaru, če mene vprašaš bi bila zadovoljna tudi s pico ali pašto :) Kar se pa sladice tiče, pa imaš zdaj poleti toliko sadja na izbiro, pa sladoled... Naredi sadno kupo/banana split, lahko pa tudi npr. pannacotto ali kaj podobnega. Super je tudi jogurtovo poletno pecivo (spodaj je link). Uporabi malo domislije, pa bo. Saj je dovolj, da že eno jed zamenjaš... http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6880 (saj vidim da ga že poznaš :))) ) Nedeljski pozdravček! teya84 Sporočilo je spremenil(a) teya84 dne 20. avg 2006 17:05:32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti