Ali ste boljša kuharica od svoje mame?

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

20. avg 2006 9:35

Sem narobe napisala: moja mama mi je privzgojila higieno in urejenost v kuhinji!!! lp Nena Nena-morje

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. avg 2006 21:21

Moja mami kuha zelo dobro, jaz, recimo, dobro, ampak moja stara mama, ta je bila pa svetovna! Kuham po njenih receptih, pa okus ni nikoli tak, kot je bil pri njej. Zdaj pa še ena hecna reč: čedalje bolj se mi dozdeva, da reči, ki jih skuha moja mami, dobivajo tak okus, kot pri stari mami. Pa ne, da je EMŠO kriva, da postajam sentimentalna? LP cervus

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. avg 2006 8:48

Jaz kuham bolje kot moja mami in stara mama. Pa tudi veliiiiko več jedi je pri nas na jedilniku, kot pri ostalih familiarcih... Vsaj drugi tako pravijo...

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

22. avg 2006 9:23

Jaz se lahko skrijem pred kuhalnico moje mame! Obvlada v nulo, vse, česar se loti, ji uspe. Četudi prvič preizkuša nov recept, bo uspelo. Ima tisti filing, ki bi ga rada imela tudi jaz. Je pa res, da se jaz lotim kitajske pa mehiške kuharije, ki se je ona ne.

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

22. avg 2006 9:47

Jaz kuham bolje od moje mame, ker imam nekaj, česar ona ni nikoli imela - veselje do kuhanja. Ona je kuhala zato, ker je blo mus, no ja, pa tudi časi so bili drugi. Veselja nima in konec in nas tudi nikoli ni povabila na nedeljsko kosilo. Njena sestra, se pravi moja teta, pa je čisto nekaj drugega. Dobra volja in dinamična kuhalnica sta vodilo njenega življenja. Še vedno se učim pri njej - obojega. Ona zna skuhati iz nič in že pri opisu jedi dobiš sline do kolen. Skrbno se beležim njene nasvete in recepte. Lp Dolores

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

22. avg 2006 10:01

jaz ne bi vedela.. odkar sem na kulinariki namreč niti ne pride več do štedilnika.... Za kakšno jajce sfrigat morda.... Je hudič ta naša KULSLO.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. avg 2006 11:37

Ladies and Gents, strinjam se z Drejckom. Tole ni unisex tema. Ženska v resnici odraste takrat, ko sta izpolnjena naslednja pogoja: - ko spozna, da ima mama vedno prav, tudi takrat, ko se moti...In je tudi situacija, ko se mama moti, ne vznemirja več. - ko nima več potrebe, da bi svojega partnerja primerjala s svojim očetom. Kronološka starost z omenjenim nima nobene veze. Think about it. Vendelina jr.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

22. avg 2006 12:55

Tudi moja mama ni kuhala z veseljem. A je morala. In kuhala je dobro. Imela je 4 otroke, hodila v službo (ker je bila učiteljica, še zvečer doma popravljala kontrolke in delala "priprave") ter delala na ogromni kmetiji, kjer smo imeli vedno "taberharje", ki so pomagali pri delu in seveda morali tudi dobro jest. Ker smo tudi non - stop nekaj gradili ter je bilo potrebno kuhat za delavce,sedaj pravi, da ima "piskrov" dovolj. raje gre na travnik ali njivo. No in tudi jaz sem bila taka. Do poroke (20 let) praktično niserm znala še krompirja skuhati, saj sem bila raje z očetom na polju ali v gozdu. Potem pa sem sama začela. Jaz rada kuham - sploh če imam čas, da se temu posvetim. Pomagaja mi vaši nasveti in mojih fešt se vsi gostje vedno razveselijo, saj je najmanj ena jed na jedilniku nekaj novega. Ampak čez mamine ajdove žgance, ajmoht in jabolčni štrudelj ga pa ni.. Tina

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

22. avg 2006 15:52

Moja mami ima dar dobesedno iz nič narediti kosilo, pecivo... Ni da ni. Jaz pa raje uporabljam kuhar"ce in kulinariko - zihr je zihr. Sem pa definitivno bolj varčna z oljem in podobnimi maščobami, sladkorjem, ipd. Pri mami je problem npr. dobiti recept za dobro pecivo, ker vedno pravi, da je "kar nekaj skup" zmetala"... Naredi pa zelo dobro potico - orehova, kokosova..., ali pa kremšnite. Sicer pa tudi jaz rada ustvarjam in eksperimentiram, čeprav je mojim doma še vedno najbolj klasika - preizkušene zadeve. mmbrlan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. avg 2006 22:02

Jaz bi rekla, da kuham drugače od mame, in tudi tašče, težko bi pa rekla, ali bolje.Obe sta mi dali osnove,vsaka s svojega "močnejšega" področja, potem sem jaz malce prehitevala obe, potem pa je moja mama, ko se je upokojila, začelka eksperimentirat v kuhinji, pa kombinirat za dol past in vsak teden nas preseneti s čem, kar še nismo jedli, polna je presenečenj; ideje pravi da jemlje s tv oddaj, iz revij, kakšne knjige, pa doda malo svojega...Žal je tašča zapadla v enoličnost, tu in tam sicer kaj poskuša, a zaradi tastove diete je nekako izgubila voljo za novim in novim...AMpak na srečo, ko je še bila v formi, je name prenesla marsikatero izkušnjo. In, zanimivo, od mene je prevzemala tisto, kar sem jaz kuhala drugače in ji je bilo bolj všeč od načina, kot ga je uporabljala dotlej... Se torej ne primerjam z njima, od obeh sem povzela, kar se mi je zdelo primerno, sem pa vedno vesela, ko me pohvalita, da sem tudi kakšno "domačo" jed - govejo juho, polnjena telečja prsa, divjačino...dobro pripravila... Uh, vendelina jr. mi je dala mislit (že zopet!) - glede moža in očeta sem odrasla (morda celo zaradi njune neprimerljivosti, ta dva sta vsak svojevrste kljukca), glede mame pa šele pred nekaj leti...Ko pa ji je včasih tako lepo reči - mama, meni se zdi, da pa v tem pretiravaš... Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti