Ali ste boljša kuharica od svoje mame?

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. avg 2006 21:24

Moj mož je včasih rekel. "moja tašča kuha za 5, ti pa za 10". Ja bila je res odlična kuharica in verjetno imam jaz to po njej, da rada kuham in vedno kaj novega preizkusim. Ogromno sem se naučila od nje. Bila mi je dobra podlaga za moje znanje kuhanja. Določene stvari je definitivno naredila bolje kot jaz, ampak moj pravi, da moje niso nič slabše. Skratka, kdorkoli ima čast jesti mojo hrano, jo poje z užitkom in to tudi glasno pove. No, pa sem se malo pohvalila. Julija

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

19. avg 2006 21:37

Naj še jaz pristavim piskerček. Katera je boljša kuharica pri nas ne morem trditi. Mami, babi (beri tašča) in jaz rade kuhamo. Vsaka ima malce drugačno kuhinjo in svoj pristop k prehrani. Mož pravi: "ni slabo, vendar je drugače".Jaz sem se učila kuhat že v 6. razredu OŠ, ker je pač bilo potrebno skuhat kosilo. Spomnim se, da sem delala eno omako iz paradižnika in klobas, ki ni bila dobra, pa sva potem s sestro klobase oprali in scoprali nekaj bolj užitnega od tiste omake. Ko sem se poročila, sva si z babi nekaj časa delili kuhinjo in takrat sem se naučila novih trikov, še več pa tu od vas. Ko kaj spečem ali skuham, babi vpraša: "Od kje pa imaš ta recept? A spet kulinarika?" Jaz pa se samo smejim. Odkar imam "svojo" kuhinjo veliko več eksperimentiram, saj če se kaj ponesreči pač roma v smeti in je. Je pa res, da včasih kar pogrešam domačo kuhinjo. marelica

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. avg 2006 22:00

rozanec je napisal/a:
Naše mame niso imele toliko literature iz katere bi črpale dobre recepte, da ne govorim o internetu. Zato se mi niti slučajno ne zdi fer, da bi se primerjala z mojo mami. Nikogar ni imela, da bi jo učil kuhati in dobra je, da se je naučila toliko kolikor zna. Jaz pa imam vse vas in več glav več ve, zato nič čudnega, da se v kuhinji vrtim bolje in hitreje kot ona. In to prizna tudi ona. Lep dan in veliko se smejte
Ma ja, moja mama je mela že od nekdaj cel kup kuharskih knjig in ni nikol nč iz njih skuhala, pač nima interesa. Mene tud ni noben učil, sem se sama oz. se še učim. Je pa res, da je dans internet in imaš recept 1 2 3 tu. Jelenckova

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. avg 2006 22:03

Julya je napisal/a:
Moj mož je včasih rekel. "moja tašča kuha za 5, ti pa za 10". Ja bila je res odlična kuharica in verjetno imam jaz to po njej, da rada kuham in vedno kaj novega preizkusim. Ogromno sem se naučila od nje. Bila mi je dobra podlaga za moje znanje kuhanja. Določene stvari je definitivno naredila bolje kot jaz, ampak moj pravi, da moje niso nič slabše. Skratka, kdorkoli ima čast jesti mojo hrano, jo poje z užitkom in to tudi glasno pove. No, pa sem se malo pohvalila.[joj][ponev3srca][jezik] Julija
ja, men tud moj to reče, čeprav se od tašče nisem veliko naučila, če rabim kdaj kak nasvet, jo pa z veseljem vprašam. Jelenckova Sporočilo je spremenil(a) Jelenckova dne 19. avg 2006 22:04:24

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. avg 2006 22:49

Moja mami (stara 70 let) je izjemna kuharica. Kuha z veseljem in mnogokrat pravi zjutraj: "No, kaj bomo pa danes kuhali?" in odpre kuharsko knjigo. Je sinonim za vseživljenjsko učenje. Jaz dobro skuham, vendar je moj repertoar čisto drugačen in zato neprimerljiv.

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

19. avg 2006 22:51

Moja mama pa vedno rada skuha kakšno novo jed in na srečo ima pri hiši tudi pridne jedce,ki jih ni strah preizkusiti novih jedi. Moji pa so zelo izbirčni,pa niti pod slučajno ne bi preizkusili kaj novega,vedno jim kuham eno in isto,tisto,kar jim je dobro. Katera pa je boljša kuharica,pa ne bi mogla reči,vsekakor pa ima moja hrana čisto drugačen okus kot njena. Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

19. avg 2006 23:23

Veliko sem se naučila od mame, res pa je, da sem bila v kuho skoraj prisiljena, saj je zaradi težav z zdravjem obležala, ko mi je bilo 12 let in sem morala med poletnimi počitnicami hočeš-nočeš poskrbeti, da sem nahranila celo družino. Čeprav sem pogosto eksperimentirala, mi je s svojimi nasveti ves čas stala ob strani in čez leta, ko je bilo njeno zdravje pri koncu, je kuhanja naučila tudi mojega očeta, ki je v kratkem času postal odličen kuhar. Nenadkriljiva pri kuhi pa je moževa teta, ki mimogrede skuha kosilo za 10 ljudi in to tako, da se ga nobena ohcet ne bi sramovala. Teta sicer pravi, da kuha eno in isto, vendar ni lepšega kot nedeljska kosila pri njej, ko zadiši na domačem špargetu in nas teta razvaja s svojimi dobrotami. Primerjav med vsemi naštetimi (pa bi lahko sem dodala še mojo sestro, taščo, svakinjo in svaka) ni, saj smo vsi po svoje odlični kuharji.

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

20. avg 2006 8:41

Tudi jaz sem se veliko naučila od mame. Že v 5-6 razredu osnovbne šole sem se vedno "peštala" zraven mame, ko je kaj kuhala in pekla. Katera je boljša. Vsaka na svoje, področju. Obe občasno kaj eksperimentiramo do ene meje, ker so preveč izbirčni in jim marsi kaj ni všeč. Res pa je, da mama naredi dosti prej kot jaz, saj je delala v gostinstvu že on 16 leta in ima marsikatero izkušnjo. Kaj bi mi brez naših mam Majda

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

20. avg 2006 9:06

Moja mami je bila tudi odlična kuharica. Kakšnih posebnih eksperimentov se sicer ne spominjam, da bi delala. Smo pa vedno dobro jedli. Še vedno pa se spominjam recimo njene orehove potice, ki je bila vsekakor najboljša kar sem jih jedla, pa njenega jabolčnega zavitka, pa še marsičesa. Vedno ko je delala vlečeno testo je povedala, da mora biti razvlečeno tako na tanko, da lahko skozenj beremo časopis, pa nikoli ni bilo nobene luknje noter. Veliko sva se s tri leta starejšo sestro naučili od nje in pri 11 in 14 letih, ko je žal umrla prevzeli gospodinjstvo v svoje roke. Nekaj njenih kuharskih knjig, pa tudi napisanih receptov je pa še danes doma. Sama pa kuham z veseljem, še raje pečem, moji me običajno hvalijo, tudi kadar eksperimentiram, tako da se imam seveda za dobro kuharico. Nena

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

20. avg 2006 9:27

Definitivno sem boljša kuharica, kot moja mama, saj kuham bolj zdravo in raznovrstnejšo hrano od nje. Vendar ne morem primerjati svojega življenja z njenim...pri 24. letih je že imela tri otroke, pa 8-urno delo v tovarni, moža....od utrujenosti je zvečer kar padla v posteljo....medtem, ko je bilo meni več ali manj "z rožicami postlano".Ona je kuhala, da smo preživeli, medtem ko jaz kuham, da uživamo... Me je pa naučila ene pomembne stvari: higiene in urejenosti v kuhinji!Tega se ne da naučiti. Nena Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti