Ali ste boljša kuharica od svoje mame?

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. avg 2006 13:07

Veliko sem se naučila od mame. Mama uživa v kuhi tako kot jaz. Da jed dobro uspeva,moraš delati z dušo in srcem. Če boš jed pripravila z odporom, ne bo dobra. Kuhanje je zame odlično pomirjevalno sredstvo. Če imam slab dan in da ne spravim še ostale v slabo voljo, grem v kuhinjo, pa evo ti ga nasmeška do ušes, že ko zagledam lonce. Težko je oceniti,vendar trdim, da je moja mama boljša kuharica od mene. Saj če je ne bi imela, nebi znala kuhati. Zato hvala mama, ker si me naučila kuhati , pa tudi vam seveda. Anamarija P.S. danes pa je eno leto Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 19. avg 2006 13:08:55 Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 19. avg 2006 13:09:31

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

19. avg 2006 14:10

Jst kuham zelo rada in mislim da tudi zelo dobro kuham. Učila sem se pa večinoma od babice in kuharskih knjig, kar se pa tiče higijene za štedilnikom pa na faxu. Mami večinokrat sploh ne proba jedi, ki jih skuha, zato je včasih taka hrana mal jak... pa tud ne uporablja začimb. Jest sem pa nora na njih in bi jih dajala povsod seveda v mejah normale Ne bom pa rekla da se od mami nism nič naučila (veliko discipline ) Bernarda85 Sporočilo je spremenil(a) Bernarda85 dne 19. avg 2006 14:11:34

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. avg 2006 16:19

Kuham veliko bolje od moje mame, kar ona tudi vedno s polnimi usti zadovoljno priznava. Pač ne kuha rada, kaj čemo... In sem se učila od tašče, sosede, zdaj pa še od vas. In res sem se tu naučila največ uporabnih stvari, pa ne da bi vam nekam lezla Skratka, moja mama nima veselja, volje in domišljije. Še toliko volje ne, da bi prilezla na kulinariko. Me pa vedno pohvali in zmaže vse, kar ima na krožniku. jasna

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

19. avg 2006 16:43

Naše mame niso imele toliko literature iz katere bi črpale dobre recepte, da ne govorim o internetu. Zato se mi niti slučajno ne zdi fer, da bi se primerjala z mojo mami. Nikogar ni imela, da bi jo učil kuhati in dobra je, da se je naučila toliko kolikor zna. Jaz pa imam vse vas in več glav več ve, zato nič čudnega, da se v kuhinji vrtim bolje in hitreje kot ona. In to prizna tudi ona. Lep dan in veliko se smejte

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. avg 2006 17:47

Bravo Rozanec, to so besede. Danes sem prav v formi lp Anamarija

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

19. avg 2006 19:11

Jaz obožujem kuhinjo moje mami. Je pa res, da je skoraj celo življenje delala v kuhinji, strežbi,...in res obvlada. Definitivno ne bom nikoli obvladala tako z levo roko, kot to zna ona, pripraviti obrok za 10 ljudi, pa si zmišljuje min tri vrste mesa, pa tri priloge pa solate, desert. Uf. Ima pa super ideje in jo res občudujem in spoštujem. Tudi pozkusiti kaj novega ji ni problem - navdušila sem jo za vok. Še vedno je njena domena orehova potica in pečenka - pojma nimam zakaj moja nima takega okusa, kot njena - tolažim se, da je fora v pečici. Zadnjič mi je moj rekel: Ja, draga, danes si pa skuhala tako dobro govejo juho, kot tvoja mami. Sem bila prav ponosna. vanjatajnsek

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. avg 2006 19:28

Tudi moja mami je bila definitivno najboljša kuharica. Dala mi je osnovo, ki jo danes komot nadgrajujem. nikoli pa verjetno ne bom znala narediti tako dobre in tanke rezance na roko, kot ona. Njen "retaš", oziroma zavitek pa je bil tako božanski, pa naj je bil jabolčni, skutin, repin, zeljov ali češnjev, da se ga še danes spominjajo vsi, ki so jo poznali. Hvala ti mami, čeprav te več ni med nami. Ostal je le trajen spomin in tvoji dragoceni kuharski recepti, ki nikoli ne bodo šli v pozabo. Kyara

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. avg 2006 19:37

Kyara, ob tvojih besedah sem se spomnila na zvežčič, ki ga imam skrbno shranjenega od takrat, ko je umrla moja prababica. Imela sem jo zelo rada in ta njen zvezek z recepti je res nekaj posebnega, vesela sem, da ga imam, ker v njem vidim prababico. Njena pisava, packe od hrane, polomljena slovenščina... In vonj po nostalgiji... Kuham pa po njem ne, bog si ga vedi zakaj ne???? Danes zvečer ga moram malo prelistat in mogoče...mogoče bo pristal kak recept na kulinariki! jasna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. avg 2006 20:21

Z mojo mami in mano je kot s Tjaš in njeno mamo. Jaz enostavno jedi, ki jih ona kuha, ne pripravljam, ker so za čisto petko. Njeni štruklji, ocvirkovka, žlikrofi, filane paprike... Meni je prepuščeno vse eksperimetiranje, predvsem na sladkosnednem področju. Ravno danes je spekla ocvirokovco za na eno fešto, sem čakala kot malo dete na končke, pa še malo pršuta zraven, pa je bila večerja. Za kosilo pa je naredila smukavc, jem samo njenega. Ona pa ni imela take mame, da bi se od nje naučila kuhati. Stara mama je baje znala dobro kuhati, še boljše peči, to vem le iz pripovedovanja, ker se je nekega dne preprosto odločila, da lahko kuhavnico pri hiši prevzame potomstvo. In tako sem kot otrok na počitnicah, če je kuhala ona, stradala - krompir na vodi, suhe slive na rižu... Kaj bi dala danes za to, takrat sem se pa zmrdovala. Nas je pa prav razvajala s ta pravimi koruznimi žganci z belo kavo in zabeljenimi z maslom. Mami se je naučila kuhati od gospe, pri kateri je stanovala med študijem. Loni Makaroni

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

19. avg 2006 20:34

Če sem boljša kuharica od mame ne vem ,ker določene jedi naredi ona boljše, določene pa jaz. Je pa res, da veliko bolj upam eksperimentirati z jedmi kot ona. Drži se že tistih klasičnih kuharskih zvijač, kaj novega pa prepušča drugim. Zahvala za moje kuharske sposobnosti gre seveda najprej njej, velik delež pa je prispevala tudi kulinarična Slovenija, sploh, kar se sladic tiče. Težje kot je, rajši imam. Ampak, če bi me vprašali pred desetimi leti, pa ne vem kakšen bi bil odgovor, ker nisem znala skoraj nič. LP! fakin712

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti