Ali ste boljša kuharica od svoje mame?

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

tema odprta - 19. avg 2006 9:04 | ogledi: 2.676 | odgovori: 40

Ta tema je malo za šalo malo zares. Jaz vem, da sem veliko boljša kuharica od moje mame (čeprav ona tega ne przna, ve pa da je res!), sem se naučila sama oziroma se še učim, drugače pa zelo zelo rada kuham, moja mami pa ne, verjetno je tu vzrok.

Jelenckova

enaMarjetka  

član od: 31.7.2006

sporočila: 73

19. avg 2006 9:16

Fajn tema, tud jz sem boljša kuharca od svoje mame, to pa gre zahvala samo Kulinarični Sloveniji in vaši odlični recepti! Res hvala g. Jerneju, da je prišel na takšno odlično zamisel in nas popeljal v svet čudovite kulinarike Lep vikend vsem. Lp, enaMarjetka Sporočilo je spremenil(a) enaMarjetka dne 19. avg 2006 09:17:21

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. avg 2006 9:39

Ja tud pri meni gre veliko zasluge kulinarični Sloveniji, drugače pa tudi vsem kuharskim knjigam, ki jih imam doma (bom lahka odprla kulinarično knjižnico doma...) Jelenckova

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

19. avg 2006 10:57

Vsekakor je moja mami boljša v pripravi tistih klasičnih jedi, ki jih poznam že od otroštva, so vedno pripravljene enako in se jih zdaj, ko sem pri mami na obisku zelo razveselim in jih jem z nekakšno nostalgijo. Mami bi rekla, da sem jaz boljša kuharica, ker vedno preizkusim kaj novega, kar domači še ne poznajo, ampak tistega občutka za klasiko (goveja juha, marelični cmoki, goveji golaž, kisla repa,...) pa nimam. Meni rata tudi okusno, vendar nekako drugače. Nima okusa po domačem. mandarinca

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. avg 2006 11:14

Hm.. ne vem, če sem boljša kuharica kot mama. Definitivno imam več domišljije in samozavesti in kljub manj kuharskim izkušnjam si upam eksperimentirat, medtem ko se ona drži svojih 50 let starih kuharskih pravil ko pijanec plota in kar je narejeno drugače, je zanjo že "sumljivo" . Na primer kuhanja Pospravi hladilnik ne dojema, ne sprejema in ne razume. Pa čeprav iz tega ponavadi nastanejo najboljše jedi Je pa res, da čez njene njoke z ragujem jih ni in da je njena šalša še vedno svetovna. In ko jo vprašam za recept, pravi, da ga ni. tjas

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

19. avg 2006 11:25

Tjas, kaj pa je to šalša? Sliš" se dobr"! mandarinca Sporočilo je spremenil(a) mandarinca dne 19. avg 2006 11:26:11

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. avg 2006 11:54

Mandarinca Šalša.. dva podobna recepta kot od moje mame sta tudi v bazi. To je paradižnikova "zimska konzerva". Približen recept: na vsak kilo svežega olupljenega paradižnika ena vejca bazilike in ena majarona, malo nasekljane paprike, lahko kak strok česna in nasekljane čebule (vse odvisno od okusa kuharce in zalog). Na olivnem olju čisto malo prepražiš kar si nabrala poleg paradižnika (čebula, česen, lahko tudi kak nariban korenček), toliko, da zadiši. Nato vsuješ olupljen paradižnik in kuhljaš na srednji moči štedilnika toliko časa, da večina vode, ki jo oddajo paradižniki, povre. Zadevo nič ne solim, ker jo soliš takrat, ko jo rabiš za kuho. Konzerviranje čez zimo: 1. V majhnih steklenih kozarčkih, napolniš do vrha, čez naliješ olivnega olja - ravno toliko, da prekriješ. Shraniš v temnem prostoru (kot ostale vložene zadeve) 2. V plastičnih lončkih (jogurtovi ali kupljeni); napolniš do vrha, prekriješ vsak lonček s kvadratom prozorne folije, pritrdiš z elastiko in v skrinjo s tem. Tale šalša od moje mame je meni najboljša stvar za na pico, za na pašto, za v omake, v mineštre, rižote... v glavnem vsestransko uporabna zadeva. Lp, tjas

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

19. avg 2006 11:56

Se podpišem pod vse tole. Sicer se ne bom hvalila kaka dobra kuharca sem, ampak kar se spravim zraven, se mi zdi da ponavadi kr dobro rata. Moja mami je zlo dobra kuharca, ampak kuha pa ponavadi samo klasiko. Kadar se pa jz spravim zraven štedilnika ( kar je sicer bolj po redko, ker sem bol malo doma, ker študiram v Mb) pa me prime, da bi kako mehiško al pa kitajsko zadevo naredla pa zmeri vpraša kako oslarijo bom zdej pacala. Kaj morem? Se ne obremenjujem več. :) vanya

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. avg 2006 12:17

Jp, mame so take. Moja komentira sam takrat, kadar ji kej ni dober (to je zeeeelo redko), kadar je pa kej dobr je pa tih, nikol me še ni pohvalla,...ja kaj češ. Jelenckova

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

19. avg 2006 12:17

Od moje mame, katera ima že čez 80 let ne morem pričakovat, da bo kuhala mehiško ali kitajsko hrano. Se strinjam z mandarinco, da človeka včasih daje nostalgija po vonju mamine juhice ali golaža. Danes kuhat ni noben problem, če imaš veselje, malo fantazije in seveda kulinarično Slovenijo. Moja mama je bila vedno skromna v kuhi, ker je dala v najlepših letih skoz vojno in potem hrano na karte. Takrat je bilo umetnost kuhat, ko si dobil na mesec toliko in toliko moke, masti, sladkorja, mleko so videle samo nosečnice in doječe matere. Pridem pa v trgovino, pa pred mlekom študiram ali bi navadnega, ali alpskega, a bi z več ali z manj maščobe, a bi to ali drugo firmo. LP

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

19. avg 2006 12:59

spet se bom spotaknu ob miljonkrat zateženo: dajte pisat unisex prispevke!! grr... moja mama mi je še vedno dober kulinarični učitelj: dober učitelj je tisti, čigar učenec je boljši od njega/nje. klasiko prepuščam njej, experimentiram pa jaz, pa sva oba zadovoljna, ostali so pa veseli, da jim ni treba kuhat in samo jejo, čeprav ga ni čez fotrov golaž... LP Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti