Tupperware

tema je zaklenjena

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

26. avg 2006 22:26

Zahvaljujem se Jamoni za katalog. Moram povedat, da uporabljam to posodo že deset let in sem z njo zelo zadovoljna. Ta posoda je res super, edina njena napaka pa je, da je zelo draga. Kljub temu, bom še kakšno naročila, ki mi bo prav prišla. Je pa res škoda, če jo imate in je ne uporabljate. LP! fakin712

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

27. avg 2006 15:14

Tudi sama imam vse sestavine v kuhinji spravljene v teh posodah. Zelo zadovoljna sem s posodo za kruh. Zdaj pa sem od vas dobila namig, kako uporabljati shaker. Atina res je super za mešanje pudinga s sladkorjem in mlekom. Nič grudic in malo dela. Sem pa si ogledovala posodo za odcejevanje. Neprijetno mi je venomer menjavati serviete, da popivna odvečno maščobo, kakšen imate izkušnje s to posodo? Ali je bolje ostati pri servietah? carmen

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

27. avg 2006 17:26

Obstajata dve posodi za odcejevanje: termoserv in lagumiera. Princip je isti, le velikosti sta različni: lagumiera je večja. Obe posodi lahko uporabljamo za odcejevanje (npr. ocvrtih stvari, krofov,...), kuhane testenine damo noter in se še odcejajo, hkrati pa se ne izsušijo, v njih poparimo mlince, ... Pri lagumieri mi je všeč to, da notranji del (cedilo) ravno paše na odcejalno korito in tako lahko direkt peremo solato (in drugo zelenjavo), pa potem damo cedilo v posodo in pokrijemo. Tako ostane npr. solata še par dni in ne počrni, ker ni na mokrem (se še odceja). V lagumieri lahko tudi postrežemo dve vrsti hrane, ker ima ločilno pregrado (npr. pomfri in zrezke; govedino in piščanca,...). Novi termoserv (termotop) ima sedaj dvojni pokrov, kar pomeni, da ostane hrana notri dlje časa topla. Pa še ve dajte kakšno idejo, saj vem, da jih imate na pretek. VEČ GLAV VEČ VE! JAMONI

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

27. avg 2006 21:59

Jaz sem lani kupila to posodo za odcejevanje (večjo). Najbrž je praktična, samo jaz jo kar pozabim uporabljat. Kupila sem tudi veliko škatlasto posodo za shranjevanje zelenjave v hladilniku. Žal ugotavljam, da je za moje potrebe precej prevelika, poleg tega mi zavzame v hladilniku eno celo polico. sila

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

27. avg 2006 22:54

Jamoni in koliko je cena te posode? Predvidevam, da cena ne bo nežna. Zdaj po nekaj letih vidim, da se mi je obrestoval nakup. Pa vendar me njihove cene vedno na rit vržejo

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

28. avg 2006 8:37

Ta večja (lagumiera - 4 litre drži) stane 8.900 SIT, manjša varianta (2,9 l) pa je lahko termotop 5.450 SIT ali termotop z dvojnim pokrovom za 6.940 SIT. Sliši se veliko, ampak ko enkrat tako posodo imaš in uporabljaš (pride prav vsak dan), bi jo zelo težko pogrešala. Se priporočam. JAMONI

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

28. avg 2006 9:26

Uf ja te cene, bom počakala in bo mogoče v bližnji prihodnosti v akciji

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

28. avg 2006 12:26

Seveda se splača počakat na akcijo. Če imate željo po kakšni posodi, ko bo v akciji, mi povejte, pa vam sporočim, ko bo cenejša. JAMONI

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

28. avg 2006 16:00

Meni TW leze že iz vseh omar, sem zadovoljna z vsemi posodami. V lagumieri je fino blanširati zelenjavo, še posebej takšno, ki jo je težje odcedit, npr. narežem mešanico zelenjave za juhe in enolončnice, zavrem vodo in jo prelijem na zelenjavo, ki sem jo dala na cedilo lagumiere, pokrijem s pokrovom za nekaj minut, da se "pokuha", samo dvigneš cedilo in to je to. Prej sem pa s penovko pobirala ven zelenjavne rezance, da sem bila že sama vsa penasta . Tudi ostale posodice so super.

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

29. avg 2006 22:54

Vsa posoda je okej, le z ovo za palačinkino maso nisem zadovoljna, vedno mi ostanejo grudice moke. V čem je finta, pri zaporedju dodajanja ali kaj? tumpika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti