Ocvrti šampinjoni

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

10. sep 2012 19:06

Hvala obema, mislim, da sem odgovor že dobila. Jaz namreč solila nisem ničesar, ne gobic, ne jajc, ne nič, ker sem si razlagala, da bodo spustile vodo, kot npr. bučke, melancani...- ko soliš, potem pa še to,da sem jih predolgo cvrla, namreč, nisem vedela, da jih nesmem. Paniram pa moka, jajca, drobtine, pa gobic nič ne perem prej, kar suhe paniram. Dobro pa bi blo poskusit dvojno paniranje, kot praviš zeta. Samo dvomim, da bo moj jedec, glede na današnjo zamero ocvrtih šampinjonov, ki si jih je tako želel, še dovolil na jedilniku- hi hi.

Hvala zeta in hvala elaphus- zlati ste.

 

LP

jaša

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

10. sep 2012 19:37

Seveda bo dovolil, ne sprašuj, naslednjič preseneti in pojamraj, da si bila tokrat zelo previdna pri nakupu šampinjonov, ker oni zadnjič, so se ti že na oko zdeli sumljivi.

Spaniraš jih lahko prejšnji večer, naslednji dan pa, kot je rekla elaphus na hitro ocvreš v vročem olju, da dobijo tapravo barvo in hrustljavo skorjico.



zeta

Sporočilo je spremenil(a) zeta dne 11. 2012 10:42

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

10. sep 2012 21:58

Huh zeta si me prijetno nasmejala, prav vesela in dobre volje sem, ko sem prebrala tako "scensko "mnenje.

Hvala ti, bom upoštevala tvoje oz. vajine nasvete.

Hvala obema še enkrat.

jaša

paulinne  

član od: 15.9.2009

sporočila: 78

10. sep 2012 23:44

Zakaj se mi zdi, da po travnikih in pašnikih po šampinjonih diši? 

paulinne, tudi z žigosanimi znamkami smo lahko dobrodelni

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

11. sep 2012 7:50

Jaša, jaz jih ocvrem v fritezi, da ne šprica, imam gor temp. prav za cvrenje gob, mislim, da je 165 oC. Ne ljubi se mi iti gledat. Fritezo malo lažje spucam kot celo mastno kuhinjo.

Drugo rešitev za špricanje pa imajo moji znanci: s tistim papirnatim selotejpom za zaščito pri pleskanju nalepijo časopis na izpostavljene dele. Po cvrenju vse skupaj zabrišejo v smeti  (ne gobice, papir!) .

Preverjeno deluje, manj časa porabiš za pritrditev časopisa, kot pa za čiščenje. Uporabno tudi za ribe, lignje, pač vso cvrenje, kjer šprica. Samo paziti moraš, da se časopis ne vžge.

marjja

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

31. okt 2012 8:02

Živijo. 

Vprašal bi, kaj bi mi najbolj priporočali zraven šampinjonov za prilogo ? 

 

Osebno jih imam namen narediti danes, pa imam v mislih popečeno mešano zelenjavo... kaj menite vi, mi predlagate kaj boljšega ? 

 

Hvala 

dkrajnc24

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. okt 2012 8:43

Odvisno od tega, kako si se jih namenil pripraviti. Jih boš pekel, cvrl ali dušil v omaki?

Popečena mešana zelenjava nikoli ni odveč, če boš še povedal, kako boš pripravil gobe, ti bomo lahko predlagali kaj več kot dišečo polento potreseno z naribanimi tartufi in prelito z novim oljem.

nola

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

31. okt 2012 10:53

Ammm, imel bo ocvrte... torej moka - jajce in drobtine ( pečene v pečici) 

 

Hvala

dkrajnc24

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. okt 2012 11:24

Ja mislim, da si se zelo dobro odločil, da poleg pohanih gob ponudiš še popečeno zelenjavo. Pa tudi polenta bi šla lepo zraven, skuhaj jo seveda z mlekom z obilnim dodatkom smetane, lahko dodaš še malo rožmarina ali žajbljevih listov in pest parmezana in tako polento bodisi ponudiš še vročo, ali jo pa ohladiš in pred obedom na kose narezano popečeš.

K ocvrtim jedem lahko ponudiš tudi kakšno belo omako, recimo na bazi majoneze ali pa bešamela, meni je všeč tudi holandska ali pa, glede na to, da šampinjoni sami po sebi nimajo kakšnega hudega okusa, ki bi ga omaka utegnila pobiti, mogoče omaka mornay, ki ni nič drugega kot bešamel z dodatkom sira.

Jaz sicer ne bi dodajala ocvrtim gobam, popečeni zelenjavi in kakšni feti polente nič drugega kot kakšno rezino limone.

nola

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

31. okt 2012 11:52

Jaz ponavadi naredim kak paniran tris, če že paniram. Šampinjoni, jajčevci, bučke recimo. Pa zraven neko omako v stilu kot ga je omenila nola. In veliko skledo preproste zelene solate.

Proti špricanju pa obstajajo namenske pokrovke. Pa v tem primeru je v veliko pomoč steklokeramična plošča in globok pult :)

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti