Ocvrti šampinjoni

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

22. mar 2009 19:10

Jaz pa za ocvrte šampione vedno pripravim malo bolj gosto maso za palačinke (lahko dodamo v maso tudi pivo) jih pomočim v v maso in jih na hitro ocvrem v olju. Suzi

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

22. mar 2009 19:14

A so šampinjoni pod klobukom vedno črni, ali le takrat ko so stari? Teka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

22. mar 2009 20:12

Anitram, če misliš mrzle ocvrte, ja lahko in še prav dobri so.

Lijana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. mar 2009 20:33

Teka, temna barva pomeni, da so trosi dozoreli. Torej temni ne morejo biti mladi, so odrasli, opravili so svojo biološko vlogo: tvorjenje spor (trosov) - razmnoževalnih celic. Imajo pa taki dosti bolj intenziven okus.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. mar 2009 21:05

Le kaj bi mi brez rimljanke!  

Imam pa vprašanje zate, ki ni gobje. Torej, pri naši hiši je vedno "špetir", ker jaz trdim, da so zelene paprike samo nedozorele rdeče, rumene so malo bolj zrele kot zelene in rdeče polno dozorele.

Moja boljša polovica pa pravi, da sta z mamo sejala rdeče, zelene in rumene (oranžne) paprike vsako iz svojega semena. Kaj praviš ti na to?

Vanja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

23. mar 2009 8:33

Tvoja boljša polovica ima prav, malo pa imaš tudi ti. Paprike med tem, ko zorijo spreminjajo barve vendar ne gredo čez vse stopnje- zelena sčasoma postane rdeča. Tko da, jaz za vsak tip paprike (oblika in barva) svoje seme. Oprosti Rimljanka, ker se vtikam v tvoje področje ,upam da mi ne zameriš, če pa nimam prav pa bpom blagohotno sprejel kritiko. LP hedonist

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

10. sep 2012 17:06

Pozdravček

 

Mene pa zanima, kaj sem naredila napak danes, ko sem ocvrla šampinjone.

Okus je bil baje ,kot papir oz. kot če bi bli stari, sem pa naredila sveže iz trgovine, rok trajanja do 13.9.

Jezi me, ker se trudim, cvrem, da imam potem celo kuhinjo generalno za počistit, saj "šprica", kot da sem cela stuširana od olja, pa cvrem na kvalitetnem koruznem olju Mazola, pa Zepter posodi, pa delaš kakor koli zmeraj me ti šampinjoni spravljajo v obup. Ne rada kuham nasploh živila, kjer je prisotno "špricanje", pa naj je to dušenje, cvrenje, žar ipd., najraje imam kuhanje na ali v vodi in nič drugo, ostalo , samo smrdi in se vse umaže.

Saj vem, spet bom najbrž dobila "huda" mnenja, komentarje, zato v naprej prosim, pomagajte v kolikor želite in imate lastne izkušnje. 

Hvala, sicer pa vzameti brezumestno, če smatrate, da sem ...

 

Lp in brez zamere

jaša

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

10. sep 2012 17:59

Jaša, jaz sem šampinjone običajno cvrla tako, da sem dobro posolila jajca in potem gobico povaljala v moki, jajcu, drobtinah in še enkrat v jajcu in drobtinah. Sem pa tudi kdaj naredila testo, podobno kot za palačinke, solila vedn samo maso, nato pa gobice namočila v testu in ocvrla.

Bi morale biti dobre, ne vem zakaj vam niso bile všeč.

S tistim delom, da rado šprica olje, ko cvremo se pa strinjam in ga ne maram. Pravzaprav se kar malo potrudim, da minimalno pošpricam. Namreč, če je gobice potrebno oprat preden jih začneš panirat jih obvezno osuši v prtičku.

zeta

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. sep 2012 18:23

Jaša, gobe nasploh vsebujejo veliko vode in če jih predolgo cvreš, potem se voda začne izločat in šprica vsepovsod. jaz bi rekla: Namočit v testo ali v paniranje, vržt v zelo vroče olje in po najkrajšem možnem času ven.

lp

cervus

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

10. sep 2012 18:31

Jaz pa do sedaj sploh nisem vedela da se šampinjone lahko je surove Se mi je kar razjasnilo - v glavi, hvala kul-slo :) Tako pripravljene (panirane) bom pa tudi poskusla ob priliki, mislim da kar v pečici.

ursiii

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti