Črna aronija

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

20. avg 2006 11:51

Joj, to je bil pa hiter odgovor! Se pravi na klasičen način. Hvala. Lipa

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

20. avg 2006 11:56

jaz sem danes potrgala pridelek, a kot sem že napisala, soka je zelo malo, je pa trpko da te vse mine:) nena kaj pa ti potem dodajaš zraven - kak limonin sok če bi hotela kak deci ven itržit, mislim da bi aronija dala samo barvo in trpkost:) juhica101 hvala za nasvet. Me pa zanima še za robido - ali naj ji kar odrežem kak poganjek in ga posadim?naju letos tako lepo vsak dan ene 6 robid pričaka (je še precej mlada)... p

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. avg 2006 15:48

majamarko, robida se ti bo lepo ukoreninila, če narediš grebenico. če potrebuješ več napotkov, sporoči. rimljanka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

20. avg 2006 18:54

rimljanka problem je pri tem da zraven že sedaj obstoječe ni več prostora...so maline, pa josta...:) a bi se dalo kar odrezat in kje drugje posadit ali je treba prej kako ukorininiti - v vodi ali čem podobnem??? p,

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

20. avg 2006 20:42

Je še ena fora. Na robidino vejo,daš za okoli 2 pesti mokre šote(lahko tudi tisto kokosovo reč, ki jo prodajajo v obliki večjega briketa) in okoli zavežeš pvc vrečko (tako, da zgleda kot nekakšna klobasa-hehehe) in pustiš to tam, dokler ne vidiš korenin , potem vejo samo spodaj odrežeš in imaš potaknjenec robide ali česa drugega, kar se navadno tudi težko ukoreninja- vrtnice, magnolije in podobno... Včasih pa to rata tudi v temni steklenici (dobra stara laška flaška)-tako sem navadno delala potaknjence oleandrov). Pa LP juhica PS. Aronija se navadno kombinira z borovnico... Sporočilo je spremenil(a) juhica101 dne 20. avg 2006 20:43:37

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. avg 2006 21:39

Me je juhica prehitela. Ali pa prinesi vedro, polno zemlje, pa grebenico naredi v njem. Samo, naj ima preluknjano dno, da bo odtekla preobilna voda, ob suši pa ne pozabi zalivati. Če si pridna pri zalivanju bi ti jaz priporočila kar korito za rože, v katerem bi lahko vejo krasno zasula z zemljo na razdalji vsaj 30 cm. Pa obteži s čim, da veja ne smukne ven. Poskusiti ni greh. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 20. avg 2006 22:05:43

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. avg 2006 8:40

obema res hvala, bomo sprobali, kot vidim so pa vse "stare" stvari še vedno za kaj koristne, kjerkoli...sem na sosednjem forumu videla kaj namesto lija za vlivanje marmelade - kje bi se spomnila - enostavno odrežeš od plastične steklenice fruca vrhni del in ga brneš in vlivaš...(pri nas bo treba samo še fruc kupit, ker nam ne gre tista kislina) p

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

21. avg 2006 22:03

No ja. Jaz sem pa odrezala star plastični lijak za steklenice... Je bil ravno uporabljen za polnjenje ajvarja v kozarce....Takrat pri nas še ni bilo možno kupiti originalnih lijakov za takšno opravilo in so bili kozarce zmerom malo popackani...Zgleda da v familiji samo jaz bol švoh cilam, ker prej kaj takega sploh niso uporabljali....Hehehe.... Lp juhica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. avg 2006 22:16

majamarko, pa kupi vodo od iste firme, pa še kak tolar cenejša je. Sicer se pa povsem obnesejo tudi plastenke navadnega premera grla, če le ni marmelada s prevelikimi koščki sadja (bi morala pravzaprav reči džem). Preverjeno in uporabljano v praksi, ker imam tudi tako majhne kozarčke, da imajo ožje grlo kot je vrat od frucove steklenice. Sicer se pa plastenke obnesejo kot mini rastlinjački, uporabljam jih tudi za pripravo malo bolj neobičajnih kisov,..... rimljanka

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

11. jun 2008 22:49

Pozna katera grm, ki mu prijateljica pravi justa, je pa menda josta, nekak križanec med kosmuljo in ribezom ali kot omenja prijateljica robido? lp vdolin vdolin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti