Kaj naj jem

makaronarka  

član od: 16.8.2006

sporočila: 31

tema odprta - 16. avg 2006 12:27 | ogledi: 5.588 | odgovori: 21

No zadeva je tem da vsi doma jejo enolično hitro pripravljeno hrano, sama le te nemaram in zato si kuham po svoje večinoma makarone ker je najlažje in drugega niti neznam no zania me če imate kašne predloge kaj naj si skuham

nekaj kar pač ni preveč zapleteno

težava pa je tudi v tem da ne jem večine zelenjave in sadja

lp makaronarka

makaronarka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. avg 2006 12:33

Ja, super. Kaj pa potem ješ? Makarone, riž, krompir? Meso? Roko na srce, iz tega je težko kako znananost delati, pa sestavljati dobre, privlačne jedilnike, ki naj ne bojo predragi ali predolgi s pripravo... Si lahko bolj natančna, kaj te zanima? Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 16. avg 2006 12:45:02

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

16. avg 2006 12:37

Makaronarka, malo pobrskaj po bazi receptov, sem sigurna, da boš našla marsikaj zanimivega in uporabnega. zvitorepka

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

16. avg 2006 13:57

hm, to pa je problem! če mene vprašaš, je ravno prehrana brez sadja in zelenjave enolična... Živa

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

16. avg 2006 14:07

Saj ni problema, če ješ samo makarone, saj jih lahko pripraviš na 1001 način. Zdaj, ko je dovolj zelenjave, jih pripravi s paradižnikom, papriko, bučkami - z vsako od te zelenjave lahko narediš omako posebej ali pa vso zelenjavo zmečeš skupaj. Zraven še skledo solate, za poobedek pa sadje s sladoledom pa imaš odlično in hranilno kosilo. Poišči po bazi receptov, kjer boš našla ogromno odličnih predlogov za omake. Ko boš to znanje osvojila, pa lahko začneš ustvarjati še kaj drugega. Konec koncev lahko kdaj makarone zamenjaš z rižem, tudi s krompirjem, tortelini, polento,.... Povej bolj natančno, kaj bi rada skuhala, pa ti bomo z veseljem pomagale. Aja, v pomoč so ti lahko tudi jedilniko pod temo: Kaj danes za kosilo? P.S. Pri enem receptu si napisala, da si stara 14 let. No, ko sem bila dve leti mlajša od tebe, sem začela s kuharskimi eksperimenti, marsikdaj je kaj romalo tudi v smeti, vendar je navdušenje domačih, ko mi je kaj dobro uspelo, odtehtalo vse. Kar pogumno, vse smo začele iz nič! Sporočilo je spremenil(a) andrejka dne 16. avg 2006 14:07:50

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. avg 2006 14:17

Saj če pomislim, kako sem jaz začela svojo kuharsko kariero, mi rata kar slabo. Pri dvanajstih sem probala ocvreti jajce na oko in mi je vroče direktno iz ponve padlo na roko, se mi še danes pozna. Pa sem zaključila svojo kuhalniško kariero. Pekarsko sem poskusila enkrat - nisem v redu zaprla modela za torto in je je pol steklo ven - pečica je bila še tista od štedilnika za drva. Kar predstavljajte si navdušenje moje mame, ko se je na koncu vse zažgalo. Potem so mi prepovedali še stepanje smetane, ker sem ga v časih, ko smetane ravno niso prodajali za prvim vogalom, dala noter namesto vanilije pecilni prašek. Tako da sem odšla v širni svet - študirat v Ljubljano kot čisti analfabet, kar se kuhanja tiče. Potem je pa mama zbolela in se je začelo - dobila sem Ivačičevo Kuharico pod nos in začela. Kot otroku mi nikoli ni bilo treba kuhati, ker je bila mama kot učiteljica prva doma. Je pa moja sošolka že v četrtem razredu skuhala kosilo za celo družino in zraven še en kotel futra za pujse. Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. avg 2006 14:25

Ja, sem tudi jaz videla, da si stara 14 let. Oprosti, če sem bila preostra na začetku. Dokler sem bila doma, sem rada kaj skuhala, malo drugače, pa iz drugačnih sestavin... Vsem je bilo vedno zanič. Ker so vajeni le stare previrjene klasike... Odkar kuham sama zase in za moža, sem se naučila marsikaj. Narediti iz nemogočega mogoče. Dobro, okusno. Vem pa, kako je bilo na začetku. Sem tudi jaz kukala v knjige, pa potem sem na KulSlo... Pa je kar šlo. Neuspelih poskusov pa niti ni bilo veliko. Imam pač čut, da improviziram, če gre kaj narobe še v pravem trenutku. Ma jaz bi te vzela k sebi domov, pa bi skupaj kuhali... Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 16. avg 2006 14:26:07

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. avg 2006 14:38

Draga Makaronarka Vsekakor ti dam 5 točk za iskrenost. Ali ti ne ješ ne mesa, ne zelenjave, ne sadja....ker imaš glutenski problem, ali pa preprosto nisi imela dovolj prilike okušati zanimivih okusov in zaradi tega kakšne stvari ne ješ? Ker, ljudje, ki si predstavljajo zelenjavo skozi dolgočasne zeljne enoločnicie (tiste iz kotla, ki jo zavohaš na 100 metrov in na 10 metrih te ima, da bi "ubi"l tistega, ki je to scmaril...) imajo legitimen razlog, da ne jedo zelenjave. Po drugi strani pa je zelenjava v npr: musaki definitivno prava stvar. Gledala sem oddaje, v kateri je J. Oliver delal spremembe v britanskih šolah. Britanski otroci so jedli takšen džank od hrane, da ni za govoriti, niso pa hoteli jesti nič drugega, ker preprosto niso bili navajeni drugačnih okusov. Potem jih je Jamie v 3 oddajah navajal na drugačne okuse in stvari so se premaknile. Mislim, da je pri tebi podobno - nisi navajena drugačnih kombinacij okusev in potem iz preventive rečeš, da tega in tega ne maraš. Zdaj, če se hoočeš kulinarično educirati, ti ni druge, kot da se malo sprehodiš po restavracijah, kjer nudijo kakšne spodobne malice/kosila in z vsem pogumom naročiš nekaj, kar je uvrščeno pod "tople predjedi". Porcija čisto zadošča za kosilo (razen, če ne delaš kaj ultra težaškega), po drugi srani pa ni grozno veliko, tako da lahko v vsakem primeru poješ, tudi, če ti ni najbolj teknilo. Tisto, kar ti je teknilo, pa potem poskusi narediti doma (lahko vprašaš, kako so to naredili, ali pa poiščeš po receptih). Ker, če ne veš, kako mora izgledati in kakšen okus mora imeti jed, potem je brezveze, da poskušaš - Dalmatinci pravijo: če ne veš, v katero luko si namenjen, potem ti noben veter ne bo ustrezal.... Vendelina jr.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. avg 2006 15:04

Bravo Vendelina, tudi jaz se strinjam s tvojim mnenjem. Jaz imam tudi otroke in od malega so navajeni na vse živo, tako da radi okusno in dobro jedo, pa naj je to zelenjava ali kar koli drugega. Makaronarka, poskušaj in sprobuj, če ti ni za v restavracijo, pa mogoče pri kakšni prijateljici kdaj povprašaj, kaj so danes jedli, ali pa malo pokukaj v lonec, seveda prej mamo od prijateljice vprašaj. Mislim, da ti bo zelo rada ustregla in če jo kaj vprašaš, tudi pomagala. Kyara

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

16. avg 2006 15:18

makaronarka je napisal/a:
No zadeva je tem da vsi doma jejo enolično hitro pripravljeno hrano, sama le te nemaram in zato si kuham po svoje večinoma makarone ker je najlažje in drugega niti neznam no zania me če imate kašne predloge kaj naj si skuham nekaj kar pač ni preveč zapleteno težava pa je tudi v tem da ne jem večine zelenjave in sadja makaronarka
Ah.. Makaronka jaz imam podobne probleme kot ti.. Moja otroka pravtako ne marata posebne jedi.. specialitete... Takrat komaj čakam da dobim obiske in jih s kakim posebnim receptom razvajam in seveda tudi sebe.. Imam 2 otroka... 1 sploh ne mara sadja, ne zelenjave.. Le fižolček.. Drugi otrok je občasno jabolka, grozdje, breskve iz kompota.. obožuje pa jagode. Pri hrani/kosilu imam tak direndaj .. kaj danes jesti.. Pri mojih otrocih je nastal problem ko sta začela hoditi v vrtec.. Prosim, ne mi rečt, da naj silim otroka jesti zelenjavo/sadje.. saj sem silila, pa ji je šlo na bruhanje. Tako jih ne silim več. Priznam, da tud jaz kot otrok nisem jedla zelenjave..zdaj jo obožujem .. MYCHELLE

makaronarka  

član od: 16.8.2006

sporočila: 31

16. avg 2006 19:47

Ah.. Makaronka jaz imam podobne probleme kot ti.. Moja otroka pravtako ne marata posebne jedi.. specialitete... Takrat komaj čakam da dobim obiske in jih s kakim posebnim receptom razvajam in seveda tudi sebe.. Imam 2 otroka... 1 sploh ne mara sadja, ne zelenjave.. Le fižolček.. Drugi otrok je občasno jabolka, grozdje, breskve iz kompota.. obožuje pa jagode. Pri hrani/kosilu imam tak direndaj .. kaj danes jesti.. Pri mojih otrocih je nastal problem ko sta začela hoditi v vrtec.. Prosim, ne mi rečt, da naj silim otroka jesti zelenjavo/sadje.. saj sem silila, pa ji je šlo na bruhanje. Tako jih ne silim več. Priznam, da tud jaz kot otrok nisem jedla zelenjave..zdaj jo obožujem .. MYCHELLE tudi jaz sm zelenjavo in sadje prenehala jesti ko sm šla v vrtec prej sm jo baje jedla ves čas in menda zelo veliko makaronarka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti