Avion in tekočine

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

16. avg 2006 15:49

Tudi jaz letin preko Londona v ZDA oktobra. Pa me nič ne motijo vsa ta nova pravila. Vsaj za varnost je malo bolj poskrbljeno kot par mesecev nazaj. Zdravila lahko vzameš sabo, vendar ne v ročni prtlagi, ampak v prtlagi ki jo oddaš. Tudi druge stvari lahko vzameš, vendar ne s sabo na letalo. Jaz mislim da malo preveliko paniko zganjamo kaj lahko in kaj ne smemo vzeti sabo. Saj tistih "par" uric pa že zdržimo brez vseh malenkosti. Elen

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

16. avg 2006 17:06

Evo, lahko razlozim iz prve roke: - rocna prtljaga, ki jo je bilo doslej dovoljeno jemati NA avion (manjse torbe, racunalniki, poslovne aktovke, kozmeticni kovcki, nahrbtniki, itd.) so lahko z vami do vstopa na letalo. v njih NE sme biti tekocin, ki so po novem strogo prepovedane, zaradi nevarnosti tekocih razstreliv. Vsaka steklenica ali tetrapak, ki je zelo dobro viden na rentgenu, bo odstranjen. Bo prihodu DO aviona, se nahaja poseben vozicek, kamor se vse te manjse stvari odlozijo. Med letom so spravljene v posebnem delu letala, potniki pa jih prevzamejo takoj po IZSTOPU iz letala. Izjema je MLEKO ZA DOJENCKE. Po novem se rocna prtljaga (denarnica, potni list, dokumenti) na avion odnese v prozorni plasticni vrecki. Tako je vsaj na letih British Airways. Izjema so tudi zdravila na RECEPT v originalni embalazi. - po mojih informacijah, so tekocine VSEH oblik prepovedane, tudi v prtljagi, ki jo oddas ob chek-in-u, torej tisti, ki jo oddas na salterju druzbe, s katero letis. Tudi ta prtljaga potuje skozi posebne rentgene, zato se ti zna zgoditi, da bi ti v taksnem primeru odprli kovcek. - Vse letalske druzbe imajo objavljena posebna obvestila za potnike, zato je najbolje, da za obvestila druzbe pogledas na stran druzbe, s katero letis. Dokler pa veljajo izredni previdnostni ukrepi (predvsem relacije London- Amerika), pa je najbolje, da se navodil drzis, saj so razne oblike zaslisevanj precej neprijetne. - zgornje je veljalo, ko je bila v Londonu najvecja stala. Mislim, da so na SkyNews ze porocali, da zdaj velja ze nekoliko milejsa oblika varnostnih ukrepov. Mogoce si pa lahko olje iz Turcije posljes po posti (zapakiraj v kaksen dober kanister, tega v paket, ki prenese taksno tezo in hopa v Slovenijo). Sploh ni tako drago kot si mislimo, da je. Vem, da je bilo 12 kg iz Finske cca 20 evrov, za dobro olivno olje se pa najbrz kar splaca. tukaj pa je link od adrie http://www.adria-airways.com/sl/aboutAdriaAirw fresh

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. avg 2006 18:42

Punce, hvala vam. Sem kar poklicala Adrio in prijazna informatorka mi je razložila zadevo. Vse tekoče, tudi viski, olje, itd... lahko daš na avion za Turčijo, ampak moraš dati v prtljažni prostor. Ti posebni ukrepi veljajo samo za ZDA in Anglijo, za ostale države pa so manj strogi. Tako da ni problem z oljem. Ga daš v plastično steklenico, to v njihovo vrečko, potem v kovček in odčekiraš. Hvala bogu! Tekoče zdravilo pa je najboljše imeti pri sebi v ročni torbici. Za A in A pa velja, da ne sme v kovček v prtlažni prostor niti tekoče milo, losijon.... Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti