Beljakovi vetrci

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

17. avg 2006 7:25

Čao, no, da poročam o mojih vetrcih - katastrofa. Sem ugotovila, da ne moreš neki improvizirat po svoje kot lahko pri ostalih piškotih. No, sej posušila sem jih ok, samo so zeloooo trdi, nič se ne topijo v ustih in po robovih so malo rjavi. Naslednjič bom poskusila po Lisinem receptu. Lep pozdravček, S.

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

17. avg 2006 10:03

Saj razliko poznam ampak se mi je vseeno naredila karamela ali pa se mi je sladkor strdil. Najvrjetneje sem dala pre malo vode. tamalaursa

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

17. avg 2006 10:50

Jaz španke vetrce vedjo pečem po receptu sestre Vendeline in sicer: na vsak beljak vzamemo 4 do 5 dag sladkorja in kapljico limone. Vse skupaj nad soparo stepamo pol ure. Na peki papir z žličko ali pa z brizgalko nabrizgamo piškote in jih damo sušit. Sušimo jih 3 ure na 80 stopinj, nato pa temperaturo znižamona 50 stopinj. Jaz jh potem sušim na 50 stopinj celo noč, ker naredim bolj velike piškote. Če so manjši, so tudi suhi prej. Vedno so snežno beli in se topijo v ustih. Pri višjih temperaturah sušenja bodo porumeneli. Paziti pa moramo pri shranjevanju piškotov, saj na zraku vpijajo vlago, zato jih vedno zaprem v vakumsko posodo. pozdrav, Alenka alenka5

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. avg 2006 14:57

Jaz jih nikoli ne pečem doma, ker nam niso tako nekaj uau dobri, pa da bi celo noč pečica laufala za tole??? Jaz jih naredim po Vendelininem receptu (če ravno ostanjeo beljaki od kakega drugega peciva), beljake stepem s sladkorjem, dodam par žlic mletih orehov, lahko tudi malce mlete kave. So dobri, posušeni pa v eni uri sigurno.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

17. avg 2006 16:13

Lidika - potem pa ne dobiš španskih vetrcev, ampak makrone. Se ti pa pridružujem, tudi jaz jih naredim raje od vetrcev (se mi zdijo malo presladka stvar). Si že poskusila namesto orehov dati rožičevo moko? Izpade malo posebno, pa še moji nad zdravo hrano navdušeni prijatelji so očarani. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti