Posebno-drugacno pecivo/biskvit ne najdem...

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

tema odprta - 14. avg 2006 16:19 | ogledi: 5.267 | odgovori: 13

Pozdravcek vsem, ki boste odprli tole, z drugega, vrocega konca sveta... (ceprav je ze nekaj casa noc...)

Torej: pred kratkim sem nekje med vsemi vasimi-nasimi stranmi zasledila recept za pecivo oz. biskvit, katerega testo (osnova) je narejeno iz biskvitnih drobtin in ne moke. niti se ne spomnim ali sem le to videla med recepti ali nekje na forumu, ampak nikakor ga ne morem najti kljub temu da sem ravno ta vikend postala tudi "so-pluskinja" [ploskanje][ploskanje] ((ups, a sem se ne da prilimat smeskotov?, no, saj bom se nastudirala tele hece in druge zanimive stvari pri srfanju po najveckrat odprtih straneh na tem racunalniku :) ))

Oh, spet sem malo zasla s (svoje) teme; Vrocina (norega) poletja pusca posledice...

V glavnem, ce kdo ve (sem prepricana da ja) kaj je tisto kar iscem, bom zelo vesela namiga oz. linka kako to spet najti, ce pa ne bo ravno tisto, pa bi mi prav prislo tudi kaj drugega, kjer bi lahko uporabila > predelala vreco ne najbolj finega peciva-keksov, pa da to ne bi bili ravno jezki oz. take ali drugacne cok.-orehove... kroglice, ker je teh se nekaj v skrinji ze od zadnjega (ponesrecenega) nakupa tukaj. Aja, mimogrede, pisem s Kitajske, mojega drugega (zacasnega) doma, ki pa bo tudi edini se kar nekaj casa :(

ker vem da imate v "vasih" haha krajih skoraj zimo, vam posiljam zaboj vrocine, ampak le v zameno za (mali) zakeljcek vasega mrzlega in svezega (!!!) zraka...

No in zdaj tudi veste, zakaj bodo vse moje poslane vrstice vedno (vsaj se xx casa) brez kljukic na csz; Ker jih tale tipkovnica preprosto nima...

Oh sem dolga... Ja ce je pa prvic da pisem sem in je tako fino ;)

pa lahko noc (za nas bo to pac kmalu) iz nocnega Shanghaija, aja, pa seveda vnaprej hvala za vse kar se utegne cez noc nabrati tukaj ~~~

Teja

teja-kit.

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

14. avg 2006 17:17

Uaaau,kar iz Kitajske.Dobrodošla med nami.Kaj pa te je vleklo tja? Moški? Kar se pa recepta tiče,upam da sem ti s tem linkom kaj pomagala.V bližnji prihodnosti pa pričakujem kakšen tvoj recept. http://www.kulinarika.net/baze/receptirezultati.asp?Ime +drobtin&kategorija=%25&kategorija1=%25&sort=ImeRecepta&nacin=ASC&slika=0&Submit=Iskanje Sporočilo je spremenil(a) ligojna dne 14. avg 2006 21:41:36 Bojan dodaja: ligojna, link ti dajem v dve vrstici zato, da se ne poruši širina strani...saj uporabniki vedo, da je link treba uporabiti v celoti

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

14. avg 2006 17:20

Žal nimam pluska, da bi ti pomagala pa tudi kakšne ideje o pecivu ne, ti pa izrekam dobrodošlico na kulinariki. Lepo, da smo povezani na vseh koncih sveta! Aja, tisti zaboj vročine naj bo pa zelo veliiik pa prav naslov napiši, da bomo še mi imeli kaj od avgusta:) vanya

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

14. avg 2006 17:38

Hvala Vanyi za dobrodoslico in ligojni-Vesni za poslane-prilozene ideje (recepte). ampak ne, med njimi zal ni tistega kar iscem. Spomnim se da je bilo tam "kompletno" testo narejeno iz "predelanega" drugega biskvita in ni slo za piskotne drobtine, pa tudi moke ni bilo nic zraven. Bo pa vseeno prislo prav tudi to, ker se mi nekatere stvari zdijo (na usesa) precej zanimive... Se pravi da je iskanje za receptom odprto se naprej. Kar se pa tega tice, kaj in zakaj sem tukaj... uuuuuuuuuf, dolga zgodba, ne ravno najbolj prava za tale forum. Zdaj ko sem "pluskova" bom verjetno precejkrat gostovala tudi na klepetalnici, pa je mogoce bolj primerno ce tam povem kaj vec o tem. Samo zal ne vec danes (bo ponedeljka itak konec cez dobrih 20 minut). se torej vsekakor se srecamo. kar se pa toplote-vrocine tice pa jo posiljam se par vagonov poleg tistih od prej. Sploh ne veste kako vam zavidam vase poletje letos.... uhhhh Lep dan naprej vsem tam! Teja teja-kit.

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

14. avg 2006 21:08

teja-kit., vsekakor pa nam posreduj kakšen zanimiv recept, za tiste med nami, ki radi občasno kaj po kitajsko "osmodimo" LP Bojan

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

14. avg 2006 21:38

Dobrodošla na tem forumu, ki te zasvoji v trenutku. Trudim se, da bi našla kar iščeš, pa mi sploh ne rata. Če kaj najdem ti takoj napišem. Uživaj na kitajskem in pošlji še sonca k nam, tisti vagoni so bili premalo. LP! fakin712

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

14. avg 2006 21:48

Dobro jutro teja-kit..Upam, da si dobro spala kljub vročini. Jaz sem si nocoj privoščila pernico. Bolj skopa si s podatki za kakšno pecivo gre - ali pa gre morda le za biskvit. No, mogoče je tole http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3828 Če ni, bomo pa iskali skupaj še naprej. Sem prepričana, da bomo kmalu nagruntali za kaj gre. Aja, mimogrede - dobrodošla!!! vanjatajnsek

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

14. avg 2006 22:13

Lep pozdrav na Kitajsko! Jaz iz piškotov naredim osnovo za naslednjo torto, ki je v bazi http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6783 . Namesto biskvita zdrobim piškote in jih polijem z raztopljenim maslom, potem pa postavim za cca. pol ure v hladilnik, preden nadaljujem z ostalimi sestavinami. Upam da je to, kar si iskala. LP muffin

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

15. avg 2006 6:03

Lep dobro jutro oz. za tukajsnje razmere ze dober dan! :)) Neeee, se vedno nisem pri "pravem" receptu in mi je zdaj ze malo nerodno, ker ne vem vec, ali se mi je o njem samo sanjalo ali kaj da ga je zares tako tezko (ponovno) odkrit :(( Se enkrat povem, da ni slo za piskotne drobtine ampak biskvitne drobtine. In pri tem se vse konca. vse kar vem je to, da je bil koncni "izdelek" sestavljen iz (novega) biskvita, normalno pecenega, s povsem podobnimi surovinami kot so sicer pri drugih biskvitih: se pravi tudi jajca, sladkor..., le namesto moke so bile te presnete bisvitne drobtine. in potem se je vsa stvar pac sestavila s tem pecenim testom, vmes pa je bila se nekaksna krema. to je to, cesar ocitno ni :))) in drugace, moji vagoni pridno odhajajo in so se vozili celo noc, pa se mi zdi da ni prav velikega ucinka, saj je tudi danes tukaj (presnetih-se posebej pa zame, ker sploh ne maram poletja v nobeni obliki) - 36 C. Dejansko pa to (danes) pomeni 47 C, ker tukaj podajajo temperaturo v dveh razlicicah: ala "pravi" in potem se "real feel", izracunan na podlagi vlage v zraku (kar je tukaj najhuje), vetrov itd. No, zdaj pa se povejte ce ste mi fovs ali ne... Bojan, me skrbi da te bom malo razocarala... Vsaj kar se tice tega, da bi prav dosti prispevala v rubriko pod imenom kitajska kuhinja... Ker je v moji kuhinji na sporedu skoraj vse drugo, le tega, prav kitajskega skoraj ni. Eksperimentiram z vsemi mogocimi svetovnimi kuhinjami: indijsko, marosko, mehisko, ...., seveda vse s svojo lastno predelavo. Kitajsko pa...hm, konca se ze pri tem, ker mi je fant prepovedal (ne cisto zares) riz na domaci mizi. To pa zato, ker hodi naokoli in je prisiljen (!) v nesteto poslovnih kosil, od katerih kljub temu, da sicer sploh ni izbrircen, velikokrat lahko poje samo riz, ker je vse ostalo..., ja no, pac ne ravno najbolj "uzitno". In je prav res, ker sem bila parkrat zraven in ceprav sem prej (se v Sloveniji) obozevala kitajsko hrano (se najbolj kar tisto iz domacega piskra), to tukaj niti malo ne spominja na karkoli cesar sem/smo bili vajeni od prej. In to je tudi se en razlog, zakaj/kako sem sploh naletela (enkrat lani tak cas) na tole drago Kul Slo., v iskanju za cim novim, uzitnim.... In evo me. Zasvojena definitivno ze dolgo casa, kljub vsem opozorilom, le da sem bila do zdaj le (zunanja) opazovalka, zdaj pa sem dokoncno vasa ;) vroce pozdravcke Bai Xue (tukajsnje "partizansko" ime :))), sicer pa se vedno Teja teja-kit.

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

15. avg 2006 8:25

Pozdravljena Teja! Ne spomnim se, da bi kdaj naletela na tak recept kot ga opisuješ( pa sem precej na tekočem z njimi, čeprav ne stojim v Ljubljanici, le kakih 200 m stran od mene teče). Predvidevam pa, da bi predvsem rada porabila. Lahko narediš puding poljubnega okusa in biskvit, če je suh, navlažiš .Potem pa izmenjaje nalagaš v kozarec plast biskvita , plast pudinga. Glede na to da trpite vročino, ti predladam sadnega in potem lahko vključiš še koščke lepo zrelega sadja. S kupljenimi pudingi ne boš imela prav velike izbire, lahko narediš domačega , le če imaš na voljo gustin. Na 1 dl sadnega soka ( lahko mleka, čaja..) daš 1 jž gustina in ustrezno aromo ( vanilija, cimet, čokolada....) Sladkorja pa 2-3 jž na 1/2 l tekočine ( po okusu). Postopek pa isti kot pri industrijskem. Sicer pa od kod iz Slovenije pa si ? Temu bi se lahko reklo " sočna torta v kozarcu". Upam, da sem kaj pomagala. Aki

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. avg 2006 8:49

A so to mogoče Punč ali Punčeve kocke?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti