Kozarci za vlaganje

enaMarjetka  

član od: 31.7.2006

sporočila: 73

tema odprta - 13. avg 2006 16:02 | ogledi: 6.251 | odgovori: 14

Prosila bi za pomoč glede čiščenja kozarcev za vlaganje.

Med letom sem namreč pridno shranjevala različne kozarce (npr. od majoneze, kumarc, ajvarja...), vendar bi se rada znebila oz. očistila etikete. poskusila sem že namakat v vodi+detergent, potem sem fejst drgnila ampak najbolj zadovoljna pa nisem, ker se mi je lepilo od etikete fejst mazalo na krpo.

Zato me zanima kakšne imate vi izkušnje in prosim za kakšen nasvet, ki ga bom z veseljem preizkusila.

Kako se naj znebim kislega vonja v kozarcu, v katerem je bila vložena zelenjava?

En sončen pozdrav iz Koroške, končno sonce!!!!!!

enaMarjetka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

13. avg 2006 16:33

Pri nas, ko pojemo vsebino kozarca, operem kozarec v pomivalnem stroju in nato še enkrat preden vlagam. Nekatere etikete se po pranju v pomivalnem stroju lepo odstranijo, nekaterim pa potem pomagam z mrežico, ko me prime lenoba, pa jih pustim kar gor. marelica

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

13. avg 2006 16:47

Jaz pa sproti (ko se vsebina kozarca izprazne) kozarec za nekaj časa namočim v vodo in etiketo odstranim. Včasih, ko moja mami tega ni počela, sem večjo količino kozarcev za nekaj časa namočila v banji, odstranila etikete in pomila (dokler še ni bilo stroja in jih je bilo potrebno pomivati na roke Zdaj hvalabogu tega ni potrebno več, saj je pomivalec pri hiši.) Lep dan in veliko se smejte

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. avg 2006 16:52

Delam kot rožanec, res pa je, da so lepila zelo različna. Kovinska mrežica zelo pomaga. rimljanka

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

13. avg 2006 18:09

Etekete namočimo z vročo vodo in lepo odstopijo, v pomivalcu pa je veliko lažje. zinka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. avg 2006 18:31

Kislega vonja se jaz znebim (po nasvetu tašče) tako, da kozarce za nekaj časa dam v pečico (po peki, ko se pečica ohlaja, ali pa na ok. 100 stopinj). Atina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. avg 2006 19:40

Kot Rožanec. lp Vesna

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

13. avg 2006 19:54

terezija je napisal/a:
Etekete namočimo z vročo vodo in lepo odstopijo, v pomivalcu pa je veliko lažje. zinka
Samo a ni tako, da kozarcev z etiketam ne smemo dajati v pomivalca? Lep dan in veliko se smejte

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

13. avg 2006 20:02

Delam kot marelica, pazim, da kozarce vzamem iz pomivalnega stroja takoj po pranju, da se etiketa nazaj ne prisuši. Paziti je potrebno, da ne daš preveč kozarcev z etiketami naenkrat v stroj, saj se mi je že pripetilo, da so etikete zamašile filter in potem je bila voda po celi kuhinji. To sva brisala z možem, zraven sva se tako smejala, da sva bla čist preč.

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

13. avg 2006 20:21

Tudi jaz kozarce takoj po izpraznitvi namočim v vročo vodo in jih pustim, dokler nalepke ne odstopijo oz. se jih z lahkoto potegne dol, nato pa v pomivalni stroj, da se znebijo še vonja. Tiste najbolj trdovratne pa očistim z vato ali gazo, rahlo namočeno v bencinu (zato imam vedno eno malo flaško bencina v omarici na balkonu) in seveda potem v pomivalca. Pa še ena varianta: iz stekla se lepo očisti ostanke nalepke z grobim delom gobice za pomivanje, namočeno z Arf-om, Smac-om ali podobnim čistilom za nerjavečo pločevino. Ni mi bolj ogabnega kot kozarec kompota ali marmelade, na katerem je še nalepka: kisle kumarice - npr. Dušanka

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

13. avg 2006 20:31

Če jih imam več jih zložim v velik lonec, zalijem z vodo in zavrem. Same odstopijo. Če pa je le par kozarčkov pa v pomivalca. magnolija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti