Bolognese omaka

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 13. avg 2006 15:09 | ogledi: 6.521 | odgovori: 8

Živjo,

rada bi naredila bolognese omako za špagete, kot jo dela Jamie Oliver. Lepo prosim, če ima kdo njegovo knjigo s tem receptom, če mi ga lahko napiše. Spomnim se oddaje, da je ta omaka zgledala res njami, in da je dodal posušene paradižnike in da je omako zelo dolgo kuhal, če s ene motim, jo je za nekaj časa postavil celo v pečico.......Pa tudi druge vaše izkušnje s to omako so dobrodošle :)

Hvala in LP

Zala

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

13. avg 2006 21:35

V bazi so recepti za bolognese omako. Imam dobre izkušnje z njimi. Kaj drugega ti ne morem povedat, ker skoraj vse recepte črpam iz baze. LP! fakin712

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

13. avg 2006 22:37

Zala, knjige sicer nimam, imam pa nekaj fotokopij z njegovimi recepti in med njimi je tudi bolognese omakca Jools (po njegovi dragi poimenovana). Ampak recept je precej običajen, ne vsebuje suhih paradižnikov ali pečenja... Pravzaprav se mi ne zdi nič posebnega. Sem pa čisto slučajno preverila še chili con carne, ki pa bi lahko ustrezal temu, ki ga želiš. Če hočeš, ti ga prepišem oz. prevedem, ker so recepti v angleščini. Morda pa ima kdo slovensko različico knjige? Nočko, Živa

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

14. avg 2006 11:43

Imam odlično kuharsko knjigo Mizica pogrni se: Testenine (Prešernova družba) in je notri recept za bolonjsko omako. Recepti notri so fenomenalni, če želiš ti ga prepišem. Suzi

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

14. avg 2006 12:50

Zala! Porabila sem več kot eno uro, da sem našla recept, ki ga iščeš. Sicer je v angleščini upam, da se boš prebila skozi. Našla sem ga pa še v norveščini, nizozemščini in podobnih jezikih. Je pa angleščina le bolj sprejemljiva. Uživaj in dober tek. Kinda Spaghetti Bolognaise Jamie Oliver: Happy Days with the Naked Chef "As far as I know, no decent Italian cook has any real recollection of what we know as Spaghetti Bolognaise. However, every region in Italy makes its own Ragu Sauce which very often features leftover stewed meats and game. For a great bolognaise it is worth whizzing up some chopped chuck steak to make your own minced meat. Here"s my version." Serves 4. 10 slices Pancetta or smoked streaky bacon rashers, sliced 1 handful of rosemary, leaves picked and roughly chopped olive oil 1 large onion, finely chopped 3 cloves of garlic, finely chopped 455gr/1 lb chuck steak, minced, or best minced beef 1 wineglass of red wine 1 level teaspoon dried oregano 1x 400gr/14oz tin of tomatoes 1 x 200gr/7oz tube tomato puree, or 1 small jar of sun-dried tomatoes, finely chopped sea salt and freshly ground black pepper 455gr/1 lb dried spaghetti 1 handful of fresh basil 2 handfuls of grated Parmesan or strong Cheddar cheese Pre-heat oven to 180C/350F/gas4. In a large hot pan that can go in the oven, fry the pancetta and rosemary in a little olive oil until lightly golden. Then add the onion and garlic and fry for a further 3 minutes until softened before adding the minced beef. Stir and continue frying for 2 or 3 minutes before adding the wine. Reduce slightly, then add the oregano, all the tomatoes and the tomato puree. Season well to taste, bring to the boil, cover with greaseproof paper or a lid and place in the pre-heated oven for an hour and a half. Towards the end of the cooking time put your spaghetti into a large pot of fast boiling salted water until al dente (check the packet for cooking time. When it"s ready, drain it in a colander. Just before serving, add some ripped-up basil to the sauce. Serve with your spaghetti and some grated Parmesan or strong Cheddar. A green salad is also nice with this. jass

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

15. avg 2006 23:57

Hvala vam! Bom naredila v četrtek ali petek in poročam :) LP Zala

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

16. avg 2006 9:08

SUZANAZ, jaz pa se priporočam za recept iz zgoraj omenjene knjige. jankica

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

16. avg 2006 10:16

Hej! Vsekakor ti priporočam recept, ki ga je napisala jass. Že velikokrat sem skuhala bolognese po tem receptu in je res odlična. LP. Sporočilo je spremenil(a) julijasi dne 16. avg 2006 10:16:58

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

18. avg 2006 15:32

Ti pošljem na ZS, ko pridem domov. Suzi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti