Sojino meso

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

tema odprta - 11. avg 2006 13:29 | ogledi: 7.174 | odgovori: 6

Kupila sem sojino meso in naredila polpete... bili so njami...

Ampak sem tega sojinega mesa kupila preveč in sedaj nimam ideje kaj bi z njim... ne bi pa spet delala polpete. Ali imate kakšen recept???

MissLady

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. avg 2006 13:42

Filaš paprike skupaj z rižem ali krompirjem. Narediš sojine čufte.... Tok na hitro...

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

11. avg 2006 13:47

Zmiksaj in naredi nadev za polnjene bučke, kumare, paradižnik... Lahko pa narežeš na kockice, mariniraš in narediš ražnjiče... Nena Nena-morje

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

11. avg 2006 13:54

lidka, a mi lahko napišeš recept za sojine čufte in filo za paprike... nisem ravno izkušena kuharica MissLady

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

11. avg 2006 14:17

Če sojino meso zmelješ, ga lahko uporabiš vsepovsod namesto mletega mesa. Za musake, polivke za testenine, segedin golaž... Dobra je npr. zelenjavna omakica, za katero prepražiš čebulo, česen, dodaš grah in malo na drobno narezanega korenčka (po želji še kakšen kos svežega paradižnika ali mezge), začiniš (sol, poper, sladka paprika v prahu), zaliješ z juho in dušiš do mehkega. Na koncu vmešaš sojino meso, pokuhaš in dodaš še peteršilj in kislo smetano po želji. Klea

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

12. avg 2006 23:23

Med recepti v bazi sem našla več zelo finih receptov, za katere potrebuješ sojine kosmiče. Po moje jih lahko uporabiš tudi za sojino meso: paradižniki in paprike polnjene s sojinimi kosmiči, sojina rižota, sojinata Stroganov.... Jaz sem jih preizkusila še bolj malo, vendar še čakajo na vrsto. Pesnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti