Mlado zelje

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

11. avg 2006 16:03

Lahko ga narediš kot spomladanske zvitke, podobne tistim v kitajski restavraciji. Jaz jih delam tako, da malo mletega mesa (lahko vzameš tudi puranje) prepražiš na drobno sesekljani čebuli. Dodaš zelje narezano na take rezance, malo še popražiš, nato pa zaliješ z malo vode in dušiš tako dolgo, da voda izpari. Liste vlečenega (lahko tudi listnatega) testa razrežeš na cca 20x30 cm in jih nadevaš z hladnim zeljem. Če daš vroče se ti bo testo strgalo. Zaviješ jih tako da najprej po dolžini prepogneš malo testa z obeh strani na nadev, potem pa jih kar zarolaš. Vse lepo ocvreš v olju ali pa jih pečeš v pečici. Njamsi, meni osebno so taki boljši kot v kitajski. jass

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

3. okt 2006 13:01

Rimljanka ali nam lahko zaupaš recept za svoj lonec! Prosim, prosim. LP Miha-ela miha-ela

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

3. okt 2006 13:14

Tinca, jass je vse lepo razložila, le da jaz dodam še več različne zelenjave, kar pač imaš pri roki. Jed je lahko samostojna, lahko pa ponudiš zraven skledo solate (tudi zeljnate)! Galja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. okt 2006 19:33

Lahko, Miha-ela, recept izvira iz ene gostilne v Novem Vinodolskem, izpred kake 20 let, se mi zdi, najmanj. Smo prišli z Velebita, jedli, bilo je krasno, nekja novega, pa smo vprašali za recept. In so povedali. Zdaj seveda prakticiramo. Vsaj 3 vrste mesa( svinjsko, goveje, piščančje, zaželeno, pa ne obvezno, malo jagnjetine), krompir, zelena paprika (lahko tudi raznih barv), zeljni listi, z rebri vred, osrednja glavica pa kar v nekaj delih, paradižnik, česen, lahko ohrovt Sol, cel poper, voda za zalivanje. Količine bolj po občutku, recimo na pol kg mesa (vseh vrst skupaj) pol kg krompirja, pa ene toliko, raje več ostale zelenjave, 5-6 zrn česna, paradižnika ene 2, srednje velika, ne več. Meso narežemo na primerne kose, da bo za vsakega jedca vsaj en kos vsake vrste, krompir na velike kose, paradižnik, papriko in česen na rezine, zelje in ohrovt na primerne kose. Na dno lonca (idealen bi bil glinast, ali vsaj tak z debelim dnom) najprej naložimo zeljne liste, pa krompir, meso, vmes posujemo papriko, paradižnik, česen, solimo in posujemo s poprovimi zrni vsako plast. Plasti ponovimo, na vrhu damo liste zelja in ohrovta. Zalijemo z vodo do približno polovice (ob kuhanju se vse sesede), lonec tesno pokrijemo (originalno zatesnijo s testom). Počasi, pa dolgo kuhamo, da komaj vre (kot bi kuhali govejo juho). Ko je zelje mehko (ker je na vrhu, ga lahko poskusimo), je vse skupaj kuhano. Najbrž traja kuhanje omenjene količine vsaj kake 2 uri. Dober tek! Zraven seveda lahko postrežemo malo svežega, najbolje doma pečenega, kruha. Količine niso tako bistvene, enako dobro bo s precej manj mesa, je pa nujno, da so različne vrste. Meni je okus nekaj posebnega, pa prav nič težek ni tak obrok. Pa diiiiiiiišiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! - ostalih sestavin žal ni na slikcah! Pa poročajte, kako vam je všeč! rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 03. okt 2006 19:38:19

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

4. okt 2006 7:37

Zdravo Rimljanka! Hvala za tale recept. Sliši se zelo dobro in verjamem, da diši. Zanima me v kateri posodi ti kuhaš? Misliš, da bi v navadnem loncu to šlo? Hvala in lep pozdrav Miha-ela miha-ela

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. okt 2006 9:03

Bi šlo, pri nas se sicer kuha v glinastem, takem za na plin, elektriko,.....enem italijanskem, so jih včasih prodajali pri nas. V navadnem tudi gre, samo res kuhaj počasi, ne sme vreti kot noro, jasno. rimljanka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

4. okt 2006 10:34

Tale recept se mi zdi pa primeren za kuho v rimskem loncu. Bo kmalu na sporedu. LP

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

4. okt 2006 11:57

kaj pa kakšen drug lonec, navaden, ali kromast? LP smrkolina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. okt 2006 15:03

smrkolina, ti samo skuhaj, pa drži se zgornjih navodil!!!!!! rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti