Predbožični prigrizek

neznan uporabnik

tema odprta - 2. dec 2001 20:04 | ogledi: 6.002 | odgovori: 6

Pred božičem bom povabila prijatelje na prigrizek. Še zdaj ne vem, kaj bi ponudila. Narezki (pa če so še tako domiselni) in kanapeji so že nezanimivi. Imate kakšno idejo za hladno-topli prigrizek?

Lp!

Beti

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

2. dec 2001 22:14

Pozdravljena! Že dalj časa resno razmišljam, da bi bilo potrebno poizkusiti Bežigrajski fondue (recept je objavljen na straneh KulSlo). Prav zares me mika, saj mora biti odličen in nadvse okusen. Po drugi strani lahko prijateljem ponudite tudi "klasičen" ali čokoladni fondue, saj po mojem mnenju ni veliko dela s pripravo le teh, če le imate potrebno opremo. Po drugi strani pa so tudi nevsakdanji (vsaj pri nas) in v končni fazi si vsak oblikuje jed po svojem okusu. Če se mi porodi še kakšna ideja, vam jo sporočim! Uživajte! Ana Ana Ledinek

neznan uporabnik

3. dec 2001 7:15

Ja, ogromno idej ste mi dali na forumu pod temo hladno topli bife. Sem pa v petek v eni večji trgovini poskusila (tam so to degustirali) neko polento z olivami kot del hladno toplega bifeja. Po mojem mnenju je bila polenta skuhana in vanjo vmešani koščki zelenih oliv. Nato je ta masa verjetno vlita v kakšen nižji pekač in ko se ohladi se razreže na kocke cca 2 x 2 cm. Na vrh kocke zaviješ rezinico pršuta in zapičiš z zobotrebcem. Povedali so mi, da je dobro tako hladno kot toplo. Jaz sem poskusila hladno in je bilo ok. Če pa uporabim domišljijo, lahko v polento vmešaš karkoli (sladko koruzo, grah, koščke korenčka, morda koščke pršuta ali salame... prav tako lahko polento verjetno izrežeš v poljubnih oblikah (lunice...) in prav tako lahko na vrh z zobotrebcem zapičiš karkoli od zelenjave ali mesa ali sira. Poeg tega morda ni neumno, da koščke s sirom na hitro zapečeš v pečici. larisa

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

3. dec 2001 10:18

POZDRAVLJENI,res je , da so narezki že nezanimivi , res je da se nam mize več ne šibijo od preobilice hrane in res je tudi da kuhamo z namenom ,da bo hrane za dosti za lačne želodčke in da bo tudi lepo servirana,kajti včasih so naše oči bolj lačne kot mi sami.Res pa je tudi, da bi radi pripravili vedno kaj novega ,nekaj drugačnega za ljudi ki nam nekaj pomanijo in jih imamo radi. BETI,kaj čebi naredili zimske ražnjiče: vzamete palčke za ražnjiče in nabadate: olivo, pa spet pršut (ali kakšno drugo mesnino),pa sir ,pa dinjo,pa olivo , pa spet olivo itd. Na drugo palčko pa spet jagodo grozdja ,sir ,jedro, oreha,pa grozdje,... domišliji dajte prosto pot .(če imate seveda" material").Vnaprej si lahko naredite lazanjo ,mislim da boste zelo razveselili kakšnega svojega gosta,lahko so to tortilje ,ki si jih potem gostje sami polnijo ,ali pa jih sami že napolnite z francosko solato, lahko so, to solate kot na primer makaronova, riževa ,lahko so šunkine roladice polnjene z francosko solato,francoska štruca polnjena z skuto med katero vmešamo na kocke narezano rdečo rumeno in zeleno papriko,štruca nadeta z mesno štruco,lahko naredite tudi ocvrto zelenjavo,specite tudi domači kruh ,naredite ribjega tatarca.....sicer pa kot sem ugotovila iz vaših pisem se ni za bati ,da bi gostje šli od vas lačni.Mogoča vam bo kakšna moja ideja prav prišla Pa lepo se imejte. MARTIKA Marta Vidovič

neznan uporabnik

3. dec 2001 13:25

Morda bi udarili čisto mimo: torej naredite žgance (jaz jih delam iz pšenišnega zdroba in so super) in jih ponudite v majhnih skodelicah s kislim mlekom (nekateri jih jedo z belo kavo). S kislim mlekom (lahko zmiksate jogurt) je zelo dobro, vendar iz izkušenj vem, da tega marsikdo ne je, ker je enostavno jed premalo znana, saj dandanes vsi hitijo in poznajo le fast food, Bo frost itd. larisa

neznan uporabnik

3. dec 2001 13:48

Še to: lani sem pri prijateljici zraven narezka jedla neko čudovito okusno in zanimivo "prilogo". Prijateljica je v Italiji kupila nekakšne ploskve kruha (samo sredica, nič skorje). Le tega sploh ne zasledim va naših trgovinah - menda se jih najde v hladilnih vitrinah. No, na to ploskev kruha je nanesla namaz iz sirčkov in tune in ne vem še česa in vse lepo zavila v rolo in dala v srebrno folijo v hladilnik. Pustiš čez noč in drugi dan to "rolado" zrežeš na manjše rezinice (premer izgleda cca 3cm) in je zelo okusno in se poda k prigrizkom. Je tudi dokaj kompaktno in se ne razsuje, ko režeš. Morda lahko poskusite, za točen recept pa bom še enkrat povprašala. Sicer pa ima menda tudi tu domišljija prosto pot. larisa

neznan uporabnik

3. dec 2001 13:49

Ah, še to sem pozabila napisat: pri nas dostikrat namesto francoske solate naredimo riževo solato(kuhan riž, paprike, tuna, paradižniki.......), ki jo večinoma vsi hvalijo, le meni je ljubša francoska. larisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti