Mandlji: olupljeni, nalistani, ...

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

tema odprta - 10. avg 2006 8:33 | ogledi: 2.373 | odgovori: 2

Mene zanima, kako vam uspe nalistati mandlje? Ali delate to na roke ali z multipraktikom ali kupite take? Nisem prepričana, da bi to šlo z mojim multipraktikom, bi bilo predebelo. Sem se pa zadnjič tega lotila z nožem, pa je bilo vse skupaj bolj klavrno, se ne da na tanko. Pa še prsti so bili v nevarnosti.

Za lupljenje jih pa popražite ali poparite?

Lep dan vsem

hope

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

10. avg 2006 9:48

Hope, nalistane mandlje kupim, mislim, da doma to ni izvedljivo. Saj ni treba, da so ravno Schwartau, imajo tudi cenejše na trgu ali (vsaj pred božičem) pri Hoferju. Mandeljne olupimo poparjene: v lončku zavrem vodo, vanjo stresem mandlje, pustim nekaj minut, odcedim, prelijem z mrzlo vodo in jih takoj začnem "slačiti". Če jih nameravaš narezati na "palčke" (npr. za ježa), moraš to narediti še iz mokrih mandljev. Če jih nameravaš uporabiti zmlete ali jih shraniti, pa jih moraš prej posušiti, na zraku ali v pečici, da malce porumenijo (kar jim da še boljši okus). Lešnike pa za lupljenje prej prepražimo. Jaz jih dam navadno v pečico, ko kožica popoka in zarumenijo, jih stresem na cunjo in pomanem, če sem zelo natančna, pa zmanem s prsti vsakega posebej. Ni pa potrebno, da gre čisto vsa kožica stran, le za okraševanje izberem čisto "slečene". teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 10. avg 2006 09:49:10

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

10. avg 2006 10:05

Teta torta, hvala! hope

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti