Me zanima karkoli v zvezi z indukcijskimi štedilniki

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

tema odprta - 10. avg 2006 8:15 | ogledi: 17.294 | odgovori: 88

Pač karkoli na to temo.

Danes ga pač gremo nekam montirat in priklapljat, pa ga bom vrjetno tudi malo preizkusila. Tisti, ki imate ali pa tisti, ki ga poznate od kje drugje, kakšen nasvet, napotilo, trik....karkoli.

Pozdravček Marika

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

10. avg 2006 8:32

Pri nas imamo novo Gorenjevo steklokeramično ploščo, ki ima dve indukcijski kuhališči in dve hitrožarilni kuhališči. Z indukcijskimi kuhališči sem zelo, zelo zadovoljna. Hitrost segrevanja je neverjetno hitra, npr. 3 litre hladne vode zavre v 2 minutah, palačinke so pečene hitro in lepo... Za tako kombinacijo 2+2 sem se odločila zaradi posode. Posoda za kuhanje na indukcijski plošči, mora imeti v dnu posebno plast "kovine?", ki prevaja elektromagnetno sevanje, to posodo sem morala vse novo kupiti, staro prejšnjo pa uporabljam na hitrožarilnem kuhališču. Če bi se sedaj še enkrat odločala, bi kupila steklokeramično ploščo z vsemi štirimi indukcijskimi kuhališči, staro posodo pa mirne vesti podarila mami in tašči. tanja tominec

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

10. avg 2006 9:02

Tanja hvala. Za posodo sem vedela in se že dela na tem. Ker si ravno omenila palačinke, pa je bilo kar nekaj debate okoli tega, da so ponve za palačinke, ki jih indukcija sprejme zelo drage. Lahko daš še kakšen nasvet okoli tega, da ga posredujem naprej gospodinji, ki je nabavila indukcijo. Pozdravček Marika

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

10. avg 2006 9:14

Tanja koliko si pa dala za tole kombinirano ploščo? Jaz namreč kupujem kuhinjo in pa kuhinjske aparate. Katero posodo si pa potem vzela? Hvala za odgovore. Barbolinka

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

10. avg 2006 10:39

HOJLA! Tudi jaz kupujem novo kuhinjo, kupujem pa tudi nov vg. štedilnik in pečico. pa me zelo zanima kakšno je dno posode za kuho na induk. plošči. Dober mesec nazaj sem kupila v ikei kar nekaj posode. Pame zanima če jo bom lahko uporabljala.Embalažo sem zavrgla.Pa mi lahko tudi svetujete kakšno pomivalno kurito naj si nabavim,Ker stem mojim nisem zadovolnja, pred letom dni sem kupila novega ;Takega iz nerjavečega jekla. Želim Vam lep dan in hvala za odgovore. mijamarija

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

10. avg 2006 10:49

Za indukcijsko ploščo posodo preiskusiš tako, da na dno daš magnet. Če se ta prime, se s posodo da kuhati na indukcijski plošči. Jaz imam AMC staro cca 10 let in na tem štedilniku ne dela. Lep pozdrav, Klavdija

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

10. avg 2006 11:01

Doma imam indukcijsko kuhalno ploščo in bi jo toplo priporočila čisto vsem. Imela sem srečo, da sem prej imela celo poceni posodo (cel komplet za cca 10 tisoč), tako da sem lani v Sparu kupila tisti komplet WMF-jeve posode, ki se je dobil ceneje z nalepkami in dela na indukcijskih štedilnikih. Če pa imamo kakšno dobro posodo, ki na indukciji ne dela, pa velja razmisliti... Kar se hitrosti tiče se res ne da primerjati! Mama ima navadno steklokeramično ploščo in na njej zelo težko speče palačinke ali jajca na oko (jajce sploh ne začvrči). Ima že starejšo Gorenjevo ploščo in morda je razlog v tem. Enkrat smo delali preizkus in smo zavreli isto količino vode v isti posodi na obeh ploščah. Na indukcijski je trajalo okrog 45 s, na navadni pa več kot 3 minute! Pri večji količini so razlike še večje! KAr se ponve za palačinke tiče, pa ne vem. Pri nas jih pečemo v navadni teflonki, ki je primerna za indukcijo (tudi ta je drugačna!, navadne teflonke "ne primejo"), stane pa toliko kot druge teflonke (znamke Tefal). Res je tudi, da je naša indukcijska plošča znamke AEG in da sem slišila, da tudi Gorenjeve indukcijske plošče niso najboljše. Ampak tega nisem sama prteizkusila, torej ni informacija iz prve roke... Ana Češnovar

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

10. avg 2006 11:12

Ponev za palačinke premera 26 cm, od Lagostine, s teflonovo prevleko, sem kupila v Kristalu v Renčah cena je bila 12000 SIT. Ponev je težka. Kupila sem tudi Tefalovo ponev (Privilege), s teflonovo prevleko, premer 28 cm, v Merkurju 9000 SIT ima višji rob in jo uporabljam za zrezke, pohanje, čevapčiče... Za cvretje jajc pa sem kupila inox ponev, od Lagostine, v Merkatorju za 5000 SIT. Lonce imam pa od lanskih Šparovih smrekic WMF. Imam Gorenjevo kombinirano indukcijsko ploščo EIK 695 C, sedaj je cena 166900 SIT, jaz sem jo kupila pa ko je bila v akciji za 136000 SIT. http://www.gorenje.si/13626 Posoda, ki je primerna za indukcijsko ploščo ima na dnu, ali na embalaži kvadratek v katerem je znakec kot vzmet, lahko pa jo tudi sami preverimo z navadnim magnetom, če se dna posode magnet drži je posoda primerna. tanja tominec

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

10. avg 2006 11:17

Pa še to: Na indukcijskih ploščah prime tudi emajlirana posoda Emo Celje. Upam, da sem prav napisala. Prav tiste svoje stare, cenene lonce sem z mamo zamenjala za to posodo, ki jo je ona "pojerbala" še od svojih staršev. Tudi litoželezna posoda te znamke prime na teh kuhališčih (imam tak lonec za juho, ki je bil res poceni). http://213.161.30.18/emodemo/si/Izdelki/izdelki.as Ana Češnovar Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 10. avg 2006 11:18:34

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. avg 2006 11:41

Jaz pa vse bolj razmišljam o indukcijski kuhalni plošči. Tiste steklokeramične me niso prepričale, tako da sva bila trdno odločena, da ostaneva na plinu. Mi je pa tole kar mikavno, tako da...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti