Me zanima karkoli v zvezi z indukcijskimi štedilniki

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. jun 2013 14:43

Glede energij, frekvenc, magnetnih polj, desno- in levo- sukanja, ne bi poskušala biti pametna, ker tematike ne obvladam. V svoji kuhinji pa sem imela že plin, elektriko in sedaj indukcijo - ne mi sedaj reči, da ne bi ločila razlike v okusu hrane ki jo kuham!  Toliko mi pa še delajo brbončice, da bi mi "kapnilo", da zadnja leta (zaradi indukcije) slabo kuham.

Lisa

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. jun 2013 14:51

ahahah saj to ne moreš biti pameten če nimaš dovolj domišljije :P

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

27. jun 2013 15:32

Mi lahko, prosim, nekdo po kmečko razloži tole levo in desno sučno energijo, vnešeno v naše telo

lp

 

mzm

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. jun 2013 16:02

Mzm, tega se ne da razložiti niti po kmečko niti kako drugače! Energija ne more biti niti levo niti desno sučna, takšne so le nekatere organske molekule, pa o tem tukaj ne gre beseda. Un link, ki ga je dala banana je eno samo zavajanje ( po moje )- Kolikor se pojavijo kakšni bioenergetiki, tam so omenjeni biodinamiki pridemo do tistega ko piše limnol: nihče ne ve o čem sploh piše, vendar oni pišejo kot, da bi vedli in jim mnogi verjamejo.

Lisa, kar zaupaj ti svojim brbončicam, vodi ( ko je vroča ) je čist vseen a je zavrela na metanu iz prdca dinozavra ali na sofisticiranem štedilniku na indukcijo ali v mikrovalovni pečici na mikrovalove. Trdim, da ga ni poskusa ki bo pokazal razliko v teh treh ( vrelih ) vodah.

Sarabande: morda zares kupi prej en kuhalnik ( se mi zdi cca 40-50 EUR ) in poskusi, da dobiš mal občutka.

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. jun 2013 16:05

ežoj je napisal/a:

 

Lisa, kar zaupaj ti svojim brbončicam, vodi ( ko je vroča ) je čist vseen a je zavrela na metanu iz prdca dinozavra ali na sofisticiranem štedilniku na indukcijo ali v mikrovalovni pečici na mikrovalove. Trdim, da ga ni poskusa ki bo pokazal razliko v teh treh ( vrelih ) vodah.

 


ežoj

 

 Se strinjam.

Vanja

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

27. jun 2013 16:08

Hvala vsem za odgovore.

Če sumiram:

Dejstva, ki govorijo v prid indukciji:

- manjša poraba elektrike (nihče - niti trgovci - mi ne zna povedati to kvantificirano, torej manjkajo številke)

- vsebina se hitreje segreje do vrelišča

- lažje čiščenje

- hitrejša odzivnost na nastavljeno višjo ali nižjo temperaturo

Dejstva, ki ne govorijo v prid indukciji:

- cene indukcijskih plošč so praviloma višje (sodim po tem, kar sem do sedaj videl v trgovinah)

- moram zamenjati cel kup posode

- previden moram biti z litoželezno posodo

Glede na povedano, še ne vem, kaj je boljše. Hmmmm...

Mislim, da bom upošteval Ežojev nasvet in si kupil en majhen indukcijski kuhalnik, da ga bom stestiral in

dobil nekaj izkušenj.

Miroslav Vulović

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 27. 2013 16:14

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. jun 2013 16:25

Mali indukcijski niso nisi podobni velikim

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. jun 2013 18:01

Milan,

delim tuje izkušnje (nimam indukcijskega štedilnika - mi ne pade na pamet, da bi metala plinskega ven, dokler sem z njim zadovoljna; ko bo šel v franže, bom pa razmišljala, kaj naprej).

Torej, po tem kar slišim na kavi od sodelavk mam in kuharic, ki prehranjujejo bolj ali manj velike družine, so z indukcijskimi štedilniki vse po vrsti zadovoljne. Ni pa prav zadovoljen noben lastnik malega indukcijskega štedilnika, najbrž so malo bolj tako na približno narejeni. Svetovala bi torej, da se daš povabiti v eksperimentalno kuhinjo in komu na njegovem lastnem indukcijskem skuhaš večerjo v 5 hodih. Tako boš najbolje videl, kako in kaj, pa še fajn se boste imeli. 

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

27. jun 2013 18:09

ežoj je napisal/a:

Mzm, tega se ne da razložiti niti po kmečko niti kako drugače! Energija ne more biti niti levo niti desno sučna, takšne so le nekatere organske molekule, pa o tem tukaj ne gre beseda.
ežoj

Hvala, sem se že ustrašila, da se je z desetletji spremenila tudi fizika in nje zakoni

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti