Me zanima karkoli v zvezi z indukcijskimi štedilniki

TAJA1  

član od: 3.1.2009

sporočila: 5

10. dec 2009 19:20

Vgradili smo indukcijsko od gorenja ITP640AC. Ko smo jo začeli uporabljati smo ugotovili, da spodaj ko je ventilacija zelo smrdi. Spodaj je prazen predal in je dovolj zraka za kroženje. Ali menite,da je z njo kaj narobe? Ali je morda to zato, ker je nova? Prosim, da kdor se na to spozna naj odgovori! TAJA! TAJA1

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

10. dec 2009 19:56

Moj štedilnik (sicer ni Gorenjev) ima v navodilih napisano, da zaradi premazov pri prvih uporabah lahko smrdi in je treba vključiti napo in zračiti. Če si plošče že večkrat uporabila in še vedno smrdi, bi bilo pa morda treba poklicati servis. Lisa

TAJA1  

član od: 3.1.2009

sporočila: 5

10. dec 2009 20:31

Zanimivo, ker imam doma Bosch 2indukcijska in 2 navadno kuhališče tega vonja ni bilo. Upam, da bo minilo. Taja TAJA1

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

11. dec 2009 8:19

Pred kratkim smo vgradili dve indukcijski plošči, pa ni bilo nikakršnega vonja. Res pa je, da sta Candy firma. Če imaš slab občutek, je najbolje vprašati na servis. kara

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

11. dec 2009 9:43

Tudi mi imamo tocno to gorenjevo plosco pa ni bilo nobenega vonja. Saj te nic ne stane,ce poklices na servis in vprasas. LeINA

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

29. nov 2011 20:57

Pregledala sem stare teme, vendar v nobeni nisem dobila odgovora na svoje vprašanje, zato nadaljujem kar tu.

Ali se je komu od lastnikov indukcijske plošče že pokvaril t.i. napajalni modul oz. generator? Na moji Gorenje plošči je prvič crknil ca 2 leti po nakupu, zamenjan pod garancijo, drugič pa 5 let in 14 dni po nakupu, ko je garancija potekla. Popravilo bi bilo 250 € in ker po izjavi serviserja garancije za zamenjan del ni, sem se odločila za nakup nove indukcijske plošče.

Glede na to, da so imele moja mama in dve prijateljici z Gorenjevimi indukcijskimi ploščami enake težave (na srečo nobeni še ni potekla garancija), tudi ZPS je obravnavala podobno reklamacijo (Gorenjeve) plošče, sem se odločila, da se te znamke tokrat ognem. Žal pa nikjer ne dobim podatka, pri katerih znamkah je ta napaka najmanj pogosta. Na katerikoli servis (tudi Gorenjev) povprašam, teh težav nimajo. Hecno, a ne...sploh za Gorenjev servis.  Zato me zanimajo vaše izkušnje.

Hvala.

LP, V.

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

27. jun 2013 8:43

Pozdravljeni,

prišel je čas za zamenjavo štedilnika in pečice, ki sta skoraj 14 let delela brezhibno. Seveda se je takoj porodilo vprašanje: plošča - navadna (steklo-keramična ali, kakor temu danes v trgovinah radi rečejo, "high power") ali indukcijska?

Prosim tiste, ki uporabljate indukcijske štedilnike, da naštejete nekaj razlogov, zakaj kupiti indukcijsko ploščo.

Kolikor sem uspel razbrati iz dosedaj tukaj povedanega, je osnovna prednost hitrost pri segrevanju vsebine do vrelišča. Ko pa zadeva enkrat vre, je vsebini vseeno ali jo greje indukcija, steklo-keramika ali odprt ogenj. In ker je meni v bistvu vseeno, ali mi bo liter vode zavrel v minuti ali v treh, bi rad vedel, če je še kakšna prednost.

Hvala za odgovore in lep pozdrav,

Miroslav Vulović

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jun 2013 8:53

Če imaš posodo, primerno zanjo, "go for it". Jaz vodo za makarone & co še vedno segrevam v običajnem "koherju" (glede na prebrano, se še vedno porabi manj elektrike) in nato pristavim na ploščo. Edina resnično konkretna prednost zame (predvsem pa mojo mamo v njeni kuhinji, je kupila isto kot jo imam sama) je to, da ko gre kaj čez, zadevo spucaš 123. O tem, kolikšna je poraba elektrike pri eni ali drugi, se ob nakupu nisem ravno pozanimala.

Loni Makaroni

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

27. jun 2013 9:00

Čiščenje; pri indukciji se kuhališče ne razbeli in če ti kaj prekipi, se ne zacmari, zato lahko ploščo takoj in z lahkoto počistiš. V bistvu strgala sploh ne potrebuješ.

LP, V.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. jun 2013 9:15

Pri uporabi indukcije je najboljša stvar, da se sama plošča nič ne greje, segreva se dno posode, in je čiščenje temu primerno. Kakšnih drugih prednosti pa ne vidim. Po moje je tako: za praženje ( posebej ribe ) ni ga čez plin, za fino dušenje, ni ga čez steklokeramiko, indukcija je nekje vmes.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti