Me zanima karkoli v zvezi z indukcijskimi štedilniki

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

27. jan 2008 22:19

Hi,

  prebrala sem vse forume, kjer se piše o indukcijskih štedilnikih, pa nisem našla odgovora na svoje vprašanje (mogoče sem ga spregledala), ker imate vsi vgradne plošče, jaz pa rabim prostostoječi štedilnik.

Ker se odločam za menjavo štedilnika, bi rada kupila indukcijski SAMOSTOJEČI štedilnik. Pa očitno obstajajo samo vgradne plošče in pečice, razen Elektroluxov EKD 60750X, ki ga lahko kupiš preko spletne trgovine 5pik.si in mimovrste. Ker se malo bojim kupovanja tako dragih stvari preko interneta, bi raje šla v trgovino. Pri nas v Merkurju so mi rekli, da Gorenje sploh ne proizvaja prostostoječi indukcijski, čeprav sem na nekem forumu zasledila, da ni tako, ga pa na Gorenjevi spletni strani res ni.

Skratka, ali veste kje, razen preko spleta, se da kupiti takšen štedilnik.

Lp, Keka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. jan 2008 7:19

V 5pik.si lahko greš tudi v trgovino in si štedilnik ogledaš na licu mesta. So pa pod Emporiumom v BTCju. Mislim, da ga lahko tam tudi kupiš, tako da ni treba samo preko spleta. Sama sem šla v trgovino, pogledala zaželen artikel, ga naročila preko spleta in ga tudi osebno prevzela v trgovini. Loni Makaroni

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. jan 2008 7:58

Pred enim letom, ko sem opremljala novo kuhinjo, je bil edini proizvajalec s samostoječim indukcijskim štedilnikom francoski Scholtes http://www.scholtes.fr/scholtes/2/productlinepage.do

Blazno lep dizajn, res. Ampak najbližje jih prodajajo v Trstu oz. v eni slovenski trgovini na Opčinah.

 

Lp

tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 28. jan 2008 08:01:10

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

28. jan 2008 9:16

S prijateljico sem se pogovarjala o indukciji, pa je rekla, da menda tovrstne plošče zelo močno sevajo. Ima kdo kakšne podatke o tem?

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

28. jan 2008 9:27

Andrejka, sicer se na te zadeve ravno ne spoznam, dejstvo pa je, da prav vse aparature okrog nas sevajo in je indukcija samo še ena od teh naprav - vsaka vtičnica, TV, računalnik, glasbeni stolp, mikrovalovke, pečice.......skratka vse in velika večina se nas praktično cele dni vrti v takem okolju in .... kar živimo...

To je samo moje mnenje

rrr

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

17. mar 2008 17:40

Kupujem kuhalno ploščo in me zanima, če je res, da je pri plošči, ki nima inox roba okrog in okrog veliko večja nevarnost, da poči.... Kakšne izkušnje imate ??? Jaz si želim tole, s pobrušenim robom pri straneh: http://www.electrolux.si/node38.aspx?productId=16737 Andreia

RTG  

član od: 12.3.2008

sporočila: 18

17. mar 2008 19:50

Nihala sem med Electroluxovo ali Gorenje.Oboje mi je bilo cenovno najbolj ugodno.Odločila sem se za Gorenjevo;najmanjši uporabni premer posode je pri Gorenjevi plošči je 9cm,pri Electroluxu pa 11 cm.Manjšega premera posode indukcija naj ne bi prepoznala oz.naj bi se pojavile poškodbe na tuljavah.Electroluxova je velika 73cm (preveč za 60 cm vgradni element)Gorenje pa 60 cm.Pri slednji sem dobila zraven še komplet posode,čeprav sem imela šparovo in še cenejša je bila.Res je,da nima inox roba ampak sem kasneje pri zavarovanju stanovanja izvedela, da je pri določeni opciji zavarovana tudi staklokeramična plošča za primer razbitja.Garancija je 5 let(kar je tudi nekaj).Edina težava, ki sem jo imel je,da se je po nekaj dneh kuhanja začelo nekaj "žgati in smrdeti".Po pojasnilih serviserja naj bi bil to premaz in zaščita elektronike. Kasneje je to ponehalo,se ponovno pojavilo in zopet prenehalo.Zaenkrat sem prepričana o dobrem nakupu.Vse ostale plošče so bile občutno dražje,njihove funkcije pa enake od opisane. Kot opozorilo; imeti morate dovolj kvalitetno elekrtično napeljavo,kajti pri hkratnem vklopu plošče na največji moči je trenutna poraba cca 7200KV.Sicer redko kuhamo naenkrat na vseh ploščah na največji stopnji. RTG

brza  

član od: 18.11.2006

sporočila: 54

17. mar 2008 21:19

Andrejka, tudi meni je fant rekel, da indukcijske pa že ne boma imela, ker če nosečnicam ni priporočljivo uporabljati te plošče, potem resnično škodi. Ker je delal v tehnični trgovini sem mu kar verjela. Sedaj imava steklokeramično, čeprav so moje misliš še vedno pri indukcijski lp brza

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

17. mar 2008 21:47

Hi,

  moram se vam pohvalit, da sem uspela kupiti indukcijski štedilnik in ga sedaj že en mesec pridno uporabljam. Kupila sem Elektroluxov prostostoječi in mu grejo same pohvale. Res pa je, da smo ga morali priklopiti na tri faze, ker je za eno fazo premočan, tako da nam je od začetka "metalo" varovalko. Električar ga je nato razporedil na tri faze in sedaj stvar deluje fantastično.

  Upam, da se ne hvalim prezgodaj.

 

Lp, Keka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti