Me zanima karkoli v zvezi z indukcijskimi štedilniki

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

4. maj 2007 14:27

To mi pa ni všeč. Ali ima kdo Bosch 2+2? Ali tudi ta "BRNI"?

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

4. maj 2007 14:27

Hobotka, vem le za NM področje- v trgovini Kristal (BTC) imajo italijansko teflonsko posodo, primerno za indukcijo (ponve in piskre različne velikosti), ki so cenovno ugodni in primerne kvalitete (preizkušeno).

Tudi jaz imam Gorenjevo 2+2, pa me zanima, če je normalno, da se pri istočasnii uporabi obeh kuhališč pri max moči manjše kuhališče segreva v intervalih (sunkih), kar se vidi na vsebini lonca; n.pr. riž, ko zavre, "diha" kot meh.  Se pa tudi sliši, ker zabrni le vsako sekundo... kaj mislite, moram positnariti na servis?

LP, V.

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

4. maj 2007 14:52

Tudi meni se to dogaja, vendar me ne moti, ker obe kuhališči s polno močjo redko uporabljam, oziroma vsebina tako hitro zavre, da potem tako moram in eno in drugo kuhališče zmanjšati, glede brnenja na splošno ob vklopu pa se tudi jaz sprašujem, če je to normalno, ali bi bil potreben kakšen servis. Hobotka

vilca_  

član od: 29.11.2006

sporočila: 9

4. maj 2007 15:57

Meni tudi brni na najvišjih močeh (od 6 - 9). vilca_

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. maj 2007 18:49

dj, mi jo imamo, in brni, samo navadno hitro neha, pa samo pri določenih posodah, ki so primerne za indukcijo Loni Makaroni [rozica]

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

7. maj 2007 9:52

Loni, kako misliš hitro neha. A ko se posoda segreje? Sporočilo je spremenil(a) dj dne 07. maj 2007 12:51:53

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. maj 2007 17:11

Mogoče brni zato, ker je plošča pretrdo vpeta v pult??? (to hipotezo še preverjam)

LP

 

cervus

Sesom  

član od: 30.3.2007

sporočila: 3

14. maj 2007 9:04

To, da obe kuhališči ne delata s polno močjo, je normalno. Sicer bi ves čas metalo varovalko ven. Indukcija pač potegne veliko toka. Jaz imam electroluxovo 2+2 in če drugo ploščo nastavim na polno moč se mi moč prve ustrezno zmanjša. Tudi v navodilih piše, da je to normalno.
VilmaS je napisal/a:

Tudi jaz imam Gorenjevo 2+2, pa me zanima, če je normalno, da se pri istočasnii uporabi obeh kuhališč pri max moči manjše kuhališče segreva v intervalih (sunkih), kar se vidi na vsebini lonca; n.pr. riž, ko zavre, "diha" kot meh. Se pa tudi sliši, ker zabrni le vsako sekundo... kaj mislite, moram positnariti na servis?

LP, V.
Sesom

Data  

član od: 17.6.2003

sporočila: 30

14. maj 2007 10:37

Kakor sem seznanjena, je edina rešitev zamenjave varovalk s strani ponudnika električne enrgije, pri čemer pa seveda padeš v višji cenovni razred... Sama sem prav tako nihala med 2+2, nazadnje pa sem se odločila za 4 idukcijska kuhališča. Kljub temu, da imam precej posode nove in še ne uporabljene, se s tem ne bom obremenjevala, ker jo bom lahko porabila zunaj za kuhanje v kaminu. Sicer pa sem imela srečo, da je ob nakupu indukcijske plošče še trajala akcija, ob kateri sem prejela 5-delni komplet posode s pokrovkami. Drži pa tudi to, da je posoda Emo Celje prava za indukcijo. Data

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

17. maj 2007 12:57

Kolikor vem imajo v Gorenju še vedno tako akcijo,da dobiš posodo brezplačno, samo račun jim moraš poslati. CARLY

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti