Me zanima karkoli v zvezi z indukcijskimi štedilniki

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

13. avg 2006 8:15

Moji prvi vtisi o kuhanju na njej.....pozitivni. Ima eno samo napako in to je - da ni moja, ampak od sorodnice. Pozdravček Marika

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. avg 2006 12:11

Nam je že žal. da nismo vzeli vseh štirih indukcijskih kurišč. Loni Makaroni

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

15. avg 2006 15:23

Mene pa zgolj informatovno zanima, če je katera že zasledila ploščo, ki bi imela 2 induk.+ 2 plina. Ker do sedaj sem videla/slišala samo za 2induk.+2steklok. ali pa 2steklok.+2plin.... teya84

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

25. avg 2006 10:43

Kaj pa Fisslerjeva posoda dela na indukcijo in na navadno steklokeramično ploščo? A jo katera ima? Je zadovoljna z njo? Barbolinka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. avg 2006 12:26

Na steklokeramiki se obnesejo, samo da imajo ravno dno. Za indukcijo pa ne pridejo v poštev vse posode od Fisslerja, sem jih sprobala z magnetom in se tudi pozanimala pri uvozniku za Slovenijo. Nagledana imam njihova ekonom lonec in ponev, kupila ju pa še nisem. Žlahtnica ima praktično vso posodo njihovo in še nisem slišala slabega komentarja. Loni Makaroni

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

25. avg 2006 13:40

AMC že 6 let dela lonce , ki so prirejeni za uporabo na indukcijskemu štedilniku. Na indukcijski plošči, ki dela na bazi elektromagnetnega valovanja, se lahko uporabljajo le tisti lonci, na katere se prime magnet. Torej ob nakupu le-teh, za indukcijski štedilnik- magnet v roko Lep pozdrav Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 25. avg 2006 13:42:01

bk  

član od: 2.9.2005

sporočila: 18

10. sep 2006 19:13

V zvezi s predalom za pribor pod indukcijsko ploščo: Podobno sem se jaz spraševal o tem, ali lahko pod ploščo vgradim pečico in ko sem o tem spraševal v Gorenju, so mi rekli, da bo to omogočalo njihova nove plošča (torej ima stara najbrž s tem težave). Potem sem kupil kuhališče Electrolux, dal spodaj pečico, pa ni nobenih problemov. Če kupujete novo kuhališče, absolutno priporočam indukcijo (če le niste navezani na kakšno zanjo neprimerno posodo). Edini ugovor bi lahko bil ta, da živiš v kraju, kjer električno omreže ni stabilno. Aja, še glede stroškov: večina reklamnih materialov o indukciji trdi, da je takšno kuhanje bolj varčno kot plin ali steklokeramika. Sam to kar verjamem, saj se pri indukciji segreva le posoda in ne tudi zrak v okolici (kot pri plinu). Res pa se cene plina in elektrike spreminjajo... bk

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

4. maj 2007 12:17

Moja mami ima Elektroluxovo ploščo 2+2 (ind., stekloker.) Ko kuha na indukcijski plošči let ta brni.

Ali je to normalno? Jaz imam še zapakirano Bosch 2+2 zato ne vem če bo brnela tudi moja.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

4. maj 2007 12:45

Jaz imam gorenjevo 2+2 in tudi brni, včasih me to moti, včasih niti ne slišim - je pa žlahtovc ne dolgo nazaj rekel, da ni šans, da bi si on dal tako brnečo zadevo v kuhinjo - no jaz sem s ploščo zelo zadovoljna in mi je žal, da nimam vse štiri indukcije.

 

rrr

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

4. maj 2007 13:36

Približno pol leta uporabljam Gorenjevo indukcijko kuhališče 2+2 in sem zelo zadovoljna. Žal pa sedaj ne najdem kvalitetne posode za indukcijo, da bi imela notranjost prevlečeno s teflonom - Tefal ima le 3 ali 4 velikosti. Mogoče mi lahko kdo kaj svetuje, kaj in kje naj nabavim? Hobotka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti