Me zanima karkoli v zvezi z indukcijskimi štedilniki

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

10. avg 2006 12:48

Hojla beybe! Kako ste pa ve pridne moj sin bi rekel takole ;Brzina je moja vrlina! Ful ste mi pomagale z vašimi nasveti.Bila sem dobesedno v vseh tr. z gos. aparati pa vsak prodajalec drugače svetuje.Tako da na koncu ne veš kako bi se odločil.Vedno dam več na preiskuskušen nasvet. Mislim da se bom odločila za indukcijski štedilnik,šepreje pa poiščem magnet. Še enkrat hvala! Lep dan vam želim mijamarija

mmiikkii  

član od: 5.12.2002

sporočila: 56

10. avg 2006 15:27

Pozdravljene Tudi jaz opremljam kuhinjo in sem bila na začetku prepričana, da želim kombinirano kuhalno ploščo (2 indukciji + 2 hi-light kuhališči), pa so mi nekateri odsvetovali. Rečeno mi je bilo, da se indukcijska kuhališča ne dajo ravno najbolje regulirati, da so bolj na on/off sistem. Kakšne so vaše izkušnje s tem? Zame je zelo pomembno tudi to, da lahko uravnavam temperaturo. Hvala, lep dan, miki m.m.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

10. avg 2006 15:53

Pozdravljeni! Pri nas doma imamo gorenjevo kombinirano ploščo - dve indukcija+dve highlight grela: edino kar lahko rečem je to, da mi je po svoje žal, da niso vsa štiri indukcijska - super se obnesejo: hitra, dobro nastavljiva, veliko manj možnosti, da se ti hrana če že skipi prižge, saj lahko takoj brez težav pobrišeš..... Skratka vse najboljše o indukciji; za kombinacijo sem se odločila zaradi tega, ker bi morala zamenjati komplet posodo, pa ni bilo.....nobenega, ki bi ... no saj veste kaj... Zato vam svetujem, če denar ni problem nakup indukcijskega štedilnika Lep pozdrav rrr

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

10. avg 2006 22:52

indukcija-to je zakon...super Vesna Leben

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

11. avg 2006 10:00

Tudi mene zanima tale tema, ker mislim zamenjati štedilnik za vgradno kuhalno ploščo in pečico.Se pa nikakor ne morem odločit, ker imamo zemeljski plin in ne vem kako bi se navadla na elektriko. Me pa tudi zanima razlika v stroških, kaj je dražje ali plin ali elektrika.Sodelavka ima steklokeramično ploščo in pravi, da bistvene razlike ni, samo ona je imela prej plinsko bombo. Mogoče kakšna izkušnja še o tem ? Hvala in lp Rmeli

mmiikkii  

član od: 5.12.2002

sporočila: 56

11. avg 2006 10:09

Hvala za mnenja in nasvete. Imam pa še eno vprašanje. Vem, da v predalu, pod indukcijskim kuhališčem ne sme biti kovine (npr. jedilnega pribora). Zanima me, kako globoko ne smeš dati kovine. Ali bi lahko dala pribor v drugi ali tretji predal? lp, miki m.m.

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

11. avg 2006 10:10

Na "uč" bi rekla, da je zemeljski plin cenejsi. Morda lahko razmislite o steklokeramicni plošči s plinskimi gorilci (zaradi ciscenja se mi zdi steklokeramika super). Baje, da je hitrost ista (no, morda je indukcija malenkost hitrejša). Ima pa plin prednost, ker lahko kuhamo, ko pride do izpada elektrike. Pri nas se to vsaj pozimi ob hudem sneženju kar pogosto dogaja, tako da takrat plin zelo prav pride. Se vodo za umivanje lahko segrejemo... Ana Češnovar

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

11. avg 2006 10:26

Jaz imam vgrajeno steklokeramično ploščo z indukcijo v kerock in imam predal z jedilnim priborom pod njo. mmiikkii Zakaj ne bi smela imeti jedilnega pribora pod indukcijo? tanja tominec

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

11. avg 2006 13:51

Pod ploščo imam kuhinjske pripomočke, kot so kuhalnice, zajemalke in takšne reči, ker se mi zdi precej bolj praktično kot pribor (ki ga uporabljaš po kuhi :). Nisem slišala, da tega ne bi smel imeti, je pa res, da se recimo kovinske zajemalke, če je plošča dolgo vklopljena, rahlo segrejejo. Ampak nisem prepričana, da se ne bi toliko segrele tudi, če bi bila nad njimi navadna steklokeramična plošča?!? Res pa sem slišala, povdarjam slišala, da so bile prve Gorenjeve indukcijske plošče "slabo" narejene in so segrevale tudi navzdol, če je bila npr. pod njimi posoda, ki je bila ok za indukcijo. Se pravi, da je bila najbrz zelo, zelo vroča. Ana Češnovar

mmiikkii  

član od: 5.12.2002

sporočila: 56

12. avg 2006 9:43

Pod indukcijo ne bi smela biti kovina. Na znam prav strokjovno razložiti, bom pa poizkusila: Gretje se pri indukciji izvaja z magnetnim poljem. Če je pod indukcijskem poljem kovina, vleče magnetno polje navzdol (zato se pribor in posoda, primerna za indukcijo, segreje) in zmanjšuje moč segrevanja. Mene zanima, kakšna oddaljenost je potrebna. Kuhinjo sem že naročila, sedaj pa sem začela razmišljati o nakupu indukcijske-kombinirane plošče. Ker kuhinja ni ne vem kako velika, imam predale, ki bi bili primerni za jedilni pribor, načrtovane pod kuhalno ploščo. Sedaj mi je žal, da nisem o tem prej razmišljala. Lep dan, kljub dežju vam želim, miki m.m.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti