Alu folija

enaMarjetka  

član od: 31.7.2006

sporočila: 73

tema odprta - 9. avg 2006 14:22 | ogledi: 4.065 | odgovori: 5

MENE PA ZANIMA NEKAJ GLEDE ALU FOLIJE.

ALI JE PRIPOROČLJIVO V NJO ZAVIJAT KLOBASE (TU MISLIM FRANCOSKE, ZELENJAVNE, MORTADELE...) ALI JE BOLJ PRIPOROČLJIVA NAVADNA FOLIJA?

TO SPRAŠUJEM ZATO, KER JE ALU FOLIJA ZELO PRAKTIČNA, VENDAR ME VČASIH MOTIJO TEMNI MADEŽI NA NJEJ NPR, KOT BI OKSIDIRALA.

TO OPAŽAM TAKRAT, ČE POKRIJEM ŽE PRIPRAVLJENO OKISANO FIŽOLOVO SOLATO KI JO SHRANIM V HLADILNIK.

KAKŠNE IZKUŠNJE PA IMATE OSTALI?

LP,

enaMarjetka

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

9. avg 2006 14:32

Točno tako... rada oksidira. Jaz precej raje uporabljam navadno za živila - prozorno. Staša

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. avg 2006 15:07

Jaz tudi samo prozorno. Še fino jo lahko nategneš žez obod posode, da res fino zadihta. Kar z aluminijasto ne gre... Če bi pokrila fižolovo solato, v kateri je česen in čebula z aluminijasto, bi smrdel cel hladilnik...

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

9. avg 2006 15:24

jaz je za hladilnik sploh ne uprabljam,ker ne zadrži vonjev.Uporablajm tiste male posode iz plastike(ne bom povedala kere ,ker bo kdo rekel,da reklamo delam).Prav vse dam v teh posodah v hladilnik. Lepo pa radi se imejte ursa40

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. avg 2006 22:16

Tudi jaz uporabljam za hladilnik in skoraj povsod tiste lepe in malo drage plastične posode, ki se lepo zaprejo, ali vakumsko ali pa kot navadne, ene pa so take, da samo klobaso, sir in...daš na pladenj in to pokriješ z ustreznim pokrovom. Alu folijo pa uporabljamo za prenašanje hranem na primer v službo ali sin na tekmovanje kak sendvič, da potem nimaš embalaže, pač pa folijo enostavno vržeš v koš. Sem pa pred kratkim brala, da alu folija ni škodljiva, če jo uporabiš samo 1x, če pa večkrat, pa na prepognjenih mestih izloča neko snov, sem pozabila kako se ji reče. In ta snov je škodljiva zdravju. Kyara

enaMarjetka  

član od: 31.7.2006

sporočila: 73

10. avg 2006 7:41

Pozdravljeni, sem vedela, da mi boste natrosile kar nekaj koristnih napotkov. saj je jz tud ne uporabljam več kot 1x, ker semi zdi nehigiensko pa še poceni je. Včeraj zvečer sem tud krožla malo po starejših sporočilih in sem med drugim tud prišla do "internetnega bontona", ki pravi, da ni lepo, če se na forumih piše z velikimi črkami, ker to pomeni, da želiš na nekoga vpit. Jz se opravičujem, ker tega resnično nisem vedela, oz. še nisem naletela, da bi me kdo na to opozoril. Za vbodoče zdaj to vem, da bom velike črke uporabljala le na začetku stavka Lp vsem iz deževne koroške, enaMarjetka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti