Vloženi tartufi (?!?)

SadnaKupa  

član od: 9.8.2006

sporočila: 1

tema odprta - 9. avg 2006 10:07 | ogledi: 5.635 | odgovori: 9

Dobila sem (očitno) sesekljane tartufe v olju in me zdaj zanima, kako naj jih pripravim. Enkrat sem jih sicer dodala k testeninam s tuno, ampak verjetno to ni pravi način. Prosila bi vse, ki poznajo kak recepet, da mi ga posredujejo. Lepa Hvala!

SadnaKupa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. avg 2006 11:21

Tartufi s tunino - to se sploh ne sliši slabo. Saj v tem je vendar ves štos kuhanja, da kombiniramo različne okuse in poskušamo, če gre skupaj ali pa ne gre skupaj. Poskuši še tole: - testeninski preliv: kisla smetana + sesekljani tartufi (prej zmešaj kisli smetani dodaj tartufe, posusi, kako ti okus ustreza, segrej in pazi, da ne bom smetana zavrela in s tem preli testenine) - omaki iz prejšnje alienje lahko dodaš tudi na hitro opražene jurčke - sirni namaz: zmešaš skuto in tartufe ( lahko daš še malo mascaropneja, ne bo škodovalo) in s tem namažeš kruh (lahko ga prej tudi malo opečeš) - najbolj dolgočasen zrezek (goveji, telečji, svinjski...) premažeš z gorčico in tartufi, pustiš, da se zadeva malo marinira in potem zrezek bodisi popoečeš ali pa ga dušiši, da se naredi omaka. Sama sem se na diskusiji o fritezi razpisala o tem, kako naredim golaž brez čebule in v tistem receptu so tudi tartufi. Zraven kuham njoke. Njoke lahko zamenjaš tudi s fužiji (vsaj v Ljubljani se jih da kupiti vedno). Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. avg 2006 11:27

Tartufe daš omakco iz sladke smetane, pokuhaš in preliješ testenine ali njoke. Omakci lahko dodaš prepraženo šalotko, malce sira. Tudi rukolo... Dodaš jih pire krompirju. Tudi tenstanemu kropmirju lahko po moje. Sem imela ene recepte za tartufe, bi morala pobrskati doma. Tole pišem, kar se pač spomnim...

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

9. avg 2006 11:58

Jaz jih dam na kuhane rezance z malo maslo in parmezana. Taki so mi najboljši .

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

9. avg 2006 12:58

kje pa se kupi tartufe?! jaz jih iščem že sto let... :) nike

SadnaKupa  

član od: 9.8.2006

sporočila: 1

9. avg 2006 13:05

Najlepša hvala za vse recepte! Toliko jih je, da samo en kozarec tartufov ne bo zadosti, če bom hotla vse sprobat :) Nike: Glede na to, da je gor italijanska etiketa, so bili najbrž kupljeni v Italiji. Raziskavo tržišča v slovenskih trgovinah pa še nisem opravila :) - če kaj kje najdem, sporočim! SadnaKupa

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

9. avg 2006 13:42

Tartufe v olju imajo v trgovinici na Nazorjevi, mislim, da se kliče Oljka. Imajo tudi različna oljčna olja, testenine in druge italijanske dobrote. Mene pa zanima, kje se da kupiti sveže tartufe, saj jih ne glede na to, da imam povsod oči na pecljih in sem redna obiskovalka ljubljanske tržnice, še nikjer nisem videla... strelka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. avg 2006 13:46

V olju vložene in paste iz tartufov imajo v vseh večjih trgovinah. Svežih tudi jaz še nisem videla...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. avg 2006 15:52

Sveže tartufe se kupi na izletniških pohodih po Istri. Med Buzetom in Pazinom. Med Reko in Rupo. Najbolje je, da se vpraša istrske kmečke turizme, kje jih oni nabavljajo. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. avg 2006 18:31

Ker je do svežih tartufov težko priti (razen, kot je že povedala vendelija juniorka), si mi svoje želje potešimo s tistim, kar pri Ziganteju v Puli pač kupimo v njihovi trgovini. Torej vložene, celih sicer ne, ker jih nihče tako zelo ne obožuje, pač pa kupimo različna olja s tartufi, pa paste s sesekljanimi, kak sir s tartufi in njihovo domačo salamo...Meni je namreč to dovolj, morda dva krat na leto jem sveže tartufe, ampak zgolj naribane ali drobno sesekljane kot piko na i kakšnim posebnim testeninam (kot v gostilni v Sočergi, malo pred mejnim prehodom - domači fuži, pa preko pečen pršut in sveže naribani tartufi....še danes mi sline tečejo, ko se tega spomnim, zdaj tega tako ne smem jesti...) Sicer pa imajo delni izbor Zigantejeve ponudbe tudi v večjih Mercatorjevih trgovinah, vsaj v MB v Sosedovem centru to videvam. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti