Mesečne jagode

enaMarjetka  

član od: 31.7.2006

sporočila: 73

tema odprta - 7. avg 2006 18:48 | ogledi: 9.994 | odgovori: 9

enaMarjetka

Mene pa zanima, kako prepoznati po listih vrtne mesečne jagode od tistih, ki obrodijo samo 1 x letno?

Lani sem jih kupila v trgovini in je bilo rečeno, da obrodijo vsak mesec, sedaj pa ko gledam po vrtu, pa vidim, da to ne drži! Kako si naj kupim prave in uživam ob obiranju sočnih sadežev?

Lp, Marjeta

Temo je spremenil(a) enaMarjetka dne 07. avg 2006 18:53:01

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. avg 2006 21:09

Po listih jagod (če gre za debeloplodne) med seboj ne moremo ločiti, vsaj po mojih izkušnjah. Če pa gre za tiste mesečne, ki so majhne, pa seveda večje od gozdnih, pa jih ni problem ločiti. Te imajo liste čisto podobne gozdnim, enako zelene, priostrene listne krpe. Tole je sicer gozdna, samo, če jo povečaš krat 2, plodove pa priostriš, dobiš mesečne. http://www.durmitorcg.com/WALLPAPERS/images/jagode.jpg Pa še tole poglej: http://www.rast-bs.si/SLO/jagodicevje/jagode. rimljanka

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

7. avg 2006 23:45

tudi jagode ki rodijo celo leto nebodo rodile če jih neboste nikoli dognojili , pri nas vedno delajo plodove , rabijo pa vsaj 2x da se jih pognoji ,če jih ne pognojimo tudi naše nehajo delat plodove in je samo še perje, drugače so pa naredile kar nekaj odganjkov tako da če kera rabi kako sadiko naj pošlje na zasebno pošto

enaMarjetka  

član od: 31.7.2006

sporočila: 73

8. avg 2006 7:13

Hvala za odgovore. Res da jih ne gnojim s hlevskim gnojem pač pa z tistim gnojilom,ki je posebej namenjeno za jagode. Gnojila sem jih točno tako kot piše na navodilih, zato pa me jezi, ker rezultata ni. Imam velikolistne jagode, zato pa jih ne morem ločit od navadnih, ker imam vmes posajenih tud nekaj jagod, ki obrodijo 1x letno. Sem mislila, da jih bom lahko razlikovala od navadnih, sedaj pa so mi odgnale poganjke pa ne vem več, katera je katera :( Kaj mi še lahko svetujete in hvala vam že vnaprej za odgovore! Lp, Marjeta enaMarjetka

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

8. avg 2006 10:16

Jagoda rabi zelo veliko vlage, in če niste v tej suši nič zalivali tudi plodov ni. lp zinka

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

8. avg 2006 12:45

Enkrat sem slišala, da se naj ne bi mesečne jagode in tiste ki rodijo 1x leto sadile skupaj, saj naj bi potem vse rodile le 1x letno. Če pa je to res ne vem. Rebeka

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

8. avg 2006 14:30

ja to je tud res če boste dobile jagode ki rodijo celo leto , stare jagode vržite stran! , zemljo dobro razrahljajte , dobro je če boste pognojile z hlevskim gnojom , ne pretiravat!,čez zemljo postavite folijo ki se jo kupi naredite luknje in tja potem pa posadite jagode fino zalite v luknje in to je to , na enem mestu so lahko jagode največ 4 leta , potem tudi te jagode nehajo rodit , nekajkrat na leto jih pognojite z gnojilom za jagode , se ga da kupit v škatlah upam da sem vam kaj pomagala!

enaMarjetka  

član od: 31.7.2006

sporočila: 73

8. avg 2006 14:56

Hvala vam punce za vse informacije. Vidim, da bo najbolje, da jagode populim in posadim nove. Res pa tud to, da sedaj, ko je bila suša jih nisem zalivala. V bodoče upoštevam vaše nasvete :) Lp vsem enaMarjetka

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

6. sep 2006 9:59

če kera rabi sadike .... se lahko zmenimo sedaj je čas za sajenje! sem iz brezovice pri ljubljani

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

18. jul 2016 17:02

Bom kar tu nadaljevala. Letos sem kupila sadiko gozne jagode in sedaj presenečeno ugotavljam, da je mesečna, saj spet cveti.Ker so plodovi zelo aromatični razmišljam, da bi jih imela še več. Predvidevam, da je sedaj ponudba v vrtanarijah borna in bo mogoče spomladi bolj primeren čas za sajenje. Ampak vsi svetujejo, da je bolj primerno avgusta/ semptembra. Ali se tudi tako razmnožuje kot običajna ali se samo razraste? Če ima katera višek se priporočam. 

Ostale navadne mesečne jagode pa poganjke sproti dajem v lončke, da se bodo ukoreninile in bom imela mlade sadike. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti