Ajdova kaša

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

tema odprta - 7. avg 2006 14:28 | ogledi: 43.368 | odgovori: 22

Ajdova k. je v moji kuhinji "nova", zato prosim za kakšen nasvet.

Ali jo je potrebno pred kuhanjem namakati?

Približno koliko časa se kuha?

Prav bi prišel tudi kakšen recept. Pomislila sem že na pripravo podobno kot rižoto, na pečeno kot narastek, mlečno kašo....

nat75

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. avg 2006 14:35

Kuha se ene 20 min. Ali pa še to ne. Lahko malo namočiš, če boš pustila predolgo, se bo tako napila, da je ne bo treba kuhati. ( to se je meni zgodilo, ko sem enkrat pozabila...) Je vsestransko uporabna, predvsem pa zdrava. V bazi je veliko receptov, tudi na Forumu je že bilo govora o njej. Pobrskaj...

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. avg 2006 20:07

Pa dobro jo operi pred kuhanjem in odvrži morebitne črne kamenčke. Kyara

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

8. avg 2006 9:19

hvala za odgovore. A govorimo o instant kaši ali navadni? jaz sem mislila navadno.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

8. avg 2006 9:27

Jaz instant še nikoli nisem uporabila...

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

8. avg 2006 13:14

Saj instant kaše sploh ni, obstaja samo instant moka za pripravo žgancev, kolikor vem. Sweetie

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. avg 2006 14:05

Ajdova kasa je zelo dobra, ce jo pomesas s svezim narezanim sadjem, nekaj meda in orescki (orehi, lesniki, itd.), vse pa prelijes z jogurtom (najboljsi je grski). Odlicnen je tudi regrat s toplo ajdovo kaso, meni je vsec tudi se topla pomesana z listi belgijskega radica (narezanimi na tanke trakove) ali z rukolo. Vmesas lahko se hrustljavo zapecene rezine pancete, mini paradiznike. Kot preliv pri taksnih jedeh vedno uporabljam olivno olje in limono, pa seveda nekaj soli in popra. Dodajas lahko tudi orescke, kaksno redkvico in dobis zares okusne, mlacne solate, ki ne le nasitijo, ampak so zelo zdrave. Zelo dobra je tudi z buckami (pripravis podobno kot rizoto), z jurcki je baje itak zakon (jaz gob zal niti videti ne smem, razen v gozdu in kosari), odlicno se poda kuhana in zabeljena s kanckom olivnega olja kot priloga k pecenemu mesu, meni osebno se posebej dobro k divjacinskim zrezkom. Za nekaj idej bo, potem pa malo poeksperimentiraj. Je pa zares super stvar! Pa dober tek! fresh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. avg 2006 20:00

nat75, jaz jo naredim tudi hladno, v solati. Najprej ajdovo kašo skuham - v vodo dam sol, poper, strt česen,malo drobno sesekljane čebule - in ko je še mlačna, dodam drobno sesekljan por in premešam. Ko je vse hladno, zalijem z bučnim oljem in kisom, dodam ša soli in popra, če je potrebno, nekaj kapljic balzamičnega kisa in to je to. Če jo delam kot rižoto, jo malo prepražim na sesekljani čebuli in česni, potem zalijem z vodo, solim in popram, pred koncem kuhanja pa dodam drobno zrezano zelenjavo (rdečo in zeleno papriko, zrezano na kocke, pa bučke, grašek, stročji fižol - kar imaš pač pri roki, nekateri dodajo tudi brokoli in cevtačo, a jaz tega ne maram). Dobra je tudi delana podobno kot rižota, le da se duši na maslu, zaliva z malo vina in vodo, doda se malo saldkorja in potem sušene marelice in slive ter skuha do konca. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti