Banane

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

tema odprta - 6. avg 2006 17:52 | ogledi: 7.421 | odgovori: 17

ursa40

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

6. avg 2006 17:57

Ups po pomoti sem pritisnila enter.Zdaj pa vprašanje.Moja nečakinja bo jutri stara pet mesecev.Je zelo zdrava dojenčica samo prebavo ima bolj slabo.Ker vem da banane "zapirajo"naša TIA pa jo ima zelo rada,me zanima sledeče: nekje sem prebrala da bolj zrele bananne bolj zapirajo,oz.nisem čisto sigurna kaj je točno pisalo . Zato prosim za nasvet,če kdo od vas ve kako je s tem. Radi in lepo se imejte ursa40

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. avg 2006 18:53

Pri podobnih težavah, sem mojim otrokom dala prestana naribana jabolka, za izboljšati okus sem dodala tudi malo naribane jedilne čokolade. Poskusila sem tudi z banano vendar ne preveč zrelo, pa se mi zdi, da ni bil tak učinek kot z jabolki. lp Anamarija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. avg 2006 20:53

Dobro zrelo banano zmečkaj z vilicami in jo pusti na zraku nekaj minut, da oksidira. Taka zagotvo zapira. Večkrat preverjeno. Julija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. avg 2006 21:32

Po moje sta pa narobe razumele, ta dojenčica ima probleme s tem, da je zaprta, torej ravno postane prezrele banane in naribanih jabolk NE SME jesti. Mora pa veliko piti. rimljanka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

6. avg 2006 21:51

Še enkrat sem prebrala kar je Ursa napisala... Kot pravi Rimljanka, zgleda da ste narobe razumele. Od vedno je bilo, da nam je zdravnica rekla, ko so imeli otroci drisko - zmečkana in obstana banana, naribana in obstana jabolka, kuhan riž, prežganka brez maščobe, čaj od suhih borovnic... V Ursinem primeru gre za zaprtje. Mamica od male Tie naj se posvetuje s svojo pediatrinjo, naj malo prebere kakšno knjigico glede prehrane. Čeprav je Tia stara šele pet mesecev in je verjetno še zelo omejena s "papico", skratka, stran z bananami... Poskusi naj z drugim primernim sadjem. Pozdravček!

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. avg 2006 21:56

Sem šla še enkrat prebrat. Rimljanka in Dragička prav imata. Se opravičujem za zavajajoč odgovor. Tako kot pravi Dragička. Posvet s pediatrom in čim več tekočine. Julija

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

6. avg 2006 22:27

Ja hvala punce za tele nasvete,mogoče sem res malce nejasno napisala .Tiina mamica se je posvetovala s pediatrinjo že večkrat,pa ji vedno odgovori da ni treba panike zganjat če Tia dovolj lula. Dragička res je Tia še zelo omejena pri hrani ,in ima še vse obroke pri mamici,pa vendar ji poskuša počasi dati še kaj drugega.In ko sem jo danes videla kako je cmokala ko ji je dala banano-čisti užitek . Rada bi čim bolj pester izbor hrane, ampak treba je pazit ,da se malčica pri odvajanju ne matra preveč. To se pravi postane in zrele banane še bolj zapirajo kot sveže in ne prezrele,kajne? Radi in lepo se imejte ursa40

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

6. avg 2006 23:09

Ursa, ti si pa ena dobra prijazna teta, ko tako skrbiš za svojo nečakinjo. Pozdravček!

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

7. avg 2006 8:32

Prvi "ne mlečni" obrok moje dojenčice je bila banana. Sem ji jo dala kar malo za hec, da vidim, če bi jo jedla - kaj jedla, cmokala je kot nora - se mi je tako dopadlo, da sem se šele na koncu zavedala, da sem ji zdevala CELO banano! Za prvič! No, s prebavo ni bilo nič narobe. Sam veliko čaja iz domače kumine ali janeža, pa bo vse OK. vanjatajnsek

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

7. avg 2006 9:00

Za žejo pa naj ji da sladak kamilični čaj, ki preverjeno odvaja tudi pri dojenčkih. lp in obilo užitkov z nečakinjo zinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti