Medenjaki

neznan uporabnik

tema odprta - 30. nov 2001 13:32 | ogledi: 6.812 | odgovori: 10

zdravo kulinariki!

na vas se obračam z veliko prošnjo. a ima mogoče kdo recept za medenjake, ki bi bili mehki. sama vsako leto poskusim z drugim receptom, ampak moji medenjaki so nemogoče trdi. poskusila sem že vse mogoče: od neprodušno zaprte posode, do rezine jabolk, ki jih daš v posodo. pustila sem jih že tudi na zraku, ampak nikoli jih ni mogoče pojesti.

skratka, prosim za pomoč.

lep pozdrav od janke

jasna vrtačnik

neznan uporabnik

30. nov 2001 14:43

Vsa znanost je v tem, da jih preveč dolgo pečete, ko začenjajo rjaveti in so še mehki jih morate vzeti ven. Lp, leja skerjanec

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

30. nov 2001 18:27

JANKICA, jutri bo recept za medenjake,danes namreč nimam časa. Pozdrav! Marta Vidovič

neznan uporabnik

30. nov 2001 18:31

Poskusite jih pred pečenjem namazati z raztopino 1 jedilne žlice medu in 1 jedilne žlice vode. Tako bodo dobili nekaj vlage, pa tudi svetili se bodo. Pred časom smo na forumu veliko govorili o medenjakih - morda malo pobrskajte nazaj. Tja sem poslala nekaj receptov. Lp! Beti

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

1. dec 2001 4:26

JANKICA. no pa sem že tu z receptom za medenjake. 50 dak moke 17 dak sladkorja vprahu 3 cela jajca 6 žlic meda 1 malo žličko sode bikarbone cimet po okusu Med in sladkor razstopimo ,dodamo jajca in dodamo moki ,ki smo ji dodali sodo bikarbono in cimet.Zamesimo.Testo pustimo ,da pol ure počiva.Delamo za oreh velike kroglice ,ki jih polagamo na pomaščen pekač,v vsako kroglico lahko porinemo rozino ali orehovo jedro. Kot pravi LEJA jih ne smete preveč pečti.Po tem receptu so rahli ta pravi medenjaki. POZDRAV! MARTIKA Marta Vidovič

neznan uporabnik

3. dec 2001 8:52

Vsem skupaj se lepo zahvaljujem za nasvete. Upam da mi bo tokrat uspelo. Še enkrat res najlepša hvala. Lep pozdrav! jasna vrtačnik

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

7. dec 2001 8:09

Draga Prekmurka, naredila sem medenjake po vasem receptu.Bili so super-res mehki. Ker jih prej se nikoli nisem delala, nisem vedela, koliko moram testo gnesti...ali se sme se oprijemati rok ali ne. Mislim, da ga ne bi smela prevec gnesti, ker se je potem zacelo lepiti na roke, tako da sem morala dodati se malo moke, potem pa sem dodala se malo margarine. No, medenjaki so bili dobri, pa vendarle-mi lahko daste kaksen nasvet? Morda tudi to, koliko gramov medu uporabite v receptu-zdi se mi namrec, da so moje jedilne zlice malo manjse od obicajnih. Lepo vas pozdravljam Marta

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

7. dec 2001 8:38

Soimenjakinja,lepo pozdravljena, prvo kot prvo vam moram povedati ,da ne smeti k receptu nič dodajati.Testo morate temeljito zgnesti ,jaz sicer to delam z multipraktikom.Če mesite z rokami se vam res malo testo oprijemlje roke ,ampak nič hudega ,to zaradi medu ,ki ste ga topljenega dali v testo.Ko testo počiva, med ponovno otrdi tako, da je testo pravšnje ,da lahko brez problemov delate kroglice.Še to ,jaz si vedno dam v posodico malo belega olja in si sproti nanakam prste in dlani z oljem ,da lažje delam kroglice in se mi nič ne lepi na prste oziroma dlani. Joj , koliko gramov medu je ,pa res ne vem-ko jih bom pekla stehtam, in se oglasim.Nobene moke še manj margarine ne dodajajte temu receptu -potem to več ni to.Želim vam ,da bi vam "gratalo". Marta Vidovič

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

7. dec 2001 8:47

Marta, HVALA lepa za napotke. Cisto jasno mi je bilo, da ne smem nic dodajati, in kar nesrecna sem bila, ko sem se dodala malo moke....zato sem hotela slisati se vasa nadaljna navodila. Toliko koristnih nasvetov ste mi ze dali, da res upam, da se bova kdaj srecali in se kaksno pametno rekli. Kar se pa medenjakov tice: jih je ze zmanjkalo, tako da jih prav kmalu mislim se enkrat narediti-tokrat pa natancno po vasem receptu. Se nekaj sem se spomnila: se vam zdi, da je pomembno (glede okusa, seveda), katere vrste med uporabis? Jaz sem imela cvetlicnega, ki mi ze tako ni najbolj vsec...kaksnega uporabite ponavadi vi? Lepo vas pozdravljam Marta

vesnasajn  

član od: 26.12.2009

sporočila: 16

25. dec 2013 20:41

Imela sem res super in enostaven recept za medenjake, ki je vseboval namesto masla ali margarine, mast: pa sem ga nekje založila. Ali mi lahko katera od vas pomaga? Med recepti nisem zasledila nobenega podobnega.

vesnasajn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti